Powództwo przeciwegzekucyjne – roszczenie alimentacyjne

  • Version
  • Download 1181
  • Rozmiar pliku 138.35 KB
  • File Count 1
  • Create Date 24 kwietnia, 2019
  • Last Updated 30 marca, 2020

Powództwo przeciwegzekucyjne – roszczenie alimentacyjne

Wzór powództwa przydatnego w przypadku osób objętych egzekucją komorniczą z tytułu alimentów. Pobierz wzór powództwa przeciwegzekucyjnego i wykorzystaj w sytuacji, gdy płacisz alimenty bezpośrednio na ręce byłego partnera, a ten próbuje dodatkowo egzekwować je przez komornika.

Powództwo przeciwegzekucyjne w przypadku alimentów - co Ci daje?

Powództwo jest najważniejszym środkiem obrony dłużnika przed niesprawiedliwą egzekucją. W tym przypadku pozwala obronić się przed błędem lub świadomym działaniem opiekuna prawnego małoletniego, na rzecz którego płacisz alimenty.

Najczęstszym przypadkiem, z jakim spotyka się dłużnik, jest nadmierne zaufanie przy wykonywaniu świadczenia. Na przykład w postaci przekazywania świadczenia alimentacyjnego gotówką bez pokwitowania. Takie nieroztropne działanie daje możliwości wykorzystania naiwności i skierowania do komornika wniosku o egzekucję "niepłaconych" alimentów.

Egzekucja komornicza z tytułu zaległości alimentacyjnych

Pamiętaj, że komornik sądowy nie wnika i nie sprawdza, czy alimenty płacisz solidnie czy nie. Posiadając wyrok i tytuł wykonawczy oraz wniosek wierzyciela o egzekucję długów alimentacyjnych - działa od razu. Czyli dokonuje zajęcia konta bankowego (w przypadku długów alimentacyjnych w całości) oraz 60% Twoich zarobków niezależnie od ich wysokości. Jeśli egzekucja prowadzona jest pomimo tego, że długów alimentacyjnych nie posiadasz, jedynym wyjściem jest złożenie powództwa przeciwegzekucyjnego.

Powództwo przeciwegzekucyjne alimenty wzór

Darmowy wzór powództwa przeciwegzekucyjnego dla dłużnika alimentacyjnego pobierzesz u nas za darmo. Jeśli potrzebujesz pomocy w szerszym zakresie niż darmowy wzór powództwa, zgłoś się do nas pomoc. Prawnicy pomogą Ci stworzyć indywidualne powództwo przewiegzekucyjne w sytuacji, gdy jego bezpłatny wzór okaże się dla Ciebie niewystarczający. Może ono dotyczyć niesłusznie egzekwowanych alimentów, ale nie tylko. Największy popyt na indywidualne pisma prawnicze wiąże się na przykład ze sprzeciwem od nakazu zapłaty. To również - jak powództwo przeciwegzekucyjne w przypadku alimentów - rodzaj formy obrony dłużnika przed ponoszeniem finansowych konsekwencji długów, których nie uznaje.

Co daje dłużnikowi alimentacyjnemu powództwo przeciwegzekucyjne?

Przykład tutaj omawiany, czyli powództwo przeciwegzekucyjne, którego darmowy wzór pobierzesz za moment, w przypadku alimentów daje domniemanemu dłużnikowi to, czego on w tym momencie potrzebuje: możliwość obrony. A w jej toku wykazania, że nie posiada on żadnych zaległości natury alimentacyjnej.

Dlaczego jest to takie ważne?

W Polsce mieszkają setki, jeśli nie tysiące płacących alimenty, którzy robiąc to solidnie i regularnie nagle otrzymują informacje: masz komornika za alimenty. A ponieważ roszczenie alimentacyjne jest roszczeniem w świetle polskiego prawodawstwa niezwykle uprzywilejowanym, to za moment z niewinnego człowieka robi się wrak. Komornik zabiera mu 60% wynagrodzenia i zajmuje konto bankowe. W takiej sytuacji wiele osób nie ma po prostu sił psychicznych na obronę. I pieniędzy na walkę z niesprawiedliwością. Macha ręką i godzi się z tym, że ma za alimenty już zapłacone komornika.

Gdyby wiedzieli, że istnieje darmowy wzór o fachowej nazwie powództwo przeciwegzekucyjne, wówczas mieliby realne szanse na obronę. Bo mając bezpłatny wzór pisma do komornika można kosztem pocztowego znaczka wstrzymać egzekucję. Służy temu udostępniane przez nas powództwo przeciwegzekucyjnego dla roszczeń alimentacyjnych.


Pobierz wzór - za darmo

Zostaw swój komentarz...