długi w Getback

Bankructwo osoby fizycznej – upadłość konsumencka

4.8
(5)

Gdy ktoś od miesięcy lub lat nie radzi sobie z obsługą zobowiązań to nazwać można to wprost – jest to bankructwo osoby fizycznej. Przez nieustanne posiłkowanie się najdroższymi z możliwych pożyczkami dla zadłużonych okres uświadamiania sobie, że nastąpiło owe bankructwo osoby fizycznej, jest u wielu osób długi i bolesny. Wyczerpujący psychicznie ze względu na nieustanne myślenie o Bankructwo osoby fizycznejdługach i ich konsekwencjach.

A przecież może być inaczej….

Każdy Polak, niezależnie od stopnia wykształcenia, pozycji zawodowej i ilości długów ma prawo do ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Jest to właśnie owo bankructwo osoby fizycznej. Które rozwiązuje raz a dobrze problem z długami. Powoduje, że przestają one istnieć i można rozpocząć nowe życie.

Jak ogłosić bankructwo osoby fizycznej?

Proces upadłościowy jest tak skonstruowany, iż bez profesjonalnej opieki prawnej nie ma większych szans na powodzenie i ogłoszenie upadłości. Dlatego też warto skorzystać z ostatniej deski ratunku, jaką jest bankructwo osoby fizycznej – z pomocą doświadczonego prawnika. Proces upadłościowy odbywa się w trzech etapach.

Jak zacząć działania w kierunku ogłoszenia bankructwa i upadłości?

Pierwszy etap to analiza sytuacji dłużnika, jego zobowiązań i aktywów. Zbadanie sytuacji majątkowej pod kątem przepisów regulujących kwestie upadłościowe. Na tym etapie dowiesz się, czy kwalifikujesz się i możesz starać o upadłość. Koszt pierwszego etapu to wyłącznie wynagrodzenie prawnika – sprawdź w naszym cenniku. Przystąpienie do tego etapu nie jest w żaden sposób wiążące. Aby sprawdzić możliwość ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Polsce należy wypełnić wniosek dostępny w tym miejscu:

Bankructwo osoby fizycznej – wniosek o upadłość (formularz otworzy się w nowym oknie)

Zdajemy sobie sprawę, że wielu z chętnych na ogłoszenie bankructwa nie posiada środków na opłacenie prawnika. Wielu bowiem ma już komornika, a nawet komorników. Specjalnie dla tych osób przygotowaliśmy zestawienie pożyczek dla zadłużonych z komornikiem. Pozwolą one na skorzystanie z programu pomocy zadłużonym chcącym ogłosić bankructwo.

Kolejny krok do ogłoszenia upadłości przez osobę fizyczną

Po pozytywnej weryfikacji formularza przez prawnika następuje sporządzenie i wysłanie do sądu poprawnie i zgodnie z wymaganiami Ustawy wypełnionego wniosku. Wniosek w całości wypełnia za dłużnika prawnik. Daje to gwarancję, iż wniosek nie zostanie odrzucony z powodu błędów formalnych. W przypadkach skrajnego zadłużenia i pętli kredytowej można starać się oczywiście sfinansować ten etap pożyczką dla dłużników, w myśl zasady „cel uświęca środki”. Oczywiście znacznie lepiej byłoby jednak na pomoc prawną wydać własne zarobione pieniądze. Czas na przygotowanie i złożenie przez prawnika wniosku do Sądu to zaledwie 7 dni. Twoja sprawa posuwa się do przodu bardzo szybko.

Postępowanie przed sądem w przedmiocie upadłości konsumenckiej

Po złożeniu i akceptacji przez sąd dokumentów i wniosków rozpoczyna się właściwe postępowanie w zakresie upadłości. Ogłoszenie bankructwa osoby fizycznej, czyli Twoja upadłość konsumencka, jest teraz z rękach sądu. O tym, jak przebiega ten proces i na czym polega upadłość konsumencka osób fizycznych możesz szczegółowo przeczytać w tym artykule.

Po ogłoszeniu przez sąd upadłości zaczynasz nowe życie bez ogromnego bagażu długów. Jeśli w momencie składania wniosku o bankructwo osoby fizycznej nie posiadałeś majątku to Twoje długi zerują się. Otrzymujesz od państwa nową szansę na nowe życie.

Oczywiście musisz pamiętać przy tym o tym, kto Ci w tym pomógł. Czyli o prawniku i jego wynagrodzeniu. Jego wynagrodzenie wyniesie absolutne minimum – tyle ile inkasują obrońcy z urzędu. Za pomoc w skutecznym oddłużeniu Cię otrzyma on finalne wynagrodzenie za skuteczne poprowadzenie sprawy.

Jest to wynagrodzenie płatne za efekt. A więc osiągnięcie przez Ciebie celu: umorzenia długów poprzez bankructwo i ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 5

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...