czy jest kredyt dla zadłużonych

Czy jest kredyt dla zadłużonych?

4.5
(2)

Obecność na polskim rynku dziesiątek prywatnych firm pożyczkowych i walka ich o klienta owocuje tym, że wiele z nich oferuje kredyt dla zadłużonych. Czy każdy zadłużony zatem ma szanse na taki kredyt? Nie. Pytając bowiem o to, czy jest kredyt dla zadłużonych możemy dostać tylko jedną odpowiedź: zależy o który rodzaj kredytu chodzi.

czy jest kredyt dla zadłużonychRodzaje kredytu dla zadłużonych

Wyróżnić możemy dwa główne rodzaje kredytów dla osób zadłużonych. Różnią się one zasadniczo przeznaczeniem. Jeden jest bowiem przeznaczony na spłatę wszystkich zadłużeń i skonsolidowanie długów, drugi służy załataniu dziury powstałej w wyniku przekredytowania.

I to, czy można będąc zadłużonym starać się o kredyt zależy od tego, jaki jest jego cel i jakie jest jego przeznaczenie

Czy jest kredyt dla zadłużonych chcących połączyć swoje długi?

Zdecydowanie tak. Nazywa się on kredytem konsolidacyjnym dla zadłużonych lub inaczej kredytem oddłużeniowym. Jego cel to skonsolidowanie wszystkich zadłużeń w jedną całość i płacenie tylko jednej raty. Pozwala to na znaczne zmniejszenie obciążeń miesięcznych wydatków oraz minimalizuje ryzyko utraty płynności finansowej spowodowanej zbyt dużą ilością rat w miesiącu

Kto może starać się o kredyt konsolidacyjny?

Warunkiem otrzymania takiego kredytu jest posiadanie zdolności kredytowej do opłacania rat będących następstwem konsolidacji. W wielu przypadkach warunkiem wymaganym bezwzględnie jest legitymowanie się odpowiedzialnym podejściem do swoich zobowiązań. Czyli brak informacji w rejestrach dłużników o tym, że zobowiązania były niespłacane.

Dlatego w sytuacji, gdy sytuacja finansowa w wyniku przekredytowania staje się zła, warto rozpocząć starania o konsolidację długów jak najszybciej. Bo przegapienie momentu, w którym była ona możliwa i utrata kontroli nad długami może kosztować wiele.

Kredyt dla zadłużonych mających problemy ze spłatą

Teoretycznie nie powinien istnieć. Osoba nie dająca sobie rady ze spłatę zaciągając kolejne zobowiązania coraz bardziej pogrąża się w spirali długów. Ale to myślenie schematyczne i wiele firm pożyczkowych o tym wie. Często bowiem osoby starające się o pożyczkę mające kłopot ze spłatą zobowiązań robią to, aby przetrwać najgorszy okres. A gdy ktoś pozwoli im na to pożyczając pieniądze, stają na nogi i szybko zwracają dług.

Wielu przedsiębiorców bowiem mających przestój w branży budowlanej czy transportowej chcąc utrzymać firmę, siebie i pracowników sięga po pozabankowe pożyczki dla firm (tak, istnieją bowiem również chwilówki dla przedsiębiorców) , gdyż kilka takich pożyczek pozwoli im przetrwać miesiąc.

Gdy wrócą do zarabiania oddadzą wszystko w momencie, gdyż relatywnie są dla nich niewielkie pieniądze. A dla właścicieli firm pożyczkowych to czysty zysk.

Dlatego nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy jest kredyt dla zadłużonych czy też go nie ma. Różnorodność ofert na rynku sprawia, że kredyty (szczególnie pozabankowe) dedykowane są klientowi w różnej sytuacji materialnej.

I wiedzieć trzeba, że niejedna firma szukająca dla siebie niszy na mocno zatłoczonym rynku pożyczek znajdzie ją właśnie tam, gdzie mało kto chce wchodzić – w pożyczkach dla zadłużonych.

Wiele z takich firm znajdziesz na naszej stronie zaglądając do działu o pożyczkach i kredytach. Znajdziesz go na naszej stronie.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 2

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...