|

Gdy komornik zajmuje pieniądze z 500+

0
(0)

Gdy program 500+ ,witany z entuzjazmem, wchodził pod polskie strzechy, setki komorników ruszyło na łowy. Szczególnie, że łupem ich paść mogli najbardziej zatwardziali dłużnicy, którzy latami wodzili ich za nos. Przecież lada moment ci dłużnicy sami mieli wystawić się na odstrzał. Aby przyjmować świadczenie 500+ musieli wszak założyć konto, które państwo zasili kasą. Dla wytrawnego myśliwego – komornika pozostało jedynie dopełnić formalności i sprzątnąć dłużnikowi kasę z konta.

Po pierwszych wypłatach z programu 500+ jak Polska długa i szeroka popłynął jęk dłużników. Miało być tak pięknie, a tutaj przypomniał o sobie komornik i zajął pieniądze z 500 +.

Gdy komornik zajmuje pieniądze z 500+

Lament “okradzionych” przez komornika szybko doszedł do twórców i ojców programu społecznego. Na górze zawrzało. Okazało się, że na wypieszczone i wychuchane dziecko władzy bezczelnie ręce podnieśli… zwykli wyrobnicy – szeregowi komornicy.

Jeśli którykolwiek kiedykolwiek odważy się wyciągnąć rękę po pieniądze z 500+, to ręka ta zostanie mu odcięta – zinterpretować można krótki, acz dosadny komunikat. Można znaleźć go na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Co zrobić, gdy komornik zajmie 500+?

Na pewno nie ma co wpadać w panikę, ale stanowczo działać. Proszę pamiętać, że jeśli komornik jest w oczach dłużnika półbogiem i często za takiego się uważa, to w konfrontacji z władzą zwierzchnią jest marnym pyłkiem. Który to może być – za bezczelne ignorowanie jasnego wszak przekazu – wydalony z zawodu.

Innymi słowy, za połakomienie się na pieniądze z 500+ można stracić prestiżową i świetnie płatną pracę. To coś, czego każdy chyba komornik boi się jak ognia. Wszak większość z nich miałaby ogromne kłopoty z przystosowaniem się do warunków, w których straciliby uprzywilejowaną społeczną pozycję. I musieli wziąć się do roboty, jakby to nazwała większość dłużników – “uczciwej”.

Zatem, skoro wiesz już, czego boi się komornik, musisz na zajęcie przez niego świadczenia 500+ odpowiedzieć ripostą nokautującą. Czyli złożyć na komornika skargę tam, gdzie zamach na pieniądze z 500+ nie jest wybaczany.

Skarga na komornika zajmującego świadczenie 500+

Jeśli komornik zajął Ci pieniądze z programu Rodzina 500+ możesz natychmiast poinformować o tym fakcie Ministerstwo Sprawiedliwości. Od nas otrzymasz bezpłatny wzór skargi na komornika (kliknij, aby pobrać)

Pamiętaj jednak, że skarga zasadna jest tylko wówczas, gdy środki zostały zajęte na koncie socjalnym, a nie zwykłym Twoim koncie, na którym miksują się wpływy socjalne z wynagrodzeniem, płatnością rachunków i rat czy przelewami prywatnymi.

Konto socjalne, program 500+ i komornik

Konto socjalne to konto bankowe chroniące przychody socjalne i wychowawcze przed egzekucją komorniczą. W tym oczywiście przychody z tytułu świadczenia Rodzina 500+.

Konto socjalne, aby stało się kontem, którego nie zajmie komornik, musi spełnić jeden warunek – służyć wyłącznie przyjmowaniu środków zwolnionych z zajęć komorniczych, czyli wszystkich socjalnych i wychowawczych.

Gdy założysz już konto socjalne powiadom komornika, że takie posiadasz i będziesz przyjmować na nie pieniądze dla niego niedostępne. Pobierz bezpłatny wzór pisma do komornika i zaznacz odpowiednie pola. Po zaznaczeniu ich wyślij pismo komornikowi i zachować dowód wysłania. Od tego momentu Twoje konto staje się bezpieczne od komornika, tak na 99,9%. Ten margines ryzyka jest zawsze, gdy decydującym jest czynnik ludzki. Czyli komornik, którzy choć ma zakaz, może spróbować zająć świadczenie 500+ na koncie socjalnym.

Na taką właśnie ewentualność oferujemy Ci pismo – skargę na komornika zajmującego pieniądze z 500+.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...