Gwarant w Rapida Money – kto może nim zostać?

Gwarant w Rapida Money to instytucja, z jaką klienci pożyczek nie mieli dotychczas do czynienia. Warto pamiętać, że nie jest ważne, jak ich zwą: żyrant, gwarant czy niegdyś indosant, te określenia znaczą w gruncie rzeczy to samo.

pożyczki pozabankowe i koronawirus w Polsce

Pożyczki pozabankowe i koronawirus, co się dzieje

Do napisania o tym, co się dzieje, gdy spotkają się pożyczki pozabankowe i koronawirus oraz jak to może wpłynąć na los dłużników, zainspirował mnie dzisiejszy poranny alarm. Syreny zawyły bowiem nie ze strony samych firm pożyczkowych, ale pośredników. 5 / 5 ( 1 vote )

Telefoniczna weryfikacja klienta

Telefoniczna weryfikacja zatrudnienia u pracodawcy

Telefoniczna weryfikacja zatrudnienia u pracodawcy mogłaby wydawać się reliktem przeszłości. Jednak szukając pożyczki możesz jeszcze spotkać firmy, które pragną telefonicznie sprawdzić dane z wniosku o pożyczkę.

SWIFT GPI – szybkie przelewy międzynarodowe dla firmy

Chociaż SWIFT GPI umożliwia szybkie przelewy międzynarodowe nie jest jakoś powszechnie rozpoznawalny. Natomiast określenie przelew SWIFT raczej nie jest obce nikomu, kto korzystał z przelewu bankowego (obok przelewu SEPA). Dlaczego w ciągu jednego dnia o 100% zwiększyła się ilość polskich banków oferujących SWIFT GPI? O tym poniżej.

Konto oszczędnościowe on-line wypłaca mile lotnicze zamiast odsetek

Konto oszczędnościowe on-line wypłaca mile lotnicze zamiast odsetek

Lokaty bankowe on-line i tradycyjne mają coraz niższe oprocentowanie. Wprawdzie daleko im do ujemnie oprocentowanych obligacji ale kto wie. Z czasem w bogatszych rejonach świata pojawiają się pomysły jak poradzić sobie z tym „problem”. Taki właśnie rozpoczął życie się za oceanem. 4 / 5 ( 1 vote )

Krajowa Instytucja Płatnicza (KIP) – czym jest?

Krajowa Instytucja Płatnicza to forma prowadzenia działalności na rynku usług płatniczych. W zasadzie każda firma, która chce mieć możliwość obrotu pieniądzem, ubiega się wpis do rejestru KIP prowadzonego przez KNF.