aliementy

Czy komornik może zabrać alimenty?

5
(1)

Masz komornika za niespłacone pożyczki i otrzymujesz świadczenie alimentacyjne – czy w tej sytuacji komornik może zabrać alimenty na poczet Twoich długów? Odpowiedzi są dwie. I choć pozornie się wykluczają – obie są prawidłowe.

kredyt windykowani

Komornik nie może zabrać alimentów jako świadczenia

Alimenty, podobnie jak zasiłki socjalne, należą do grupy świadczeń, których nie może dotknąć żaden komornik. Niezależnie od tego, ile wynoszą Twoje alimenty i ile masz długów – komornik nie może zająć alimentów jako świadczenia.

Komornik może zająć alimenty

jeśli na przykład spłyną na Twoje ogólne konto bankowe w momencie, gdy na koncie jest przekroczony limit kwoty wolnej od egzekucji. Wówczas bez znaczenia jest tutaj to, że wpłynęły właśnie alimenty, bank zablokuje i odeśle komornikowi kwotę powyżej ustawowej wolnej od komornika na koncie bankowym. Tak to działa, gdy nie zna się przepisów i nie wie o konieczności posiadania specjalnego konto socjalnego.

Co zrobić, aby komornik nigdy nie zajął alimentów?

Niewiele. Po prostu musisz je przyjmować – te alimenty – na specjalne konto bankowe. Tak zwane konto socjalne. Na które nie spłyną nigdy żadne inne pieniądze niż mające charakter socjalny. Konto socjalne jest w pełni bezpieczne od komornika, o czym przeczytasz na końcu poradnika.

Konto socjalne założysz w dowolnym banku, ale możesz zrobić to mądrzej niż większość, która o tym nie wie – założyć specjalne konta ze specjalnymi profitami. Zapoznaj się z dwoma unikalnymi kontami dla przyjmujących alimenty i inne przelewy socjalne.

Konto socjalne w banku BGŻ

W banku tym otrzymasz dodatek, o jakim możesz pomarzyć gdzie indziej – kredyt odnawialny do 1000 zł.

Jest to swego rodzaju dodatek motywacji dla Ciebie ze strony banku.

Oraz – nie ukrywajmy – rodzaj plastra miodu, którym bank chce Cię związać ze sobą na dłużej.

Jeśli więc przyjmujesz alimenty, rozważ przelewanie ich na konto socjalne, którego założenie bank premiuje kredytem otrzymywanym za somo założenie. Więcej szczegółów po kliknięciu w obrazek:

konto socjalne

Millenium – konto pod alimenty + 500 zł limitu w koncie

Gdy chcesz bezpiecznie przyjmować alimenty – zainteresuj się kontem socjalnym w banku Millenium. A oprócz bezpieczeństwa swoich środków otrzymasz propozycję od banku bliższego zapoznania się. Będzie to propozycja limitu kredytowego w koncie osobistym.

Czy komornik może zabrać alimenty?Za samo korzystanie z konta.

Propozycja limitu oferowana jest nowym klientom mającym stałe wpływy. Jeśli Twoje alimenty będą spływać na konto w Millenium, bank uzna Cię za wartego zatrzymania.

Czy zajęcie komornicze nie będzie przeszkodą?

Millenium nie patrzy krótkoterminowo na klienta. Wie, że zajęcie komornicze może skończyć się lada moment, a relacje z klientem pozostaną na długo.

Efektem budowanych przez bank relacji jest limit w koncie.

Propozycja banku Millenium jako konta socjalnego jest oczywista – konto jest bezpłatne, alimenty bezpieczne od komornika, a dzięki stałym wpływom można otrzymać dodatkowy limit w koncie osobistym,

Uwaga: w banku Millenium założenie konta przez internet jest dodatkowo nagradzane. Sprawdź, co dziś oferuje bank Millenium za założenie konta przez internet

Czy komornik może zabrać alimenty z konta socjalnego?

Nie, szczególnie, gdy poinformujesz go o tym dodatkowo specjalnym pismem. Jest to pismo informujące o posiadaniu przez Ciebie specjalnego konta socjalnego, na którym przyjmowane są alimenty.

Pismo do komornika ma charakter bezpłatny i każdy może z niego skorzystać. Pobierz bezpłatny wzór pisma do komornika i zaznacz odpowiednie pola. Następnie wyślij na adres komornika. Wzór pisma do komornika możesz do woli udostępniać potrzebującym

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...