Jak sprawdzić długi w BIG?

Jak sprawdzić długi w BIG?
4.8 (96.67%) 6 głos[ów]

Jak sprawdzić długi w BIG?

Podejrzewasz, że możesz mieć stare długi w rejestrze BIG KRD, BIG ERIF lub BIG Infomonitor? Proponujemy, abyś dla swojego bezpieczeństwa jak najszybciej sprawdził to dokładnie. Pomoże Ci w tym instrukcja poniżej.

Pamiętaj, że długi te możesz spłacić z naszą pomocą dzięki umorzeniu 55 – 80% wartości zadłużenia (kliknij, aby dowiedzieć się więcej).

Jak sprawdzić długi w BIG i uniknąć konsekwencji wezwania do sądowego wyjawienia majątku?

Sposób jest niezwykle prosty: sprawdź, czy nie figurujesz w rejestrach dłużników. Sprawdzenie swoich długów jest proste i całkowicie bezpłatne. Oto krótka ściągawka, jak sprawdzić swoje długi w BIG.

Jak sprawdzić się w BIG KRD

Wystarczy założenie konta na stronie https://konsument.krd.pl i zweryfikowanie swojej tożsamości. Następnym krokiem jest już tylko zalogowanie się i pobranie raportu.

Jak sprawdzić się w BIG ERIF

Sprawdzenie odbywa się poprzez założenie konta na specjalnej stronie do tego celu stworzonej i dokonaniu weryfikacji swojej tożsamości poprzez przesłanie skanu dowodu osobistego. Po weryfikacji konta możliwe będzie pobranie raportu, z którego dowiesz się, jak wygląda Twa sytuacja: czy posiadasz wpisy w ERIF, jeśli tak – kto Cię wpisał i z jakiego tytułu.

Jak sprawdzić się w BIG Infomonitor

Wystarczy wejść na stronę https://system.big.pl/#/register i założyć oraz zweryfikować konto. Następnie w kilka sekund pobrać i zapisać na swoim komputerze raport. Raport z BIG, podobnie jak raport z BIK, raz na 6 miesięcy przysługuje każdemu konsumentowi za darmo.

Areszt dla dłużnika

Oobecnie nawet za stare i drobne długi możesz trafić do sądu na przymusowe i pod odpowiedzialnością karną wyjawienie majątku.Uchylając się od wizyty w sądzie i wyjawienia majątku możesz zostać umieszczony na 30 dni w areszcie. I nie ma znaczenia, że wezwania z sądu nie dotarły do Ciebie nigdy, gdyż wierzyciel podał sądowi adres sprzed 10 lat. Przy pierwszej lepszej kontroli  może okazać się, ze policja zatrzyma Cię i doprowadzi do aresztu, gdyż Twój PESEL zaświeci się na czerwono. Za dług wpisany  np. do KRD , o którym już dawno zapomniałeś….

Wyjawienie darowizn i skarga pauliańska

Jeśli w ostatnich 5 latach dokonałeś jakiś darowizn, przepisałeś choć część majątku – pod rygorem odpowiedzialności karnej będziesz musiał je ujawnić. A to otworzy wierzycielowi furtkę do rozpoczęcia procesu unieważnienia darowizny i zajęcia darowanego majątku. Wszystkie tego typu operacje darowizny czy fikcyjnych sprzedaży, których wartość jest wyższa niż wysokość pensji minimalnej. Skłamiesz – odpowiesz za składanie fałszywych zeznań w sądzie. Wszystko dlatego, że nie spłaciłeś (często drobnego) zadłużenia widniejącego np. w  BIG Infomonitor.

Rejestr Dłużników Niewypłacalnych

Wezwanie do sądowego wyjawienia majątku przez dłużnika jest przykrą konsekwencją posiadania długów wszelakiej maści. Ale następstwo takiej wizyty w sądzie jest chyba jeszcze gorsze. To wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych. Wpisu do rejestru dokonuje sąd zaraz po odebraniu od Ciebie zeznania na temat majątku i darowizn. W Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych będziesz figurować aż 10 lat. Spłata zadłużenia nie spowoduje wykreślenia w rejestru. Prawo nie przewiduje bowiem możliwości wykreślenia w żadnej sytuacji.

Wpisu do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych (który dość mocno komplikuje życie) możesz jednak uniknąć – sprawdzając zadłużenie np. w BIG ERIF i dokonując spłaty długu lub ugody z wierzycielem.

Jeśli okaże się, że posiadasz zadłużenie widniejące w rejestrze BIG    – zapraszamy do zapoznania się  z naszą ofertą negocjacji umorzenia zadłużenia. Jest to najlepsze możliwe rozwiązanie pozwalające spłacić swój dług w kwocie znacznie niższej niż wynika z zapisów księgowych. Przykładowo: jeśli Twój dług wynosi 10.000 zł, to do spłaty mieć będziesz zaledwie 3000 zł w sytuacji, gdy umorzenie wyniesie 70%.

Chciałbym zlecić negocjacje umorzenia długów

Zrobisz to w kilka chwil. Najpierw jednak zapoznaj się z pakietem korzyści. Zobacz, co zyskujesz powierzając naszym specjalistom negocjacje swoich długów:

Wygoda
Nie musisz nic robić – wszystkim zajmuje się Twój pełnomocnik prawny
Profesjonalizm
Negocjujemy skutecznie, gdyż zawsze w siedzibie Twojego wierzyciela
Szybkość
W ciągu 48 godzin od podpisania umowy Twój pełnomocnik jest już w drodze na negocjacje
Cena
Za prokurę i delegację pełnomocnika płacisz zawsze tylko 150 zł brutto – nie potrzebujesz więcej, aby zacząć się oddłużać
Transparentność rozliczeń
Płacisz jedynie za osiągnięty cel: 10 procent od kwoty, która została Ci umorzona

Spłata długów to automatyczne wykreślenie z BIG: KRD, ERIF, INFOMONITOR

Pamiętaj, iż spłacenie długu oznacza dla byłego wierzyciela obowiązek usunięcia Twoich danych z BIG. Co sprawia, że do 14 dni od spłaty Twoje dane znikną z listy dłużników, na której zostały umieszczone w czasie, gdy byłeś dłużnikiem.

Czy potrzebujesz więcej informacji na temat tego, jak spłacić długi z umorzeniem? Zatem w skrócie:

Obsługujemy klientów z całej Polski. Wszystkie formalności załatwiamy online – nie musisz odwiedzać naszego biura we Wrocławiu. Wystarczy, że sprawdzisz swoje długi, a potem wypełnisz formularz

CHCĘ POZBYĆ SIĘ ZADŁUŻENIA


Zapoznałem się i akceptuję Politykę Prywatności.

Po otrzymaniu formularza skontaktujemy się mailowo i przedstawimy propozycję umorzenia. Jeśli wyda Ci się interesująca, podpisujemy umowę i rozpoczynamy działania.

Po zakończonych negocjacjach otrzymasz propozycję ugody. Na przykład taką:

Pamiętaj – o umorzenie części długu kupionego od pierwotnego wierzyciela możesz ubiegać się również w sytuacji posiadania czynnej egzekucji komorniczej. Komornik nie jest blokadą do rozpoczęcia działań w wierzycielem.

3 thoughts on “Jak sprawdzić długi w BIG?”

  1. Chcę pozbyć się moich długów spłacam je ale ciągle do mnie dzwonią albo piszą a że za mało płacę a mam jeszcze komornika na wynagrodzeniu pomuszcie mi bo nie wiem czy dam sama radę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.