Krajowa Instytucja Płatnicza (KIP) – czym jest?

Krajowa Instytucja Płatnicza to forma prowadzenia działalności na rynku usług płatniczych. W zasadzie każda firma, która chce mieć możliwość obrotu pieniądzem, ubiega się wpis do rejestru KIP prowadzonego przez KNF.

Długi za jazdę bez biletu w pociągu PKP

Długi za jazdę bez biletu z tytułu niezapłaconych opłat dodatkowych należą do tzw. kanonu błędów młodości. I ciągną się za dłużnikiem przez lata z powodu wpisania go przez PKP do BIG. Może być to KRD, może być to Infomonitor, mogą być to równie dobrze wszystkie polskie BIG-i. Jak to jest z BIK – opowiem na […]

Nauka i długi

Studenci się zadłużają, banki się cieszą

Studenci się zadłużają – to oczywiste. Czytając raport „Portfel Studenta” Związku Banków Polskich nie sposób oprzeć się wrażeniu, że stan ten będzie się tylko pogłębiał. 5 / 5 ( 1 vote )

Finansowa przyszłość – powody do obaw

Czy obawiamy się o finansową przyszłość? Jakie wnioski płyną z raportu zrealizowanego na zlecenie Nest Banku przez agencje badawczą SW Research tzw. Indeksu Bezpieczeństwa Finansowego. Celem tych badań jest sprawdzenie postaw i przekonań Polaków co do przyszłości finansowej i jej bezpieczeństwa.

Niski limit kredytowy rządzi

W rękach klientów banków pojawia się coraz więcej kart kredytowych z niskim limitem zadłużenia.  W mojej opinii karty kredytowe to taki wabik na dłużników jak syrena na marynarzy.

Oszuści nie śpią, metoda na wnuczka ewoluowała

Oszuści nie śpią, a ewolucja oszustwa zwanego “metoda na wnuczka” trwa w najlepsze. Tak, to niestety nie jest żart, oszuści w swojej profesji są coraz bardziej kreatywni. Coraz to nowe pomysły na kradzież przysporzyły już wielu osobom nie lada problemów…. 5 / 5 ( 1 vote )

Kredyt bankowy na umowę zlecenie lub o dzieło

Uzyskanie kredytu bankowego przez osoby pracujące na umowę zlecenie lub umowę o dzieło nie należy do spraw najprostszych. Chociaż umowy tego typu są bardzo popularne, nie budzą zaufania banków takiego jak umowa o pracę. Chociaż ta ostatnia nie zapewnia przecież, że będziemy gdzieś pracować w nieskończoność. 5 / 5 ( 1 vote )

Praca w Revolut – nabór pracowników do Revolut w Polsce

Revolut rozwija się w fascynującym wprost tempie, a praca w Revolut stała się czymś na wyciągnięcie ręki. Nabór pracowników do Revolut trwa bowiem w najlepsze. Także w Polsce. Czy jednak praca w tej firmie to „przedmiot pożądania”?