|||

Inkaso WEC – wezwanie do zapłaty, sąd i windykacja terenowa

0
(0)

Jeśli Twój dług został zakupiony przez Inkaso WEC, masz zapewne kilka pytań o tę firmę. Interesuje Cię na pewno:

  • co zrobić, gdy dostałeś wezwanie do zapłaty z Inkaso WEC,
  • jak pokonać windykatora w e-sądzie,
  • co zrobić, gdy windykator terenowy Inkaso WEC oklei Ci drzwi wejściowe.

Inkaso WEC – wezwanie do zapłaty

Wezwanie do zapłaty otrzymasz zaraz po tym, gdy Inkaso WEC zakupi Twój dług. Będzie to zapewne e-mail wyglądający jak ten:

Inkaso WEC wezwanie do zapłaty wysłane do dłużnika

Co zrobić po otrzymaniu wezwania do zapłaty? Pierwszą myślą, jaka zapewne przychodzi dłużnikowi do głowy, jest

zawarcie ugody i spłata zadłużenia w ratach

I tutaj nieco się zdziwisz, gdyż Inkaso WEC nie należy do firm mających normalne standardy (po lekturze akapitu o oklejaniu drzwi przez windykatora terenowego zrozumiesz, jak patologicznie odbiegają one od normalności) i kontakt dłużnika w celu zawarcia ugody nie kończy się podpisaniem porozumienia.

Nie, nie, nic z tych rzeczy. Inkaso WEC to nie jest KRUK czy Ultimo, gdzie czeka się na dłużnika z propozycjami spłaty w ratach.

Inkaso WEC egzystuje w zupełnie innej rzeczywistości. Moja próba uzyskania dla klienta dłużnego najprostszej ugody, którą w cywilizowanej firmie zawiera się bezkontaktowo, poprzez strony internetowe do samodzielnej obsługi, zakończyła się….odmową.

Inkaso WEC tak „odleciało”, że do rozpatrzenia wniosku o ugodę zażądało wyciągu bankowego z konta klienta w celu sprawdzenia przychodów i wydatków.

Wiem, że dla osób mających doświadczenia z firmami windykacyjnymi z wysokiej półki wyda się to nie do wiary, ale najwidoczniej Inkaso WEC postanowiło osadzić się na specjalnie zbudowanej dla siebie półce. Umiejscowionej głęboko pod poziomem żenady.

INKASO WEC i pozew do e-sądu

Naturalnym następstwem braku ugody jest próba uzyskania przez Inkaso WEC nakazu zapłaty w celu przekazania sprawy do komornika sądowego i wszczęcia przez niego egzekucji. Oczywiście firma windykacyjna w e-sądzie nie ma najmniejszych szans na uzyskanie prawomocnego nakazu zapłaty, jednakże próby takie podejmować będzie. Dlatego też, jako dłużnik Inkaso WEC, możesz spodziewać się złożenia przez windykatora pozwu do e-sądu.

Inkaso WEC pozew do e-sądu w Lublinie

Złożenie pozwu do EPU rozpoczyna proces, w wyniku którego e-sąd w Lublinie pozew odrzuci lub też na jego podstawie wyda

Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym

Oczywiście, ze względu na przepisy prawa, które określają zasady działania e-sądu, nakaz zapłaty nie oznacza komornika. Oznacza tylko tyle, że musisz, jako dłużnik Inkaso WEC, unieważnić wydany nakaz zapłaty.

Nakaz zapłaty na rzecz Inkaso WEC wydany przez e-sąd

Dostałeś nakaz zapłaty z EPU – co możesz zrobić?

Aby nakaz zapłaty utracił moc prawną, musisz w terminie 14 dni od jego otrzymania wysłać do e-sądu sprzeciw od nakazu zapłaty. Wysłanie sprzeciwu spowoduje utratę mocy prawnej wydanego nakazu i na tym skończy się postępowanie w e-sądzie. W którym jesteś zwycięzcą.

Skąd wziąć sprzeciw od nakazu zapłaty do e-sądu?

Skuteczność sprzeciwu gwarantuje zamówienie go u prawnika. Profesjonalny sprzeciw do sądu gwarantuje brak błędów, a więc stuprocentową skuteczność w unieważnianiu nakazów zapłaty wydanych przez e-sąd w Lublinie. Adwokacki sprzeciw od nakazu zapłaty Inkaso WEC możesz zamówić błyskawicznie klikając w link: sprzeciw – zamówienie.

Co dalej po złożeniu sprzeciwu e-sądzie?

Gdy złożysz sprzeciw, którego fragment możesz zobaczyć poniżej

Sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego przez e-sąd w Lublinie

postępowanie zostanie umorzone, zaś pisemne potwierdzenie tego faktu z e-sądu w Lublinie trafi do twojej skrzynki pocztowej. Wraz z informacją, że za wszystko płaci Inkaso WEC. Postępowanie w e-sądzie nie kosztuje Cię nic – wszystkie opłaty sądowe są naliczone stronie, która odeszła z e-sądu z kwitkiem.

Na jakiś czas masz spokój natury prawnej. Za to może czekać Cię

wizyta windykatora terenowego z Inkaso WEC

Może, nie musi. Nie znamy ilości terenowych windykatorów zatrudnianych przez Inkaso WEC i zasięgu ich działania. Jest to bowiem firma podrzędna na rynku wierzytelności i jako taka nie ma wielu spraw w obsłudze. Nie kupuje długów od znaczących chwilówek typu VIVUS czy Kuki, a więc działalność windykacyjna Inkaso WEC jest marginalna.

Co nie oznacza, że windykator terenowy nie może do Ciebie zawitać. I na przykład okleić Ci drzwi:

Windykacja terenowa Inkaso WEC okleja drzwi dłużnikom

Dla tych, którzy myśleli, że czasy dzikiej windykacji skończyły się, a firmy windykacyjne dawno ucywilizowały swoje działania, może być to szok. Niestety, w dobie etycznej windykacji i rzekomej pieczy UOKiK nad firmami ściągającymi długi, jest wciąż patowindykacja opierająca się na wandalizmie. Windykacja Inkaso WEC.

Co zrobić, gdy windykator Inkaso WEC zniszczy Ci drzwi poprzez ich oklejenie?

Nie będę podawał tutaj porad natury prawnej, gdyż postępowanie z wandalami jest powszechnie znane, również wśród dłużników. Krewki mężczyzna zadzwoni pod podany numer, umówi się z „windykatorem” i po męsku wytłumaczy mu, czym się kończy niszczenia mienia. Przy okazji – w przerwie pomiędzy jedną a drugą lekcją antywandalizmu – zwindykuje go na kwotę odpowiadającą wyrządzonej szkodzie.

Nie będzie miał z tym problemu, gdyż autor dzieła widocznego na zdjęciu to chłystek marnej postury, w wieku ledwie poszkolnym – obraz z monitoringu ofiara wandalizmu zabezpieczyła i dostarczyła wraz ze zdjęciami zniszczonych drzwi. Z przyczyn oczywistych nie mogę (choć bardzo chciałbym) pokazać Wam zdjęcia chłystka.

Odpowiadając na pytanie, co zrobić w sytuacji wizyty windykatora Inkaso WEC, nie będę oryginalny: zgłaszać organom ścigania, UOKiK oraz przede wszystkim Komisji ETYKI ZPF. Ta ostatnia instytucja gwarantuje (w przeciwieństwie do dwóch pierwszych) działania natychmiastowe i bardzo skuteczne. Komisja Etyki dba bowiem, aby nie zrzeszać w szeregach Związku Przedsiębiorstw Finansowych tych firm, które naruszają wyznaczone normy etyczne.

Oklejanie drzwi dłużnikom niezwykle barwnie kontrastuje z tym:

INKASO WEC - certyfikat Związku Przedsiębiorstw Finansowych

Bardzo chętnie poznałbym zdanie Komisji Etyki, jaką ich zdaniem wartość mają audyty zakończone certyfikowaniem firmy, która na nie po prostu spluwa.

Jak pozbyć się długu kupionego przez Inkaso WEC?

Oddłużanie ma zawsze dwie drogi – negocjacje z wierzycielem i spłata zadłużenia w korzystnych ratach lub wykup długu po częściowym umorzeniu. Lub też wygrana z wierzycielem na drodze sądowej.

Ponieważ Inkaso WEC nie jest na poziomie nawet zbliżonym do liderów rynku, którzy wiedzą doskonale, jak zarabia się na wierzytelnościach kupionych poprzez korzystne dla siebie i dłużnika ugody, dłużnik ma jedną drogę – sądową.

Aby skutecznie wygrać w sądzie z Inkaso WEC należy sięgnąć po broń dostępną każdemu dłużnikowi – adwokata wyspecjalizowanego w wygrywaniu z firmami tego typu. Po szczegóły zapraszamy do naszego poradnika: Pierwsza Pomoc Zadłużonym.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...