Długi za jazdę bez biletu w pociągu PKP

Długi za jazdę bez biletu z tytułu niezapłaconych opłat dodatkowych należą do tzw. kanonu błędów młodości. I ciągną się za dłużnikiem przez lata z powodu wpisania go przez PKP do BIG. Może być to KRD, może być to Infomonitor, mogą być to równie dobrze wszystkie polskie BIG-i. Jak to jest z BIK – opowiem na […]

Czy współwłasność auta utrudnia egzekucję komorniczą?

Zastanawiasz się czy ustanowiona współwłasność auta utrudnia egzekucję komorniczą? Ludzie ustalają współwłasność pojazdu z różnych względów, najbardziej oczywistym jest ten, że wspólnie wykładają na niego pieniądze. Innym często spotykanym powodem jest chęć skorzystania ze zniżek w ubezpieczeniu komunikacyjnym, jakie nabył już jeden współwłaściciel. Nasz czytelnik ma pewne dylematy związane właśnie z zajęciem komorniczym samochodu, chęci […]

Kodeks - przepisy prawa

Prace nad ustawą antylichwiarską nie ustają

Pomimo, że prace nad ustawą antylichwiarską nie ustają, mija kwartał od kiedy pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów trafił projekt nowej ustawy antylichwiarskiej.  Opublikowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt ma na celu walkę z nieuczciwymi pożyczkodawcami oraz nielegalną lichwą.

Coraz łatwiej jest ogłosić upadłość konsumencką

Przybywa bankrutów, czyli osób, którym udało się skutecznie ogłosić upadłość konsumencką. To efekt coraz prostszych procedur i przepisów, które regulują  ogłaszanie upadłości konsumenckiej. 4 / 5 ( 1 vote )

Komornicy nieprawidłowo doliczali podatek

Skoro komornicy nieprawidłowo doliczali podatek do opłat za swoje czynności powinni go teraz oddać. Zbyt piękne by było prawdziwe? W rzeczywistości możliwe, ale czy gra jest warta świeczki?

Sprzedaż przez komornika na Allegro lub OLX?

Czy komornicy ruszą sprzedawać majątek dłużników na Allego czy OLX? Wszystko jest możliwe, gdyż nadchodzą zmiany w prowadzeniu licytacji elektronicznej. Które mogą sprawić, że niedługo sprzedaż przez komornika na Allegro będzie codziennością. I majątek tysięcy dłużników będzie dostępny w postaci aukcji komorniczych na popularnych platformach dostępnych dla każdego.

Nowa ustawa antylichwiarska na horyzoncie

Władze Polski najwyraźniej nie mogą spokojnie zasnąć bez myśli, jak tu kolejny raz przykręcić śrubę firmom pożyczkowym i śni im się nowa ustawa antylichwiarska. Po niedawnych zminach i chwilowym spokoju na rynku,  na horyzoncie pojawiają się nowe przepisy antylichwiarskie. 5 / 5 ( 1 vote )

uokik ostrzega

Ostrzeżenie UOKiK przed serwisami pseudopożyczkowymi

Ostrzeżenie UOKiK: chodzi aż o 81 serwisów, które prowadzone były przez jedną firmę, między innymi pod nazwami: bezbiku.pro, gotowka.online, wybierzpieniadze.pl, rozsadnapozyczka.pl oraz wiele innych, są to portale wydające się specjalizować się w zwykłych wyłudzeniach. 5 / 5 ( 1 vote )