Firmy windykacyjne na cenzurowanym
|||

Getback i VEX pod lupą UOKiK i z wysokimi karami

4.8
(5)

Dwie wrocławskie firmy windykacyjne – Getback i VEX znalazły się pod lupą UOKiK. Urząd podjął działania ze względu na liczne skargi dłużników, którzy informowali, że Getback i VEX działają niezgodnie z prawem. Po zapoznaniu się ze skargami UOKiK uznał, że obydwie firmy odzyskiwały długi w sposób urągający zasadom etyki, zastraszały dłużników i nie informowały ich w sposób prawidłowy o zadłużeniach.

Getback i VEX dzwonią po sąsiadach

Jedna z zasad działania windykatorów to presja wywierana na dłużników poprzez dzwonienie do sąsiadów i rodziny. Metoda ta bazuje na psychologicznym osaczeniu dłużnika w przekonaniu, że windykator jest wszędzie. Poczucie wstydu, gdy do domu przychodzi sąsiad z kartką, na której zapisał numer telefonu, jest wszak czymś niezwykle niekomfortowym dla dłużnika. Ten ma bowiem świadomość, że sąsiad zapewne wpisał nazwę VEX do wyszukiwarki internetowej i zobaczył to:

Getback i VEX pod lupą UOKiK i z wysokimi karami
zdj. 1. wyniki wyszukiwania źr. google.pl

Wie zatem, że masz długi. A czego nie wie, to sobie dopowie. Na przykład to, że długi w VEX muszą być bardzo wysokie, skoro windykator jest tak zdeterminowany, aby dzwonić do sąsiadów. I nie masz znaczenia, że faktycznie chodzi tylko o niespłaconą chwilówkę.

Pismo od komornika, gdy… nie masz komornika

UOKiK uznał za naganne działania firmy Getback, który zlecał komornikom sądowym wysyłanie do dłużników wezwań do zapłaty. Pomimo tego, że nie toczyło się w ich sprawie postępowanie egzekucyjne. Wprowadzanie w błąd dłużnika, który widząc oficjalną pieczęć komorniczą z godłem państwowym był przekonany, że ma komornika, teraz odbija się firmie Getback czkawką. Bo między innymi za to firma ta otrzymała karę w wysokości 5 milionów złotych (decyzja ta nie jest jeszcze prawomocna).

Wizyta windykatorów VEX w domu dłużnika

Bardzo dużym problemem dłużników, a tym samym tematem licznych skarg do UOKiK, były specyficzne „straszaki psychologiczne” wysyłane z lubością przez firmę VEX. Zawierały one informacje o planowanej wizycie windykatorów VEX w domu dłużnika z kamerą. Często w godzinach wieczornych i w dni szczególne, na przykład w Wigilię.

Przykład pisma od firmy VEX, informującego o planowanej wizycie windykatorów terenowych publikujemy poniżej:

„Jak dotąd mimo wielu próśb, pisemnych oraz emailowych, jak również telefonicznych, czy SMS, o kontakt telefoniczny z biurem VEX na numer 71-306-78-10, były one ignorowane i kontakt nie nastąpił. Jest to dla nas sygnał, że dłużnik woli, aby się z nim spotkać na adresie podanym przy zawieraniu umowy.

Dalszy brak kontaktu spowoduje, że kolejny raz nasi windykatorzy będą zmuszeni przez dłużnika, by odwiedzić go na adresie podanym przy zawieraniu umowy. Jeżeli tym razem nikogo nie zastaną poproszą napotkanego sąsiada o przekazanie prośby o kontakt pod numerem 71-306-78-10.

W razie braku wpłaty w dniu dzisiejszym (27 czerwca), już jutro tj.28 czerwca 2017 roku o godzinie 21:00 na adresie wskazanym przez Państwa przy zawieraniu umowy EXTRAPORTFEL.pl, zjawi się naszych dwóch windykatorów terenowych.

Wizyta w celu zapewnienia zarówno dłużnikowi, jak i naszym windykatorom terenowym, bezpieczeństwa będzie rejestrowana na kamerze video marki GoPRO.

Nagranie ma służyć jako dowód grzecznego i zgodnej z procedurami wizyty i rozmowy windykatorów terenowych z dłużnikiem. Ów dowód będzie okazany np. Policji, prokuraturze, lub regulatorom, którzy prowadzić mogą postępowania wyjaśniające lub wyjaśnić oskarżenia osób zadłużonych o czyny karalne, których rzekomo mieliby się dopuścić nasi pracownicy. Nagranie jednoznaczne wykaże co faktycznie zaszło na takiej wizycie.

Po przyjeździe windykatorów terenowych poproszą oni o podpisanie zgody lub braku zgody na nagranie wizyty.

Mają Państwo pełne prawo odmówić nagrania rozmowy. Szczegóły ustalać będzie dłużnik z windykatorami terenowymi, którzy przyjadą na adres podany przy zawieraniu umowy, zameldowania lub ustalony w toku czynności operacyjnych.

Informujemy, że jeśli windykatorzy kolejny raz nie zastaną dłużnika na adresie to mają prawo poszukiwać go w miejscu zatrudnienia podanym przy zawieraniu umowy pożyczki. Wizyty w zakładach pracy nigdy nie są przez naszych pracowników nagrywane. Nasi pracownicy nie ujawniają też w jakim celu chcą się spotkać z danym pracownikiem.”

Oczywiście, świadomy prawnie człowiek puka się w czoło po otrzymaniu takiego straszaka, ale większość dłużników (w tym osoby starsze, schorowane, samotne matki i bezbronne kobiety) mogły doznać ataków paniki i strachu przed wizytą windykatorów z VEX. I nie ma tutaj znaczenia, że to tylko absurdalny straszak – siał postrach od morza do Tatr.

W tym przypadku firma pod zarządem Markusa Marcinkiewicza, czyli VEX, została potraktowana niezwykle łagodnie. UOKiK nałożył na VEX tylko 20 tysięcy złotych kary (decyzja nie jest prawomocna).

Getback i VEX straszą Cię windykacją?

W tym momencie można napisać: straszyły. Teraz, gdy Betback i VEX są na cenzurowanym, muszą z automatu zaprzestać stosowania praktyk windykacyjnych zakwestionowanych przez UOKiK. Inaczej kary posypią się jak z rękawa.

Jeśli masz kłopot z firmami takimi jak Getback i VEX, masz długi pozabankowe, które Cie przerosły i panicznie boisz się windykacji, koniecznie zamów analizę swojego zadłużenia i skorzystaj z oferty, jaką możemy dać naszym klientom.

Z analizy dowiesz się, w jaki sposób możesz wyjść z długów w parabankach z możliwością zatrzymania jakichkolwiek wpłat przez około rok. I – co jest możliwe – zmniejszeniem swojego zadłużenia po około roku. Dowiesz się również, w jaki prosty sposób zapewnić sobie ochronę adwokata w prawdopodbnie najatrakcyjniejszej na rynku cenie. Ochrony, która każdemu windykowanemu i zastraszanemu przez firmy takie jak Getback i VEX pozwoli żyć bez strachu. Od momentu objęcia ochroną to nie z Tobą, a z pełnomocnikiem prawnym w osobie mecenasa spotykać się będą wszyscy chętni windykatorzy.

Rozwiązanie problemów z pożyczkami pozabankowymi
Oferujemy Ci kompleksowe rozwiązanie kłopotów z parabankami. Dodatkowo, teraz korzystając z naszej pomocy, otrzymujesz gratis Poradnik Antywindykacyjny o wartości 24.97 zł

Skarga do UOKiK na Getback I VEX?

Masz dość bycia zaszczuwanym przez windykatorów Getback i VEX? Odmień rolę i ze zwierzyny stań się myśliwym. Wykorzystaj broń, której boja się wszsytkie firmy windykacyjne: skargę do UOKiK na bezprawne działanie windykacji.

Wzór skargi na firmy windykacyjne (wszystkie, nie tylko Getback czy VEX) znajdziesz po kliknięciu w link powyżej.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 5

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...