Aresztowania w sprawie

GetBack – komornik zatrzymany w sprawie

5
(1)

Dalszy ciąg sprawy GetBack – komornik zatrzymany w sprawie afery. Zatrzymany komornik to tylko jedna z osób które mają być odpowiedzialne za sytuację w spółce. Media poinformowały o kolejnych zatrzymanych, pośród nich znajduje się między innymi wiceprezes całej spółki.

Afera Getback

Spółka GetBack oskarżona jest o wyprowadzenie z firmy około 120 milionów złotych pod pozorem zawierania nieodpowiednich umów. Śledztwo w tej sprawie nadal trwa. Dotychczas udało się przesłuchać 70 osób.

3 października, w godzinach wczesno-rannych doszło do zatrzymania dwóch dyrektorów, urzędnika komorniczego, byłego komornika, a także samego wiceprezesa spółki – Piotra T.

Rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Warszawie, prokurator Agnieszka Zabłocka-Konopka, w rozmowie z PAP potwierdziła, że w najbliższych godzinach, zatrzymanym zostaną ogłoszone postanowienia o przedstawieniu zarzutów dotyczących popełnienia przestępstwa nadużycia zaufania w obrocie gospodarczym. Na skutek takich czynności, doszło do wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach.

Jak podaje portal tvn24bis.pl, Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA potwierdził, że w śledztwie zostały zatrzymane kolejne osoby.

GetBack - komornik

Do dnia dzisiejszego 12 osób zostało zatrzymanych przez CBA. Wszystkim prokuratura przedstawiła już zarzuty.

W dalszym ciągu to były prezes spółki – Konrad K. jest głównym podejrzanym w sprawie. Został on zatrzymany na lotnisku w Warszawie, gdy wracał z Izraela. Obecnie oskarżony jest o dopuszczenie się 8 przestępstw:

  • usiłowanie oszustwa na kwotę 250 mln zł,
  • wyrządzenie spółce szkody majątkowej w wielkich rozmiarach – co najmniej ponad 185 mln zł GetBack,
  • podejmowanie działań zmierzających do utrudnienia postępowania karnego i uniknięcia odpowiedzialności karnej,
  • publiczne rozpowszechnienie nieprawdziwych danych w raporcie bieżącym spółki.

Do rozwiązania sprawy GetBack, prokurator krajowy Bogdan Święczkowski, zdecydował się powołać specjalny zespół śledczy wydział I ds. przestępczości gospodarczej prokuratury regionalne w Warszawie. Pomagają im również agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego, którzy zostali włączeni do tej sprawy.

Firma windykacyjna Getback

Dla przypomniania – firma Getback zajmuje się odzyskiwaniem należności kupionych od innych podmiotów po cesji długów. O tym, czy kłopoty Getback mają dla dłużników przez nią windykowanych znaczenie, pisaliśmy dokładnie całkiem niedawno.

Zatem – jeśli windykuje Cię Getback – sprawdź koniecznie czy ewentualne bankructwo tej firmy przyniesie Ci korzyści. I czy Twój dług w Getback przestanie istnieć.

Jeśli nie windykuje Cię Getback, a inna firma o podobnym profilu działania, sprawdź koniecznie możliwość umorzenia znacznej części zadłużenia. Przeczytaj o tym, jak umorzyć długi w firmie windykacyjnej.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...