Kruk oddłużanie - Po jakim czasie kruk oddaje sprawę do komornika

Firma oddłużeniowa KRUK

2.8
(4)

Nie wiem, ile KRUK płaci specom od marketingu, ale tak skonstruowali oni przekazy reklamowe, że dla wielu z ich odbiorców KRUK to firma oddłużeniowa. I pyk, dwie pieczenie na jednym ogniu upieczone: firma KRUK buduje swój obraz pomagającej dłużnikom, a Ci – zamiast traktować KRUKA jak każdą firmę windykacyjną, czyli z wrodzoną wrogością, dzwonią do windykacji KRUKA w sprawach… związanych z oddłużaniem.

I tylko pozornie mamy tutaj paradoks. Bo jak się głębiej zastanowić, to rola KRUKA w oddłużaniu jest wcale niemała. Choć nazwać firmę zajmującą się odzyskiwaniem długów firmą oddłużeniową, to jakby nazwać Urząd Skarbowy fundacją wspomagają przedsiębiorców.

KRUK oddłużanie – kiedy i jak dochodzi do takich skojarzeń?

Czy na przykładzie tej reklamy:

można uznać, ze KRUK to firma oddłużeniowa? Jasne, że nie. Ale skoro wielu tak twierdzi, a miły głos Pani z reklamy jest zgoła inny niż głos windykatora znany ze słuchawki, to najwidoczniej wizerunek KRUKA ewoluował w stronę oddłużania.

Stąd też i w głowach osób w pętli długów skojarzenie KRUKA z oddłużaniem. Czy zatem firmę KRUK SA można nazwać firmą oddłużeniową? Nie, to wciąż firma windykacyjna, której celem jest odzyskiwanie długów kupionych przez fundusz PROKURA oraz windykacja na zlecenie banków i firm pożyczkowych.

Dlatego też wykonanie, po obejrzeniu reklam, telefonu do KRUKA z zapytaniem

Czy możecie pomóc w oddłużaniu?

nie przyniesie spodziewanego efektu. A jaki to jest efekt?

KRUK kupuje niespłacone długi. Niech zatem kupią wszystkie moje długi, a ja spłacę im w ratach

Te pobożne życzenia ludzi o nieskomplikowanym sposobie rozumowania oczywiście nie mogą się ziścić. Ludzie mylą działania KRUKA z konsolidacją długów. I robią to często. Bo gdzieś coś przeczytali, gdzieś coś usłyszeli.

Prawda jak zawsze leży pośrodku. Tak, KRUK kupuje długi. Ale wówczas, gdy z daną firmą pożyczkową ma umowę, a ta przekaże do sprzedaży dany portfel niespłaconych, wypowiedzianych umów. Tak, KRUK może kupić Twój dług, na przykład od banku, ale tylko wówczas, gdy wierzytelność Twa zostanie przez bank przeznaczona na sprzedaż, a KRUK wygra przetarg na zakup portfela, w którym ona się znajdzie.

Nie, KRUK nie kupi Twoich długów na Twoje życzenie. To tak nie działa…..

KRUK oddłużanie – kiedy można wykorzystać działania KRUKA do wychodzenia z długów?

Oddłużanie dzięki firmie KRUK jest możliwe – to już nie jest paradoks. A normalny element działania programu oddłużeniowego, który znajdziesz na przykład u nas. Jest to program wykorzystujący przecenę wartości wierzytelności (dla uproszczenia – Twojego długu) w procesie zmiany wierzyciela.

Aby nie było zbyt skomplikowane, posłużę się przykładem.

Masz 5.000 zł pożyczki w VIVIS-ie. Nie spłacasz, gdyż wpadłeś w pętlę długów. Udało Ci się spłacić zaledwie 1/5 zadłużenia i …wyłożyłeś się jak długi na tej pożyczce.

Prosisz VIVUS-a o raty, ten pozostaje głuchy i nieczuły na Twe wołania. Za to szybko pozbywa się długu, który nie rokuje i ten trafia do KRUKA.

I to jest ten moment, w którym możesz pomyśleć o oddłużaniu w KRUK-u.

Kruk oddłużanie, czyli faktyczne działania oddłużeniowe, dzięki którym firma windykacyjna z Wrocławia pozwala Ci wyjść z długów

Oczywiście wciąż jest to firma zajmująca się windykacją, a nie oddłużaniem, o czym zapominać nie można. Ale wykup Twojego długu od KRUKA pozwala Ci na realne oddłużanie.

Oddłużanie to proces umożliwiający spłatę swoich długów w długim czasie i po zredukowaniu wysokości zadłużenia. Firma KRUK pozwala na spełnienie obydwu warunków.

Pozostaje wciąż niewiadomą, jak wdrożyć oddłużanie w KRUKU.

Na początek najprostsza rzecz, czyli wykup swojego długu od KRUKA.

KRUK kupuje dług, Ty spłacasz mniej niż pożyczyłeś

Najprostsza forma wykorzystania faktu zakupu długu przez KRUKA. Miałeś dług w VIVUS-ie, masz teraz w KRUKU. Ale to, ile masz tego długu, zależy w dużej mierze od Twoich zdolności negocjacyjnych i pozycji, z której podejmujesz rozmowy zmierzające do oddłużenia się w KRUKU.

Domyślasz się, bo nie jest to tajemnica, iż wartość wierzytelności przejętej od VIVUS-a jest płynna i umowna. Cena wyjściowa Twojego długu  jest jak cena telewizora sugerowana przez producenta. Jeśli producent określa w katalogu cenę danego modelu TV na 3999 zł, to nie znaczy jednak, że wszystkie sklepy mają ten telewizor w tej cenie. Oj nie, przecież wiesz o tym.

  • Sklep X oferuje go w promocji za 3455 zł,
  • Internetowy gigant Y reklamuje, że w najbliższy weekend przeceni ten model na 3333 zł,
  • A sieciówka Z informuje, że jak dokupisz soundbar to dostaniesz telewizor za 2999 zł.

Telewizor jest bowiem towarem. Kupiony przez KRUK od VIVUSA dług również. I proponowana Ci cena (czyli 4000 zł zadłużenia pozostałego do spłaty) jest ceną katalogową, ceną producenta.

Oddłużanie w KRUK to zatem w praktyce możliwość do obniżki katalogowej ceny wierzytelności – Twego długu przez KRUK kupionego.

Oddłużanie poprzez obniżkę wysokości zadłużenia w KRUKU

Od tego, o ile mniej zapłacisz KRUKOWI za niespłacony dług w VIVUS, zależy Twoja oszczędność osiągnięta w procesie oddłużania. I choć nie KRUK Cię oddłuża, bo robisz to za swoje pieniądze, to jednak windykator jest tym, który ustala cenę Twego oddłużenia.

Jeśli oddłużysz się w KRUKU spłacając 70% nominalnej wartości wierzytelności, zapłacisz 2800 zł zamiast 4000 zł, które byłeś kiedyś winny firmie VIVUS.

Gdy wynegocjujesz 50% umorzenia, wówczas oddłużenie będzie wynosiło połowę wartości długu.

A w sytuacji, gdy KRUK przystanie na to, że zadowoli się 30% wartości nominalnej kupionej wierzytelności, zapłacisz tylko 1200 zł i oddłużysz się całkowicie umarzając aż 70% wartości pierwotnego długu.

Kruk oddłużanie - ugody z umorzeniem części długów

Kruk oddłużanie jest dostępne dla każdego – nawet w sytuacji, gdy trwa egzekucja komornicza. Niezależenie od Twojej sytuacji umorzenie długów – z gwarancją minimum 30% umorzenia, jest na wyciągnięcie ręki. Jeśli masz dług w KRUK i umorzenie długu jest Twoim marzeniem – kliknij w link, aby poznać szczegóły oferty.

Czy KRUK można zatem nazwać firmą oddłużeniową?

Niestety nie. KRUK to nie jest, o czym kilkukrotnie pisaliśmy, firma oddłużeniowa. Ale może być partnerem dla firmy oddłużeniowej, która wykorzysta pewne mechanizmy do tego, aby pomóc Ci wyjść z długów.

Poprzez ich finalną redukcję. Teraz lub w przyszłości.

Choć KRUK nie jest jest firmą oddłużeniową, to może pomóc Ci w redukcji wartości długów przez siebie kupionych

Jak działa firma oddłużeniowa wykorzystująca możliwość redukcji długów, czyli oddłużania w KRUKU?

Najważniejszą sprawą, od której powinien zacząć każdy zadłużony, jest stworzenie planu długofalowego oddłużania. Oczywiście dłużnik nie zrobi tego sam, to oczywiste. Do skutecznego oddłużania potrzebna jest fachowa wiedza, której dłużnik, co nie jest żadną tajemnicą, po prostu nie posiada.

Ale może ją zdobyć. W pierwszej kolejności poprzez zlecenie analizy stanu swojego zadłużenia, następnie poprzez stworzenie indywidualnego planu oddłużania, który powstanie w procesie konsultacji oddłużeniowych ze specjalistą.

Pierwsza pomoc dla zadłużonych bardzo dokładnie opisana jest w tym miejscu. Przeczytaj, w jaki sposób możesz rozpocząć oddłużanie z długów w parabankach i chwilówkach:

Pomoc dla zadłużonych

Jeśli przyjęty plan oddłużania z założenia wykorzystuje firmę KRUK (i inne firmy tego typu), pierwsze działania będą ukierunkowane na to, aby „wskazać” wierzycielom najlepszą możliwą drogę, czyli sprzedaż Twoich długów.

Następnie następuje realizacja zasadniczej części planu, czyli oddłużanie w KRUKU.

Ponieważ dłużnik na tym etapie z reguły nie posiada środków, pozwalających na oddłużanie jednorazowe, czyli wykup długu od KRUKA po wynegocjowanej przez opiekuna procesu oddłużania cenie, proces ten przesuwany jest na przyszłość.

A dłużnik KRUKA rozpoczyna spłatę w niskich ratach bez żadnych odsetek. Po to, aby w późniejszym okresie móc resztę długu spłacić z wyczuwalną dla swojego portfela korzyścią.

Mamy tutaj klasyczny przykład odpowiedzi na pytanie, które często pojawia się w głowach osób zadłużonych:

Jak wyjść z długów nie mając pieniędzy?

Jak widzisz, jest to proste. Niskie raty bez odsetek, zbieranie środków na wykup długu, negocjacje umorzenia i finalne oddłużenia z finansową korzyścią. Czyli spłacenie swojego długu okrojonego o wynegocjowaną wartość umorzenia.

Do oddłużania można zatem przystąpić nie mając jeszcze pieniędzy. A dzięki niskim ratom w KRUKU potrzebne do oddłużania środki stopniowo gromadzić.

W tym wszystkim pomaga KRUK. Ale nie jako firma oddłużeniowa. KRUK sam z siebie nie oddłuży Cię.

KRUK pomaga tylko wówczas, gdy posiadasz w swoim procesie oddłużania odpowiedniego opiekuna, który potrafi wykorzystać możliwości tkwiące w firmie KRUK.

Samodzielne oddłużanie w KRUKU

Możesz powiedzieć, a pewnie wielu to zrobi: a po co mi jakiś opiekun, sam / sama załatwię sobie oddłużenie w KRUKU. Oczywiście możesz próbować to zrobić. Pytanie tylko, czy posiadana wiedza wystarczy do tego, aby zrealizować plan oddłużenia w taki sposób, by dług w KRUKU nie stał się ością w gardle.

Gdybyś uznał/ uznała, że próby samodzielnego oddłużania w KRUKU nie dają efektów tutaj opisanych, a pracownicy, na których trafiasz dzwoniąc na infolinię nie chcą słyszeć u niskich ratach i umorzeniu,  negocjacje z KRUKIEM powierz tym, którzy wiedzą, jak pomóc Ci się w KRUKU oddłużyć.:

KRUK – choć to nie jest firma oddłużeniowa – może pomóc Ci wyjść z długów, jeśli negocjacje powierzysz fachowcom

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 2.8 / 5. Liczba głosów: 4

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...