Czy Kruk kupuje długi i można samemu zgłosić się do kruka?
||||

Czy KRUK kupuje długi i można się do nich zgłosić?

3.8
(10)

Niezbyt dobrze dobrana forma przekazu reklamowego w emitowanym przez KRUK spocie reklamowym sprawiła, iż w głowach wielu dłużników pojawiła się od razu myśl: czy firma windykacyjna KRUK kupuje długi i czy można samemu zgłosić się do kruka?

 • Czy KRUK kupi Twoje długi, gdy się do niego samemu zgłosisz?
 • Co zrobić, gdy długi zostaną sprzedane do KRUKA?
 • Spłata w ratach czy spłata z umorzeniem – co lepsze dla dłużnika firmy windykacyjnej?
 • Na jakie umorzenie w spłacie długów wobec firmy KRUK. S.A możesz liczyć?

Czy można samemu zgłosić się do kruka, aby ten kupił moje długi, a Kruka jakoś spłacę?  Jeśli nie wiesz tego, pokażę Ci wszystkie oblicza firmy windykacyjnej KRUK – po lekturze tego artykułu zrozumiesz, jak bardzo mylą się ci, którzy liczą na to, że można samemu zgłosić się do KRUKA i oddać im swoje długi.

Mam długi i chcę aby KRUK je kupił na giełdzie długów

Tutaj zaczyna się problem. Musisz bowiem zrozumieć, że nie Ty dysponujesz swoimi długami, a Twoi wierzyciele. I nie Ty decydujesz o tym, komu sprzedadzą Twoje długi. Mylne przekonanie, że skoro Kruk kupuje długi to można samemu zgłosić się do kruka, a ten kupi wszystkie długi, bierze się zapewne stąd, iż wielu dłużników myśli, że ich długi leżą jak towar w markecie na półkach i każda firma kupująca długi może sobie spośród nich przebierać.

To mylne przekonanie może mieć genezę w nieprawidłowym rozumieniu istoty i zasad działania tzw. giełd długów (giełd wierzytelności).

Giełdy długów w Polsce to nie jest targowisko z długami. Ich cel jest zupełnie inny, a giełdy są atrapą służącą windykacji psychologicznej. Na polskich giełdach nie kupuje się długów, choć firmy windykacyjne starają się przekonać dłużników, że wystawienie długu na giełdzie może skutkować ich sprzedaniem

Czy wobec faktu, ze Kruk kupuje długi mogę samemu zgłosić się do KRUKA, aby ten kupił mój dług na giełdzie wierzytelności?

Niestety nie. Po pierwsze, jak już wiesz, giełdy długów w Polsce to tylko strony internetowe – atrapy udające giełdy, a po drugie KRUK nie kupuje pojedynczych długów na życzenie dłużnika. Kupuje całe pakiety wierzytelności np. w przetargach ogłaszanych przez wierzycieli typu banki. Lub na mocy stałej umowy z firmą pożyczkową.

Czy KRUK kupuje długi i czy można samemu zgłosić się do kruka?

Zasady handlu wierzytelnościami są dla przeciętnego człowieka mało zrozumiałe. Ale da się je uprościć. Wyobraź sobie, że jakiś bank udzielił kilkunastu tysięcy kredytów, z których kilka tysięcy nie spłaca się jak należy. A nawet gorzej – w ogóle się nie spłaca. Dochodzi do wypowiedzenia umowy, nieskutecznej windykacji, jałowej egzekucji i sprawa tkwi w martwym punkcie. Bank ma do wyboru windykować dalej (tracąc czas, pieniądze) lub te złe kredyty sprzedać. Robi z nich paczkę – pakiet wierzytelności, w której znajduje się kilka tysięcy kredytów i wystawia na licytację. Pojawiają się fundusze sekurytyzacyjne, wśród nich Prokura należąca do grupy kapitałowej KRUK-a. Jeśli Prokura wygra przetarg (zaoferuje najwyższą cenę za portfel długów), to stanie się właścicielem wszystkich wierzytelności. I każdy z dłużników banku będzie mógł powiedzieć, że KRUK kupił jego dług.

Ale jaki miał na to wpływ? Jak widać nie miał żadnego. Równie dobrze pakiet wierzytelności (czyli wspomnianą paczkę z długami) mógł przejąć fundusz należący do BEST czy na przykład Ultimo.

Dług kupiony przez KRUK-a nie na zamówienie

Teraz, gdy już wiesz, jak wygląda kupowanie długów przez KRUK-a, wiesz już również, że nie możesz zadzwonić do rzeczonej firmy windykacyjnej i nakazać im kupienie swoich długów. A KRUK nie zadzwoni do banku, SKOK-u, firmy pożyczkowej i nie odkupi od tak Twojego długu. Jeśli inaczej zrozumiałeś przekaz reklamowy KRUK-a, to wiedz, że tak to nie działa. I jeśli liczyłeś, że KRUK odkupi wszystkie Twoje niespłacone długi – szanse na to są niewielkie. Może się zdarzyć, że każdy z Twoich długów wystawionych na sprzedaż trafi w inne ręce. I zamiast siedmiu długów w KRUK-u będziesz mieć siedmiu różnych wierzycieli.

Niezależnie od scenariusza zawsze możesz skorzystać z pomocy w spłacie długów kupionych przez KRUKA – poprzez ich umorzenie lub rozbicie na dogodne raty.

Dług w KRUKU spłacony jednorazowo

Padło słowo umorzenie, warto zatem nad nim się nieco bardziej pochylić. Gdyż znów w społeczeństwie pokutuje stereotyp, że gdy KRUK kupi dług, to po jakimś czasie go umorzy.

Tak nie jest. Firma windykacyjna z Wrocławia, o której mowa, może dokonać częściowego umorzenia długów kupionych, ale czyni to wówczas, gdy jest to dla niej opłacalne. Przykładowo chce zachęcić klienta do jednorazowej spłaty długu, wówczas proponuje mu częściowe umorzenie długu.

Ale nie polega to na tym, że KRUK kupuje dług, aby za chwilę go umorzyć. Umorzenie długu w KRUK ma miejsce tylko wówczas, gdy KRUK-owi na tym zależy. Czyli wówczas, gdy:

 • potrzebuje pieniędzy na inwestycje (zakup portfeli wierzytelności)
 • nie posiada tytułu wykonawczego i obawia się o los ewentualnej batalii sądowej
 • nie posiada tytułu wykonawczego, a wie, że dłużnik jest reprezentowany przez profesjonalnego pełnomocnika
 • wszczął egzekucję, ale jest ona nieskuteczna
 • nie widzi perspektyw w odzyskaniu od dłużnika należnej kwoty – windykacja KRUK nie przynosi efektów

Jak widać, umorzenie zadłużenie w KRUK może być przedmiotem umorzenia również wówczas, gdy dłużnik ma już komornika. A realna kwota, jaką musisz zapłacić w celu spłaty długu w KRUK zależy od okoliczności.

Zadłużenie w firmie windykacyjnej KRUK – rozkładanie na raty

Dług kupiony przez KRUKA może być rozłożony na raty. O tym wie każdy dłużnik, gdyż otrzymuje taką informację wraz z formularzem ugody. Jednak rozłożenie długu na raty na drodze polubownej ma swoje zasady i warunki.

Działając przez wiele lat na rynku wierzytelności wiemy, że dobra ugoda z firmą KRUK dotycząca rozłożenia na raty musi spełniać warunki następujące:

 • układ ratalny z KRUKIEM musi być darmowy, czyli bez naliczania odsetek
 • ilość rat dostosowana do możliwości dłużnika i gwarantować mu płynność finansową

Dopiero wówczas możemy powiedzieć, że zawarliśmy dobry układ. I dług, który kupił KRUK, spłacamy na dogodnych dla siebie warunkach.

Mówi się, że KRUK kupuje bardzo dużo wierzytelności. Zgadza się, gdyż KRUK jest jednym z największych w Polsce funduszy sekurytyzacyjnych (kapitał zakładowy tej firmy windykacyjnej to 18 971 811 zł).

Ale trzeba pamiętać o jednym. KRUK ma wiele lat doświadczenia. I nauczył się kupować. Zatem KRUK nie popełnia „błędów młodości” i kupuje długi od sprawdzonych firm pożyczkowych i banków. Co powoduje, że nie dochodzi do sytuacji, w której np. okazuje się, że całego kupionego wierzytelności nie można odzyskać, gdyż ma pierwotne wady prawne.

Twoje możliwości spłaty długu będącego w rękach firmy windykacyjnej KRUK

Skoro już wiesz, że  pytanie, czy można samemu zgłosić się do KRUKA, jest absurdalnym, czas stanąć mocno na ziemi i sprawdzić, jakie możliwości spłaty długu masz w momencie, gdy KRUK ten Twój dług kupi. Oczywiście w ramach pakietu, a nie Twoich indywidualnych życzeń. Prześledzimy proces oddłużanie a w KRUK krok po kroku – od momentu zakupu długu aż do finału: spłaty w ratach, umorzenia (częściowego lub całkowitego) albo egzekucji komorniczej.

Czy KRUK poinformuje mnie o tym, że kupił mój dług?

Tak. Zaraz po tym, gdy Twój zostanie zakupiony przez firmę windykacyjną KRUK otrzymasz list i maila. Już na tym etapie możesz samodzielnie zaproponować spłatę w ratach – w liście od KRUKA znajdziesz formularz do samodzielnego zaproponowania spłaty określając kwotę miesięcznej raty i datę spłaty w danym miesiącu. Swoją propozycję firmie windykacyjnej możesz przedstawić również online – poprzez e kruk.pl

Spłata ugodowa – w systemie ratalnym (pamiętaj, że raty możesz negocjować)

Spłata ratalna to najprostszy sposób na okiełznanie długu kupionego przez KRUKA. Pod warunkiem, że kwota raty nie jest wysoka, wstrzymane jest naliczanie odsetek i ta forma spłaty długu Ci odpowiada. Przykładową ofertę ugody z KRUKIEM z ratami zobaczysz poniżej:

Spłata długu kupionego przez KRUK SA w ratach - ugoda pisemna
Zdj. 1 Przykładowa ugoda z firmą KRUK

Raty możesz regulować w placówce banku,  bezpośrednio ze swojego rachunku bankowego lub korzystając z platformy e-kruk, która pozwala na wygodne dokonywanie spłat kartą płatniczą czy BLIK-iem.

Dużą zależą spłaty długu w KRUK SA w ratach jest święty spokój – przestajesz myśleć o grożącej Ci egzekucji komorniczej. Rozłożenia długu na raty na drodze polubownej powoduje również to, że z Biura Informacji Gospodarczej (każdej) znika negatywny wpis o Twoim zadłużeniu. A windykacja KRUK nie interesuje się Twoją osobą.

Plusy ugody ratalnej z firmą windykacyjną KRUK

Ugoda na etapie wczesnej windykacji daje Ci komfort braku zagrożenia tym, że sąd rejonowy wyda nakaz zapłaty i sprawa trafi do egzekucji komorniczej. Dodatkowe plusy porozumienia ratalnego to:

 • wysokość rat – samodzielnie ustalasz kwotę raty miesięcznej
 • rozłożenie na raty odbywa się w przyjazny i całkiem prosty sposób – poprzez system e kruk.pl
 • zamykasz sprawę już na etapie przedsądowym
 • nie masz okazji sprawdzić, jak działa windykacja KRUK w praktyce
 • niewielka kwota raty nie ma wpływu na Twoją płynność finansową
 • możesz samemu zgłosić się do KRUKA i negocjować raty – możesz powierzyć to specjaliście

Musisz jednakże wiedzieć, że ugoda na wczesnym etapie windykacji ma swoje minusy. Warto je znać, aby zrozumieć sposób myślenia i strategię firmy windykacyjnej, która umożliwia Ci podpisanie ugody na korzystnych dla Ciebie warunkach.

Minusy ugód ratalnych z KRUK S.A.

Statystyki pokazują, że przeciętna osoba zadłużona chętnie korzysta z ofert firmy windykacyjnych, (takich jak KRUK S.A.)w zakresie porozumienia ratalnego. Jest to rodzaj wabika na dłużnika, jaki firmy windykacyjne zarzucają, chcąc mieć gwarancję tego, że dłużnik podpisując ugodę na spłatę w ratach, straci swoje atuty prawne, które w sprzyjających okolicznościach mogłyby pozwolić jej wygrać sprawę w sądzie:

 • podpisanie ugody przerywa bieg terminu przedawnienia
 • ugoda oznacza uznanie długu
 • osoba zadłużona traci możliwość skutecznej walki w sądzie rejonowym z firmą windykacyjną

Ofert firm windykacyjnych w zakresie polubownego załatwienia sprawy poprzez ugodę ratalną są przemyślane. Dłużnik otrzymuje możliwość spłaty zadłużenia w ratach, jednocześnie tracąc wszystkie swoje atuty do ewentualnej walki w sądzie rejonowym o stwierdzenie nieistnienia kupionej przez KRUK S.A. wierzytelności.

Nie raty, a umorzenie długu – czy w sytuacji, gdy KRUK S.A. kupuje długi można samemu zgłosić się do KRUKA w celu negocjacji umorzenia?

Oczywiście, jednak warto pomyśleć o zatrudnieniu specjalisty. Choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby do KRUKA zgłosić się samodzielnie i negocjować poziom umorzenia, jednak w tym przypadku nie spodziewaj się takich efektów:

Umorzenie długu w KRUKU
Zdj. 2 Ugoda z umorzeniem zaproponowana przez firmę KRUK

Załatwienie sprawy z jak najkorzystniejszym finałem warto powierzyć specjaliście. Negocjacje umorzeń na własną rękę jest co prawda możliwe, ale efekt tego będzie zdecydowanie odbiegał od możliwości, jakie daje współpraca z zawodowym negocjatorem.

Jako jedyna w Polsce firma prowadzimy – od ponad 10 lat – usługi negocjacji długów kupionych przez firmę KRUK. Nie wymagamy umowy abonamentowej, załatwienie sprawy polega na jednorazowym zleceniu. W ramach naszej usługi gwarantujemy umorzenie minimum 30% wartości zadłużenia i natychmiastowe usunięcie wpisu z każdego Biura Informacji Gospodarczej. Jeśli interesuje Cię umorzenie długu w KRUK na najwyższym możliwym poziomie – kliknij w link i poznaj szczegóły.

Pamiętaj, zlecenie negocjacji z firmą windykacyjną KRUK nie polega na podpisaniu umowy abonamentowej – nie ponosisz żadnych kosztów stałych, a rozliczamy się za sukces. Nasze wynagrodzenie to 10% Twoich zysków. Co daje Ci pewność, iż nasze działania wobec firmy KRUK są nastawione na jak największą Twoją korzyść.

Dlaczego warto nam zaufać?

 • 12 lat na rynku o zasięgu ogólnopolskim.
 • Wcześniej działaliśmy pod nazwą Windykowani.pl
 • Jesteśmy polecani przez pracowników większości banków!
 • Mówią i piszą o nas: Newsweek, Onet, Polskie Radio, Telewizja Polska i inne.
 • Posiadamy wiarygodne i rozpoznawalne certyfikaty takie jak raport BIG (Biuro Informacji Gospodarczej).
 • Setki pozytywnych opinii i wygranych spraw popartych case study.

Zadzwoń do nas bezpłatnie – pomożemy Ci zlikwidować dług!

(71) 725 41 24

Jak wyjść z długów w parabankach
zadłużenia

 • Nie posługujemy się kupionymi zaświadczeniami o rzetelności i wiarygodności. Na pewno widziałeś takie certyfikaty:

najpopularniejsze certyfikaty wydawane firmom

 • Możesz im wierzyć, ale czy masz pewność dobrej weryfikacji? My idziemy krok dalej, dając Ci do ręki raport z BIG. Sprawdź nas klikając poniżej. Raport otworzy się automatycznie.

Zadzwoń do nas bezpłatnie – pomożemy Ci zlikwidować dług!

(71) 725 41 24

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 3.8 / 5. Liczba głosów: 10

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...