Goldkredyt.pl – nawet milion złotych pod hipotekę, a na stronę brakło?

4.5
(2)

Porozmawiajmy o Goldkredyt.pl, czyli o tym, że czasami trafia się taka oferta, która aż się prosi, by poszukać dziury w całym. Dla bezpieczeństwa potencjalnych chętnych, którym wizja kasy od ręki przesłania zdrowy rozsądek. Chodzi o ofertę Goldkredyt.pl dotyczącą pożyczki pod hipotekę do miliona złotych.

Jak głosi przekaz na głównej stronie, jest to pożyczka, w której wniosek składa się 100% on-line. Strona takiej pożyczki powinna przekonać do produktu, ja niestety po wizycie na stronie mam takie odczucia, że gdybym nie wiedział, kim jest właściciel serwisu, uciekłbym gdzie pieprz rośnie. Dla ciekawych w momencie tworzenia tego wpisu tak się prezentowała strona GoldKredyt

Goldkredyt.pl zacznijmy od błędów

Błędów na stronie Goldkredyt.pl nie brakuje. A część z nich jest, według mnie, dyskwalifikująca.

Po pierwsze niezgodność opisu oferty z kalkulatorem. Na stronie domowej maksymalna kwota pożyczki jeszcze się zgadza, ale okres spłaty pożyczki niekoniecznie:

goldkredyt - różne okresy kredytowania
il. 1. Coś nie zagrało, źr. goldkredyt.pl

Jednak to, co zobaczyłem po wybraniu z menu pozycji „Oferta”, sprawiłoby normalnie, że jedyny wniosek, jaki bym wyciągnął to taki, że ktoś ordynarnie chce wyciągnąć moje dane. Kalkulator nie działa, wystarczy przeciągnąć suwaki w skrajne położenie by ujrzeć coś takiego:

goldkredyt - milion złotych pod hipotekę błąd w wyliczeniach
il. 2. Kalkulator – ozdoba

Nawet poprawne wybranie kwot nie zmusza kalkulatora do wyliczenia raty czy kosztów pożyczki. Te niezmiennie wynoszą 0 zł. Kliknięcie w link, który kierować do reprezentatywnego przykładu pożyczki, prowadzi…donikąd.

Nie tego oczekuję po stronie, która ma mnie przekonać, że tutaj można uzyskać milion złotych i śmiało brać pożyczkę pod hipotekę.

Chwalić samego siebie

Strona jest prowadzona przez Loando Direct sp. z o.o. Loando to znana marka i występuje w nazwie kilku spółek:

Lonado - właściciel Goldkredyt.pl
il. 3 Loando – firma, której można zaufać. źr. rejestr.io

Po co ten obrazek? Żeby pokazać, że nawet taka firma ucieka się do prostych sztuczek. Na głównej stronie uwiarygadniając ofertę wysokimi ocenami na portalach pożyczkowych, powiązanych z GoldKredyt.pl

Co najlepsze – opis GoldKredyt na pozyczkaportal.pl i loando.pl wyjaśnia. dlaczego na stronie panuje taki chaos. Otóż niegdyś strona służyła do promowania oferty zupełnie innej firmy – Aasa. Zatem oceny zebrała inna pożyczka, ale kto by był tak dociekliwy?

Gdy już wyjaśniliśmy sobie, że strona pożyczki to nic więcej jak marketingowy wabik (kiepsko obrobiony) przyjrzyjmy jaka oferta pojawia się aktualnie na tej stronie.

Warunki pożyczki GoldKredyt.pl

  • Jest to pożyczka skierowana do przedsiębiorców,
  • potrzebny będzie dowód oraz dokument potwierdzający faktyczne prawo do wskazanej nieruchomości,
  • maksymalna kwota pożyczki to 1 mln złotych,
  • maksymalny okres spłaty to 60 mies.

Niestety, o tym, kto wyłoży pieniądze na stronie, nie wspomniano. Ze względów opisanych powyżej nie dowiemy się, jakie są koszty pożyczki GoldKredyt.pl

Co może być zabezpieczeniem pożyczki hipotecznej?

Zabezpieczeniem naszej pożyczki hipotecznej może być nieruchomość czyli np.: mieszkanie, dom, działka czy lokal użytkowy.

GoldKredyt dla zadłużonych?

GoldKredyt jest opisywana jako pożyczka m.in. dla zadłużonych przedsiębiorców. W opisie możemy przeczytać „zadłużenie w US lub ZUS nie stanowi dla nas problemu” oraz o tym, że finansowana może być „konsolidacja obecnych zadłużeń, wstrzymanie egzekucji komorniczej, czy też inwestycja, której finansowania odmówił ci bank.”

Ponadto „GoldKredyt jest pożyczką bez BIK i bez baz.”

Zatem wymarzona propozycja dla zadłużonych firm, o ile wierzyć tej reklamie. Ja osobiście patrząc na skalę niedoróbek na stronie nie byłbym w stanie uwierzyć. W końcu jeśli firma nie może zainwestować w to, by prosta strona działała jak należy, to czy wyciągnie z kieszeni kilkaset tysięcy dla dłużnika?

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 2

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...