Jak pozbyć się komornika z emerytury?

4.1
(11)

Niestety, rozczaruję wszystkich emerytów, którzy myślą o tym, jak pozbyć się komornika z emerytury. Emeryt, w przeciwieństwie do osoby pracującej zawodowo, nie ma do swej dyspozycji ani jednego sposobu na komornika. Który pozwalałby na pozbycie się egzekutora z emerytury bez zgody wierzyciela. Co nie znaczy, że jest na straconej pozycji. Dlaczego tak jest i jak sprawić, aby komornik przestał zajmować świadczenie emerytalne?

Jak komornik zajmuje emeryturę i ile zabiera?

Zajęcie komornicze emerytury następuje bezpośrednio w ZUS lub KRUS. Dlatego też nie sposób uniknąć takiego zajęcia. Emerytura wypłacana jest po odliczeniu kwoty zajęcia komorniczego. Jest to 25% świadczenia brutto.

Przykładowo emeryt mający 2500 zł brutto świadczenia (czyli niecałe 2100 netto) w procesie egzekucji komorniczej będzie miał zajęte 625 zł. Na jego konto spłynie zatem mniej niż 1500 zł emerytury.

I nie ma on na to żadnego wpływu. Odliczenie na rzecz komornika dokonywane jest bowiem w instytucji wypłacając świadczenie.

Zatem komornik nie zabierze ani złotówki mniej czy więcej od tego, co przewidziała w tym zakresie ustawa. A mówi ona wyraźnie, że zajęcie komornicze emerytury to 25% wartości brutto. Oczywiście, jeśli kwota zajęcia nie przekroczy ustawowego progu wyłączonego z egzekucji i gwarantującego minimum egzystencjalne najbiedniejszym emerytom z komornikiem.

Pozostaje zatem odpowiedzieć na pytanie

Jak pozbyć się komornika z emerytury?

Droga do tego jest jedna. Negocjacje z wierzycielem i doprowadzenie do ugody, która pozwoli na to, aby wierzyciel zrezygnował z egzekucji komorniczej z emerytury.

O ile jest to niezwykle trudne w przypadku zadłużeń wobec wierzyciela pierwotnego, to znacznie łatwiejsze w przypadku wierzyciela wtórnego. Aby ułatwić zrozumienie, wyjaśnienie.

Wierzyciel pierwotny to firma pożyczkowa, bank, SKOK – generalnie ten, który pożyczył Ci pieniądze.

Wierzyciel wtórny to firma, która kupiła Twój dług od wierzyciela pierwotnego. W Polsce firmy takie to najczęściej fundusze sekurytyzacyjne. Pod nazwą tą kryje się znany KRUK, popularne Ultimo, rozpoznawalne Intrum czy HOIST.

Mając dług kupiony przez wierzyciela wtórnego i zajęcie komornicze z jego inicjatywy rozpoczęte, masz dużą szansę na pozbycie się komornika z emerytury.

Wystarczy zawrzeć ugodę. Specjalną ugodę, która sprawi, że fundusz zaprzestanie zabierania Ci świadczenia emerytalnego za pośrednictwem komornika. Do wyboru masz dwa rodzaje ugód.

Jak pozbyć się komornika z emerytury?

Umorzenie długu kupionego przez KRUK, Ultimo, Intrum czy HOIST – pierwszy rodzaj ugody

Umorzenie długów w jego części to rozwiązanie proste, skuteczne i szybkie. Dłużnik, zastanawiający się, jak się pozbyć komornika z emerytury, nie musi specjalnie długo myśleć. Zleca negocjacje umorzeniowe (bez swojego ryzyka), po otrzymaniu ugody spłaca jednorazowo część długu, pozostałą część wierzyciel umarza.

Tym samym automatycznie „zdejmując” komornika z zajętej emerytury.

Rozwiązanie to jest dostępne dla osób, które posiadają oszczędności lub mogą liczyć na pomoc rodziny.

Jak zamówić negocjacje umorzenia długów i tym samym jak pozbyć się komornika z emerytury? Poprzez kliknięcie w poniższy banner:

Zawieram umowę i dokonuję wpłaty zaliczki na delegację pełnomocnika w wysokości 150 złotych

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Usługa objęta jest pełną gwarancją satysfakcji i skuteczności. W celu zapoznania się ze szczegółami i zasadami działania, prosimy kliknąć w tym miejscu.

Jak spłacić dług w ratach i jednocześnie pozbyć się komornika z emerytury? Zobacz drugi rodzaj ugody

Jeśli nie posiadasz środków finansowych, a tym samym umorzenie długu nie jest możliwe, sprawdź opcję pozbycia się komornika z emerytury dzięki ugodzie ratalnej.

Podpisanie jej powoduje, że wierzyciel wtórny zawiesza trwającą egzekucję i przechodzi na rozliczenie polubowne. Wynikające z ugody. Dla Ciebie to rozwiązanie likwiduje problem zajętej emerytury i pozwala na spłatę w ratach.

Niestety, w tej wersji, oprócz pozbycia się komornika z emerytury, nie otrzymujesz żadnych profitów. Dlatego też warto rozważyć ugodę z umorzeniem, która gwarantuje Ci redukcję Twojego długu o minimum 30%.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.1 / 5. Liczba głosów: 11

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

2 komentarze

  1. Witam. W jakim dziale ZUS można sprawdzic ile wynosi kwota ogólna, którą ma sciągnąć komornik z emerytury i czy można to sprawdzić przez tel.?Dziękuję z góry.

Zostaw swój komentarz...