Czy ważny jest IBAN w koncie dla zadłużonych

5
(1)

Zastanawiasz się czasem, czemu ktoś podkreśla, że oferuje własny IBAN w koncie dla zadłużonych (lub koncie do karty przedpłaconej)? Dlaczego numer IBAN bywa bardzo istotny w tego typu produkcie? Powód jest prozaiczny ale niezwykle istotny zarazem, jednak żeby to zrozumieć, należy najpierw ustalić

Co to jest ten IBAN?

Jest to po prostu numer rachunku bankowego wyrażony w międzynarodowym formacie. Nazwa IBAN to angielski skrót od International Bank Account Number. To ów numer rachunku złożony z dwóch literek i szeregu cyfr, ot w takim formacie:

PL 83 1050 1445 1000 0092 1118 8488

Na początek mamy dwie litery oznaczających kraj, po nich dwie cyfry sprawdzające, 8 cyfr po których identyfikowany jest bank, a reszta to numer konkretnego klienta. Podanie numeru konta odbiorcy w formacie IBAN oraz kodu BIC banku jest obowiązkowe podczas wysyłania poleceń przelewu typu SEPA (w euro do krajów EOG). Niezależnie od tego jaką, kartę dla zadłużonych nabędziesz, niezależnie jakie konto otworzysz będzie miało ono numer IBAN. Sęk w tym

Czy masz indywidualny IBAN w koncie dla zadłużonych?

Co zatem daje własny IBAN? To, jak wiele znaczą te cztery literki, przekonało się wielu próbujących posługiwać się kartą czy kontem dla zadłużonych. Zwłaszcza tych, którzy pracują w dużych firmach czy korporacjach i chcieliby otrzymywać wypłatę na takie bezpieczne od komornika konto. IBAN oznacza po prostu, że wypłata trafia na wskazane konto bez żadnych utrudnień, gdyż oznacza to, że masz takie konto na wyłączność.

Jeśli do konta nie przypisano Ci własnego numeru IBAN, oznacza to ni mniej, ni więcej że dzielisz to konto z innymi osobami. I tak działają w Polsce w zasadzie wszystkie karty i konta dla zadłużonych. Skąd zatem wiadomo czyje pieniądze są czyje? Firma, która dajmy na to sprzedaje Ci kartę przedpłaconą dla zadłużonych, przypisuje we własnym zakresie środki na koncie do konkretnych osób. Brzmi jak jeden krok od bałaganu? Żeby zidentyfikować wpłatę dla Ciebie przelew musi mieć odpowiedni tytuł (zazwyczaj zawierać numer klienta).

Ta konieczność specjalnego tytułowania przelewu na konto bez indywidualnego numeru IBAN powoduje, że nie przelejesz wypłaty na takie konto w dużych firmach. Zazwyczaj nikt nie chce słyszeć o jakimś indywidualnym tytułowaniu przelewów. Ten problem rozwiązuje indywidualny numer IBAN.

Indywidualny IBAN na koncie bez komornika w Polsce

Przeglądając oferty produktów dla zadłużonych w Polsce często zauważysz komunikat o tym, że konto ma indywidualny IBAN. Jednak zazwyczaj z zastrzeżeniem, że wyłącznie w sytuacji, gdy Twoje konto prowadzone jest w euro. Tak jest np. w Paysera, która dla kont prowadzonych w euro ma indywidualny IBAN, dla kont w złotówkach już niekoniecznie. Jeśli zarabiasz w euro , to Paysera oznacza bardzo dobre rozwiązanie. Tą przypadłością obarczone są niemal wszystkie konta i karty dla zadłużonych. Ostatnio jednak pojawił się jasny punkt wśród ofert. Jest nią karta kredytowa dla zadłużonych Axi-card. Jest ona rozliczana w złotówkach, ma własny IBAN, a co najważniejsze jest kartą kredytową wydawaną przez zagraniczną firmę. Te dwie ostatnie cechy sprawiają, że karta budzi duże nadzieje wśród osób zadłużonych, które miały lub mieć będą zajęcie komornicze.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...