||||

Gwarant w Rapida Money – kto może nim zostać?

0
(0)

Gwarant w Rapida Money to instytucja, z jaką klienci pożyczek nie mieli dotychczas do czynienia. Warto pamiętać, że nie jest ważne, jak ich zwą: żyrant, gwarant czy niegdyś indosant, te określenia znaczą w gruncie rzeczy to samo.

Jeżeli chcesz wiedzieć, jakie prawa ma poręczyciel w banku lub parabanku, polecam Ci artykuł o żyrantach.

Gdy natomiast stoisz przed koniecznością uzyskania czyjegoś poręczenia, zanim ruszysz na polowanie, warto wiedzieć

jakie warunki musi spełniać Gwarant w Rapida Money

Oczywiście gwarant tzw. wirtualny, książkowy, czy jak kto woli idealny. Im bliższy ideału będzie Twój Gwarant w Rapida Money, tym większa jest Twoja szansa na pożyczkę.

  1. Scoring BIK powyżej 450 punktów. Wiedz, że to więcej niż minimum wymagane przez niektóre banki. Wiedz również, że to nie błąd w liczbie, jeśli właśnie patrzysz w raport BIK i widzisz, że scoring BIK kończy się na 100%. Właśnie dowiedziałeś się, że w raporcie BIK nie do końca zobaczysz to, jak banki Cię wyceniają. O tym napiszę jednak przy innej okazji.
  2. Gwarant nie może zalegać z płatnościami. Nie może mieć w przeszłości zaległości powyżej 60 dni – takie usterki można jednak zlikwidować dzięki czyszczeniu BIK. Podobnie ma się sprawa w kwestii wpisów dotyczących windykacji czy egzekucji komorniczych, chociaż ich pozbyć się znacznie trudniej.
  3. Gwarant nie powinien mieć zapytań o kredyt w BIK w okresie poprzedzającym wniosek o pożyczkę w Rapida Money. Mówiąc prościej nie powinna to być osoba, która sama intensywnie szuka pożyczki.
  4. Wiek gwaranta w Rapidzie musi oscylować pomiędzy 30 a 60 lat. Tu komentarz jest zbyteczny
  5. Pokrewieństwo faworyzuje. Jest ono tu jednak trochę szerzej rozumiane. Zatem dobry gwarant w Rapida Money to oczywiście członek rodziny (pierwszy stopień pokrewieństwa), najbliższa rodzina Twojego małżonka/małżonki (czy partnera), ale także przyjaciele i znajomi. Za to dziadkowie, wujek, ciotka czy kuzynka nie zrobią na pożyczkodawcy wrażenia.
  6. Żyrant – gwarant nie powinien w pożyczkach pozabankowych płacić rat większych niż wynosi średnie wynagrodzenie brutto.
  7. No i obowiązkowo posiadać konto bankowe – bowiem to gwarant dla Rapida Money będzie odbiorcą wypłaconych pieniędzy.

To wszystko pokazuje, że

nie od razu można zostać gwarantem w Rapida Money

Wręcz przeciwnie, taka osoba, aby być wiarygodnym poręczycielem musi spełniać standardy dosyć wysokie jak na pożyczkę pozabankową. Trudno się temu jednak dziwić. Kwota pożyczki jest dosyć wysoka, a firma pożyczkowa chce mieć szansę na odzyskanie pieniędzy. Te wszak pożycza osobie, która nie ukrywajmy, trafiła do niej w sytuacji podbramkowej.

Gwarant w Rapida Money musi spełniac wymogi

Tu dochodzimy do pytania

Kim jest Gwarant w Rapida Money – nowa nazwa na stare funkcje

Poręczyciel to w zasadzie ugruntowane określenie na kogoś, kto przystąpił z drugą osobą do umowy. Żyrant, czy wspomniany gwarant w Rapida Money, to bardziej potoczne określenie na poręczyciela. Dlatego, zanim kogoś poprosisz o przyjęcie tej roli, musisz mieć świadomość, w co go ubierasz. Oczywiście w momencie gdyby z Twojej strony przepadła zdolność do spłaty rat. A wiesz, że to możliwe, gdyż pożyczka z Rapida Money nazywana jest często ostatnią pożyczką przed bankructwem.

Gdyby to ująć bardziej w formalny sposób:

Gwarant – osoba trzecia, która na podstawie dodatkowej umowy o przystąpienie do długu, przystępuje do
Twojego długu wynikającego z Umowy pożyczki.”

Umowa o przystąpienie do długu– umowa zawarta pomiędzy Nami a Twoim Gwarantem, która obejmuje:
solidarną odpowiedzialność Gwaranta wraz z Tobą za spłatę Kwoty pożyczki wraz z Całkowitym Kosztem
Pożyczki oraz innych kosztów należnych z mocy prawa – np. kosztów sądowych.”

I ostatni cytat, który wyjaśnia, co w praktyce musi gwarant w Rapida Money i co go czeka (oczywiście nie wspomniano tutaj o czymś tak oczywistym jak windykacja długu)

„Za spłatę, zadłużenia Ty i Gwarant odpowiadacie solidarnie, co znaczy, że będziemy mogli domagać się
zwrotu Kwoty pożyczki) wraz z Całkowitym kosztem pożyczki zarówno od Ciebie, jak i od Twojego Gwaranta –
łącznie lub od każdego z Was z osobna, wedle naszego wyboru.”

Zatem, nawet w sytuacji, gdy będziesz chciał zachować twarz przed gwarantem i dobrowolnie poddać się np. egzekucji komorniczej, aby to Twój żyrant nie musiał płacić, to taka decyzja nie leży w Twoich rękach. Warto o tym pamiętać gdy stawka toczy się o relacje w rodzinie czy wśród przyjaciół. Szczególnie dlatego warto odpuścić „ostatnią” pożyczkę i wcześniej przystąpić do oddłużania.

źr. Rapida Money

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...