Długi w GetBack - kłopoty spółki nadzieją dłużników?

Długi w GetBack – kłopoty spółki nadzieją dłużników?

5
(1)

Wielu z tych, którzy mają długi w Getback, z ożywieniem zaczęło odbierać medialne doniesienia dotyczące tej firmy. Niektórym zaczęła świtać myśl, że może teraz te długi przestaną być długami.

Kłopoty wierzyciela nadzieją dłużnika

Czyż w sercu dłużnika nie pojawia się iskra nadziei, gdy czyta:

„Dziś na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie doszło w godzinach rannych do zatrzymania kolejnych sześciu osób, które mają związek z przestępstwami popełnionymi na szkodę spółki GetBack S.A.”

rzeczniczka prasowa Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Agnieszka Zabłocka-Konopka.

Gdy do tego dodać, że wśród zatrzymanych znaleźli się m.in. były wiceprezes zarządu tej firmy oraz dwóch byłych dyrektorów spółki czy były asesor komorniczy, to jako wisienkę na torcie można potraktować fakt, że to grono zasilił były już komornik sądowy.

„No – myśli dłużnik – jest szansa, że to wszystko padnie, mnie zostanie trochę kasy, a tym złodziejom co mnie gnębili w końcu się dostanie za swoje”

No więc…

Czy długi w GetBack zostaną umorzone?

Zacznijmy od tego, że w przedstawionym toku myślenia dłużnik popełnia dwa błędy. Po pierwsze „złodzieje” dostaną być może za swoje, ale nie ma to związku z jego długiem. To budzące wątpliwości organów ścigania działania firmy GetBack, w zupełnie innej sferze, doprowadziły ją do miejsca, w którym jest aktualnie. I nad tym nie będziemy się rozwodzić.

Zastanówmy się jednak nad płonnymi nadziejami co do cudownego zniknięcia długów w GetBack wraz z upadkiem tej firmy. Nawet jeśli spółka by zbankrutowała i przestała istnieć, to pozostaje po niej majątek do podziału. Wierzytelności to również element majątku firmy. Mówiąc krótko, ktoś to dostanie w rozliczeniu lub najzwyczajniej kupi. Chętnych nie braknie, bo taka sprzedaż to okazja dla innych firm kupujących długi. Okazja, bo zazwyczaj wyprzedawany majątek idzie w świat po dużo niższej cenie, niż w normalnych warunkach.

Większym problemem dla wielu dłużników będzie to czy w ogóle

Dług w Getback będzie można spłacić z umorzeniem?

Do tej pory nie było wszak z tym problemu, aby zlecając negocjacje fachowcom myśleć o kilkudziesięcioprocentowym umorzeniu długu, tak jak w innych firmach skupujących długi.

Niestety, gdy okręt tonie załoga niechętnie idzie z nim na dno i jej część zapewne zechce pływać pod inną banderą. To powoduje niestety, że w tak niestabilnej sytuacji dłużnikowi ciężko się spodziewać, że w firmie znajdzie godnego partnera do negocjacji. Zapewne z czasem sytuacja się uspokoi i wszystko powróci na stare tory, wbrew rozbudzonym oczekiwaniom dłużników.

Co mają jednak zrobić Ci dłużnicy, którzy bardzo chcą pozbyć się zadłużenia w GetBack? Ci z nich, którzy chcieliby przy okazji zrobić to w sposób jak najmniej obciążający ich portfel? Wbrew pozorom jest ich spora rzesza.

Nie negocjuj zadłużenia w GetBack, udowodnij że go nie ma.

Jeśli zatem nie goni Cię czas i nie jesteś pod murem, weź pod uwagę taki scenariusz, w którym po prostu dowiedziesz, że długu wobec GetBack nie masz. Niemożliwe, a jednak. Wystarczy trochę doświadczenia i odrobina zbytniej pewności siebie ze strony wierzyciela, żeby postanowieniem sądu pozbyć się długu. Jeśli zainteresowało Cię takie podejście do problemu długów napisz do nas i sprawdź jak możemy Ci pomóc

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...