prawnik opisuje zajęcie komornicze w 2023 roku

Komornik w roku 2023 – ile może zabrać, a ile musi zostawić

W rok 2023 osoby z komornikiem na karku wkroczyły bez większych rewolucji i tąpnięć. Zasady wyliczania zajęć komorniczych pozostały takie same jak w poprzednim roku. Zmieniły się tylko kwoty kwot wolnych od zajęcia. Zatem ile w 2023 roku komornik zabierze, a ile musi dłużnikowi zostawić?

konto w zagranicznym banku a komornik

Czy komornik może zająć konto w Revolut, DiPocket lub Paysera?

Kwestia tego, czy komornik może zająć konto w Revolucie, DiPocket, Paysera  rozpala niejedną wyobraźnię. Gdyż daje szansę na posiadanie konta, którego nie zajmie komornik. Kto jest właścicielem Revolut? Czy konto w Revolucie jest bezpieczne od komornika? Gdzie może założyć konto osoba szukająca bezpieczeństwa przez zajęciem egzekucyjnym?

Dlaczego nie otworzę konta w Millennium Bank w 10 krokach

Chcesz wiedzieć dlaczego nie otworzę konta w Millennium Bank w 10 krokach? Bo nie otworze go i w pięciu. Jednak wiedz, że to artykuł dla maniaków, co to każde konto chcą przetestować i otworzyć bez opuszczania fotela. Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem konta, to zapewne te problemy są Ci obce.

ING konto bezpieczne od komornika?

Jeśli uważasz, że ING to konto bezpieczne od komornika, gdyż w ciągu 6 miesięcy prowadzenia egzekucji z rachunków bankowych nie dotknął on Twego konta w ING – zagłosuj klikając w gwiazdki tuż nad tym zdaniem. Ocena 5 oznacza najwyższy stopień zaufania do banku i oznacza w praktyce konto bezpieczne od zajęcia komorniczego.

Komornicy nie zajmą pieniędzy emerytów z powodu własnej niedbałości

Ostatnio media zalała fala informacji o tym, że komornicy nie zajmą pieniędzy emerytów z świadczenia „Emerytura PLUS”. To gwarantuje prawo. Jednak w tym samym czasie sporej grupie emerytów udało się uniknąć innego zajęcia komorniczego, a to z powodu zwykłej niedokładności samych komorników.