Czyszczenie wpisów w BIK

Bank nie chce usunąć wpisu z BIK? Sięgnij po pomoc adwokata i UODO.

4.9
(16)

Szukasz kancelarii, która zapewni Ci usunięcie wpisów z BIK z gwarancją skuteczności i zwrotu pieniędzy w przypadku niepowodzenia usunięcia wpisu? Zapoznaj się z ofertą jedynej w Polsce firmy, która zapewnia korekty BIK bez Twojego finansowego ryzyka.

Nasza kancelaria od 12 lat specjalizuje się w usuwaniu prawnym wpisów, których usunięcia odmówił bank. Czyszczenie wpisów z BIK po odmowie banku realizowana jest w UODO z pomocą wyspecjalizowanego adwokata. Usługa objęta jest pełną gwarancją skuteczności.

Dlaczego my oferujemy Ci najskuteczniejsze czyszczenie trudnych wpisów w Polsce?

Czyszczeniem BIK zajmujemy się od ponad 12 lat. Znamy jakość swoich usług, dlatego też udzielamy na nie pełnej gwarancji. Zlecając nam usunięcie wpisu po odmowie banku nie ryzykujesz niczym. Wg naszej wiedzy jesteśmy jedyną kancelarią w Polsce, która realizuje dla swoich klientów usługi reprezentowania przez adwokata w sporze z UODO z gwarancją skuteczności.

Na czym polega usuwanie negatywnych wpisów z BIK?

Proces usunięcia wpisu z BIK polega na wycofaniu zgody na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania. A zatem usunięcie wpisu z BIK możliwe jest wyłącznie w sytuacji, gdy kredyt został już spłacony. W przypadku zobowiązań wobec instytucji finansowych (a są nimi banki, parabanki i SKOKI) będących w trakcie spłaty, informacje muszą być w BIK przetwarzane, a więc usunięcie wpisu związanego z czynnym zobowiązaniem nie jest możliwe. Staje się możliwe tylko wówczas, gdy zobowiązanie zostanie spłacone.

Przeszkodą w wyczyszczeniu BIK jest odmowa usunięcia wpisu. W przypadku banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo kredytowych odmowa usunięcia danych z BIK opiera się na stwierdzeniu, że bank spełnił ustawowe warunki, co daje mu podstawę do odmowy usunięcia wpisu z BIK.

Dla wielu otrzymanie pisma, w którym bank odmawia usunięcia wpisu z rejestru Biura Informacji Gospodarczej, kończy marzenia o poprawie wiarygodności kredytowej. A wcale nie musi.

Usuwanie trudnych wpisów przez UODO

Jest jedna w Polsce instytucja, która może zmusić bank, jeśli ten odmówił Ci usunięcia, do wykonania polecania usunięcia wpisu z rejestru BIK. To UODO – czyli Urząd Ochrony Danych Osobowych. Jeśli zatem bank odmawia Ci usunięcia wpisu, to właśnie UODO jest ciałem, które może nakazać bankowi usunięcie z rejestru spornego wpisu. Już nie dobrowolnie, a na podstawie decyzji. Która wygląda na przykład tak:

PKO BP to jeden z banków, które nader często odmawiają usunięcia wpisów z BIK. Powołując się przy tym na spełnienie warunków określonych w ustawie Prawo bankowe (art. 105a ust. 3). Problem banku, a szansa dla osoby, która chce wpis PKO BP usunąć, polega na tym, że o ile swojemu dawnego klientowi może rzucić w twarz odmową, to przed UODO musi wykazać w sposób niebudzący wątpliwości spełnienie tychże warunków, na które się w odmowie powołuje.

Usunięcie najtrudniejszych wpisów banków to rozpoczęcie sporu z bankiem przed UODO. Doświadczony adwokat, który zna słabe i mocne strony banków, potrafi doprowadzić do wydania przez Urząd Ochrony Danych Osobowych decyzji nakazującej bankowi usunięcie wpisu wbrew jego woli.

Jak rozpocząć usuwanie wpisu, którego usunięcia odmówił bank?

Jeśli jesteś w sytuacji, gdy Twoja zdolność kredytowa (np. do kredytu hipotecznego) jest osłabiona przez zły BIK, a dokładnie złą historię kredytową, zaś bank nie chce się ugiąć i usunąć negatywnego wpisu z rejestru, zgłoś się do naszej kancelarii. Formalności załatwiamy online:

 • analizujemy dokumenty (w tym pismo z banku informujące o odmowie usunięcia wpisu z BIK),
 • podpisujemy umowę (zawierającą klauzulę gwarancji zwrotu 100% środków w przypadku niepowodzenia),
 • typujemy adwokata do reprezentacji przed UODO.

Następnie podpisujesz adwokatowi pełnomocnictwo, a on jako Twój zawodowy pełnomocnik, rozpoczyna procedurę skargi na bank. Jej efektem finalnym ma być decyzja UODO korzystna dla Ciebie. I pismo, które od UODO otrzymasz po jej wydaniu. Przykładowo takie:

Ile trwa usunięcie trudnego wpisu poprzez UODO?

Operacja usunięcia wpisu, poprzez decyzję UODO nakazującą bankowi zaprzestania przetwarzania Twoich danych w BIK, zależna jest od kilku czynników, na które nie mamy wpływu. Jednym z nich jest czas udzielania odpowiedzi przez bank na wezwanie UODO oraz ilość dokumentów, jakie UODO chce od banku uzyskać.

Niemniej nie licz raczej na tygodnie, a raczej miesiące. Choć procedura jest długa, to pamiętaj, że w sytuacji, gdy bank odmówił Ci usunięcia wpisu, a Ty bardzo potrzebuje zdolności kredytowej – UODO jest jedynym dla Ciebie ratunkiem.

I albo godzisz się na to, aby cierpliwie czekać na decyzję UODO, która spowoduje, że bank będzie zmuszony usunąć wpis, albo z wpisem, który sprawia, że Twoja wiarygodność kredytowa przestała istnieć, po prostu zostajesz. I czekasz na ustawowe (po 5 latach) usunięcie wpisu z BIK przez bank.

Banki nie lubią sporów przed UODO – wykorzystaj to

Dość częstą sytuacją jest, że bank, gdy zostanie poinformowany przez UODO o wszczęciu przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych postępowania, nagle zmienia zdanie. I okazuje się, że ten sam wpis, którego usunięcia stanowczo odmawiał, „w drodze wyjątku” jednak decyduje się usunąć.

Bank odmawia usunięcia wpisu z BIK. Po złożeniu skargi od UODO zmienia decyzję i usuwa wpis.

Wówczas sam proces usuwania negatywnej historii kredytowej trwa faktycznie bardzo krótko.

Ponieważ nie wiesz, jak Twój bank, odmawiający usunięcia z BIK złego wpisu, zareaguje na wszczęcie przez UODO postępowania, najlepszym sposobem jest sprawdzenie tego w praktyce. Być może będziesz miał szczęście i już sama wizja UODO sprawi, że bank nagle znajdzie ochotę na to, aby wpis z BIK usunąć dobrowolnie.

Ile kosztuje usunięcie wpisu z BIK na drodze prawnego sporu z bankiem przez UODO?

Koszt wynajęcia adwokata i sporządzenia przez niego skargi do UODO to 1470 zł. Zawierając z naszą kancelarią umowę na usługę reprezentacji przed UODO w sporze z bankiem, otrzymujesz pisemną gwarancję skuteczności usunięcia wpisu. Oznacza to, że Twoje pieniądze są w 100% bezpieczne. I zwrócimy je w całości, jeśli decyzja UODO nie będzie dla Ciebie korzystna.

Mamy świadomość, że jest to jedyna taka oferta w Polsce. Wiemy również, że nasza pomoc w usuwaniu wpisów poprzez prawny spór z bankiem jest bardzo skuteczna. Dlatego też udzielamy na nią pełnej gwarancji. W naszej kancelarii nie płaci się za wysłuchanie obietnic, a za realne efekty. W Twoim przypadku – odzyskanie wiarygodności finansowej dzięki usunięciu wpisu, który ją osłabiał.

Jaki jest koszt skorzystania z usług kancelarii na drodze polubownego usuwania wpisów z BIK?

Nasza oferta usunięcia wpisów -również objęta pełną gwarancją – zaczyna się od 127 zł. Jest to oferta, która nie obejmuje sporu przed UODO, a usunięcie przez bank, SKOK czy firmę pożyczkową wpisu w sposób dobrowolny.

Jeśli planujesz poprawić BIK, masz do usunięcia złe wpisu z rejestru Biura Informacji Kredytowej, a nie chcesz ryzykować błędów, powierz swój BIK kancelarii, która od ponad 12 lat jest znana ze skutecznego czyszczenia BIK na terenie całej Polski.

Dlaczego warto nam zaufać?

 • 12 lat na rynku o zasięgu ogólnopolskim.
 • Wcześniej działaliśmy pod nazwą Windykowani.pl
 • Jesteśmy polecani przez pracowników większości banków!
 • Mówią i piszą o nas: Newsweek, Onet, Polskie Radio, Telewizja Polska i inne.
 • Posiadamy wiarygodne i rozpoznawalne certyfikaty takie jak raport BIG (Biuro Informacji Gospodarczej).
 • Setki pozytywnych opinii i wygranych spraw popartych case study.

Zadzwoń do nas bezpłatnie – pomożemy Ci zlikwidować dług!

(71) 725 41 24

Jak wyjść z długów w parabankach
zadłużenia

 • Nie posługujemy się kupionymi zaświadczeniami o rzetelności i wiarygodności. Na pewno widziałeś takie certyfikaty:

najpopularniejsze certyfikaty wydawane firmom

 • Możesz im wierzyć, ale czy masz pewność dobrej weryfikacji? My idziemy krok dalej, dając Ci do ręki raport z BIG. Sprawdź nas klikając poniżej. Raport otworzy się automatycznie.

Zadzwoń do nas bezpłatnie – pomożemy Ci zlikwidować dług!

(71) 725 41 24

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu:

Telefon do biura: (71) 725 41 24

Telefon komórkowy: 883 008 939

e-mail: bik@mamdlugi.pl

[/su_note]

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosów: 16

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

2 komentujących “Bank nie chce usunąć wpisu z BIK? Sięgnij po pomoc adwokata i UODO.”

Zostaw swój komentarz...