Profi Credit a więzienie - czy dłużnik ma się czego obawiać?
|||||||

Długi w Profi Credit

4.2
(13)

Masz długi w Profi Credit i windykacja straszy Cię więzieniem? 

Po lekturze tego artykułu spojrzysz na długi w Profi Credit zupełnie inaczej. Dowiesz się, że Twoja pożyczka jest prawdopodobnie prawnie nieważna, a dług jest znacznie mniejszy, niż mogłeś przypuszczać. Lub też nie ma go już wcale, ale Ty o tym nie wiesz….i wciąż żyjesz w strachu. Również przed więzieniem za długi.

 • Czy za niespłaconą pożyczkę w Profi Credit można trafić do więzienia?
 • Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa – prawda czy blef windykacji?
 • Wezwanie na policję w sprawie pożyczki w Profi Credit – co robić?

Długi w Profi Credit

Profi Credit to firma pożyczkowa, w której bardzo łatwo otrzymać pieniądze. Znacznie trudniej jest je oddać. Powód? Często trzeba oddać ponad dwukrotnie więcej niż się pożyczyło.

Dla wielu ta pożyczka jest klamrą spinającą pętlę długów. Pętlę pożyczek, po której pozostaje tylko czarna rozpacz i komornik. Choć wcale tak być nie musi. Twój olbrzymi dług może być bowiem z naszą pomocą w większej części umorzony przez sąd.

Profi Credit straszy dłużników więzieniem, a tymczasem sądy uwalniają ich od długów - wyrok w sprawie Profi Credit korzystny dla dłużnika

Jesteś dłużnikiem Profi Credit? Za chwilę może być wierzycielem tej firmy…

Profi Credit a więzienie

Wielu dłużników Profi Credit straszonych jest tym, że niespłacenie pożyczki skończy się więzieniem. Osoby prawnie świadome wyśmieją to, ale jest wszak wielu tak zastraszonych, że każda windykacyjna bzdura brzmi dla nich groźnie. Dlatego też – dla wszystkich dłużników – warta zapamiętania informacja.

<strong>Niespłacenie pożyczki w Profi Credit nie grozi więzieniem, a co najwyżej komornikiem</strong>

Pożyczka to umowa cywilna pomiędzy pożyczkodawcą a klientem. W związku z tym wszystkie sprawy sporne rozstrzygane są w oparciu o kodeks cywilny. Niespłacenie pożyczki nie jest przestępstwem. Jest zwyczajnym niedotrzymaniem warunków umowy. Z konsekwencjami w postaci nakazu zapłaty i żadnymi innymi.

Kiedy za niespłaconą pożyczkę w Profi Credit można trafić do więzienia?

Jedyną sytuacją, w której za niespłacenie pożyczki w Profi Credit grozą konsekwencje natury prawnej, jest jest wyłudzenie, czyli fraud. Sytuacja nie dotyczy normalnych pożyczkodawców, a wyłącznie tych, którzy w procesie wnioskowania czy podpisywania umowy:

 • posłużyli się podrobionymi dokumentami tożsamości
 • przedstawili sfałszowane zaświadczenie o dochodach
 • podali nieprawdziwe dane dotyczące wysokości dochodów
 • wskazali nieistniejącą formę zatrudnienia (np. umowa o pracę zamiast umowy o dzieło)

Jeśli zawierałeś pożyczkę w sposób uczciwy – nie musisz obawiać się konsekwencji karnych jej niespłacenia. Te istnieją bowiem wyłącznie w głowach windykatorów.

I w Twojej – jeśli pozwolisz, aby windykatorzy Ci te bzdury do głowy wtłoczyli. Pamiętaj: Profi Credit a więzienie to tylko straszak.

Czy to prawda, że windykacja Profi Credit składa zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa?

Niestety tak. To jeden z elementów windykacji stosowany przez Profi Credit. Dłużnik musi liczyć się z tym, że zawiadomienie zostanie złożone, a on sam zostanie wezwany do złożenia wizyty na komisariacie policji.

Profi Credi a więzienie - choć lichwiarz składa zawiadomienie do prokuratury, jest to tylko element straszenia dłużnika. Na zdjęciu oryginał zawiadomienia dla dłużnika.

Oczywiście złożenie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa nie ma nic wspólnego z konsekwencjami typu Profi Credit a więzienie.  To rodzaj pokazu siły, zastraszenia dłużnika. Jest to również wykorzystanie przywileju pozwolenia zbadania prokuraturze sprawdzenia własnych podejrzeń. I nie są to jakieś przywileje specjalne dla firm pożyczkowych. Bo Ty również je posiadasz.

Tak jak Profi Credit może złożyć zawiadomienie, tak samo możesz zrobić to Ty. Na przykład na podejrzenie popełnienia przestępstwa nękania / zastraszania przez windykatora terenowego. I wówczas on będzie musiał fatygować się na komisariat zeznawać. Profi Credit wykorzystuje policję do utrudniania życia dłużnikom. Ci zaś równie dobrze mogą odwdzięczać się dokładnie tym samym.

Czy wezwanie przez policję dłużnika Profi Credit czymś mu grozi?

Nie jest to rzecz przyjemna. Wizyta na policji, gdy zostanie postawiony zarzut oszustwa, wiązać się może między innymi z pobraniem odcisków palców i wykonaniem zdjęć. Oraz oczywiście przesłuchaniem.

Dlatego też w sytuacji, gdy dłużnik Profi Credit otrzymał wezwanie do stawiennictwa na komisariacie, powinien pomyśleć o pomocy prawnej.

Na tym etapie żarty się kończą, więc dla bezpieczeństwa i komfortu warto wybrać się na komisariat w własnym adwokatem.

Wynajęcie adwokata w sytuacji oskarżenia o oszustwo możliwe jest w naszym serwisie – prosimy wysłać maila na adres: prawnicy@mamdlugi.pl

Postępowanie po złożeniu jednej wizyty na komisariacie i złożeniu wyjaśnień powinno się zakończyć w trybie błyskawicznym. To wszystko, co Profi Credit może zrobić dłużnikom na gruncie przepisów prawa karnego. Wykorzystanie tej możliwości skazuje Profi Credit na grunt cywilny. A tam dłużnik ma niepowtarzalną okazję odwdzięczyć się za niekomfortowe dla siebie tłumaczenie przed policją.

Jeśli temat Profi Credit a więzienie jest dla Ciebie przedmiotem lęków, wezwanie na policję może być trudne dla Twojej psychiki. Aby Ci pomóc, przygotowaliśmy materiał, którego lektura pozwoli Ci zrozumieć, że za długi w Profi Credit do więzienia się nie trafia, a przesłuchanie na komisariacie to zwyczajna formalność. Zapoznaj się koniecznie z nim:

Profi Credit składa zawiadomienie na policję

Profi Credit windykacja – poznaj prawdę

O windykacji w tej firmie krążą legendy. Niestety dla dłużników, wiele z nich jest opartych na faktach. Słyszeliście zapewne nie raz słynne powiedzenie o jesieni średniowiecza (nie chodzi tutaj bynajmniej o monografię Johana Huizingi) – windykacja Profi Credit może śmiało kojarzyć się z nim.

Jest zatem sucho, krótko, ostro i bez skrupułów. Dłużnik ma wiedzieć, gdzie jest jego miejsce w szeregu. Dłużnik ma organizować pieniądze na spłatę, a nie myśleć za dużo. Na przykład o tym, czy umowa zawarta z firmą Profi jest na pewno zgodna z polskim prawem.

I w polskich realiach świetnie się to sprawdza. Mający długi i windykatorów – karków (nomen omen) na karku z reguły boją się własnego cienia. Nie przyjdzie im zatem do głowy pomyśleć o podjęciu rękawicy. Czy podniesieniu ręki na swojego wierzyciela. Profesjonalna pomoc prawna wydaje się droga i niedostępna. A wierzyciel silny i groźny.

Jeśli jesteś w podobnej sytuacji – zapamiętaj:

Umowa pożyczki z Profi Credit może zostać uznana przez sąd za prawnie nieważną. Zatem Twój dług zostanie przez sąd zredukowany do kwoty faktycznej pożyczonej. Za reprezentowanie Cię przed sądem przez mecenasa nie zapłacisz ani złotówki. Nie jest ona w przypadku Profi Credit potrzeba. Wystarczy profesjonalne pismo procesowe. Jego koszt to 297 zł, gdy pozew Profi Credit dotyczy pożyczki lub 600 zł, gdy dotyczy weksla niefrasobliwie przez Ciebie podpisanego.

Więcej wiedzy o prawnej  pomocy zadłużonym w Profi Credit znajdziesz po kliknięciu w link.

Unieważnienie pożyczki Profi Credit

Polskie sądy zaczęły na poważnie walczyć z lichwą. W związku z tym każda umowa pożyczki, która nosi znamiona umowy niezgodnej z ustawą antylichwiarską, może być przez sąd unieważniona. Oznacza to w praktyce, że umowa pożyczki przestaje być wiążąca. A dłużnik ma do spłaty tylko tyle, ile faktycznie otrzymał na konto. Czyli w praktyce może się zdarzyć, że spłacając przez długi czas pożyczkę, spłacił więcej niż pożyczył. I role w ciągu jednej chwili się odwracają – to Profi Credit ma długi u Ciebie.

Pożyczka Profi Credit - tak wygląda zestawienia kosztów pożyczki. Dłużnik ma do spłaty ponad 2 razy tyle, ile pożyczył.

Kto i kiedy może skorzystać z usługi pomocy z Profi Credit?

Z naszej  pomocy zadłużonym skorzystać może każdy, kto posiada pożyczkę w Profi Credit i jego sprawa jest na etapie przedsądowym. Warunkiem uzyskania pomocy adwokata, który przygotuje wszystkie dokumenty i uzyska sądowe unieważnienie lichwiarskiego długu jest:

 • przesłanie skanu dobrej jakości umowy pożyczki
 • dokonanie opłaty za usługę stworzenia pisma procesowego
 • udzielenie wskazanemu adwokatowi odpowiedzi na pytania dodatkowe, jeśli się pojawią.
 • spłacenie minimum kapitału pożyczki (osoby, które spłaciły mniejszą kwotę niż otrzymały nie mogą ubiegać się o umorzenie)

Jeśli masz zadłużenia w Profi Credit i chcesz skorzystać z naszej oferty umorzenia ich znacznej części – skontaktuj się. Czekamy na Twoje zgłoszenie.

Pisz:

kontakt@mamdlugi.pl

Jeśli posiadasz więcej długów pozabankowych i masz problem z ich spłatą, sprawdź koniecznie naszą ofertę pomocy dla zadłużonych w parabankach.

Pomoc z windykacją Profi Credit

Wiele osób, szczególnie kobiet, niezmiernie lęka się windykacji terenowej Profi Credit. Jeśli chcesz, od teraz windykatorzy, których tak się boisz przestaną Cię nękać. Oferta nasza, oprócz umorzenia części zadłużenia, obejmuje również świadczenie usługi reprezentacji przed firmą Profi Credit na etapie przedsądowym. Usługa realizowana jest – jakże inaczej – przed zawodowego adwokata. Windykatorzy Profi Credit, którzy do tej pory nękali Cię telefonami, SMS-ami i wizytami teraz będą musieli przerzucić swoją aktywność na Twego pełnomocnika prawnego.

Co to oznacza w praktyce? Podpisując z kancelarią adwokacką otrzymujesz dwa dokumenty:

 • pełnomocnictwo, w którym umocowujesz mecenasa do reprezentowania Cię przed firmą Profi Credit,
 • list, który wysyłasz do centrali firmy pożyczkowej informujący o tym, że od tego momentu wszystkie kontakty w Twojej sprawie będą odbywać za pośrednictwem ustanowionego pełnomocnika.

Udało nam się wynegocjować prawdopodobnie najniższą na rynku cenę za tego typu usługę. Jest to kwota 390 zł miesięcznie. Nie wiążesz się przy tym żadną umową, z usługi możesz zrezygnować w dowolnym momencie, po prostu nie opłacając kolejnego miesiąca świadczenia usługi.

Co daje Ci reprezentowanie przez adwokata? Przede wszystkim spokój, gdyż od momentu wskazania pełnomocnika windykator wie, że każdy jego ruch jest monitorowany. A każdy błąd będzie miał dla niego przykre reperkusje prawne. Odzyskasz zatem to, czego zapewne najbardziej potrzebujesz – poczucie bezpieczeństwa. I spokój od natrętnych windykatorów Profi Credit

 

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.2 / 5. Liczba głosów: 13

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...