Jak pozbyć się komornika z emerytury?
Niestety, rozczaruję wszystkich emerytów, którzy myślą o tym, jak pozbyć się komornika z emerytury. Emeryt, w przeciwieństwie do osoby pracującej zawodowo, nie ma do swej dyspozycji ani jednego sposobu na komornika. Który pozwalałby na pozbycie się egzekutora z emerytury bez zgody wierzyciela. Co nie znaczy, że jest na straconej pozycji. Dlaczego tak jest i jak sprawić, aby komornik przestał zajmować świadczenie emerytalne?
Jak komornik zajmuje emeryturę i ile zabiera?
Zajęcie komornicze emerytury następuje bezpośrednio w ZUS lub KRUS. Dlatego też nie sposób uniknąć takiego zajęcia. Emerytura wypłacana jest po odliczeniu kwoty zajęcia komorniczego. Jest to 25% świadczenia brutto.
I nie ma on na to żadnego wpływu. Odliczenie na rzecz komornika dokonywane jest bowiem w instytucji wypłacając świadczenie.
Zatem komornik nie zabierze ani złotówki mniej czy więcej od tego, co przewidziała w tym zakresie ustawa. A mówi ona wyraźnie, że zajęcie komornicze emerytury to 25% wartości brutto. Oczywiście, jeśli kwota zajęcia nie przekroczy ustawowego progu wyłączonego z egzekucji i gwarantującego minimum egzystencjalne najbiedniejszym emerytom z komornikiem.
Pozostaje zatem odpowiedzieć na pytanie
Jak pozbyć się komornika z emerytury?
Droga do tego jest jedna. Negocjacje z wierzycielem i doprowadzenie do ugody, która pozwoli na to, aby wierzyciel zrezygnował z egzekucji komorniczej z emerytury.
O ile jest to niezwykle trudne w przypadku zadłużeń wobec wierzyciela pierwotnego, to znacznie łatwiejsze w przypadku wierzyciela wtórnego. Aby ułatwić zrozumienie, wyjaśnienie.
Wierzyciel pierwotny to firma pożyczkowa, bank, SKOK – generalnie ten, który pożyczył Ci pieniądze.
Wierzyciel wtórny to firma, która kupiła Twój dług od wierzyciela pierwotnego. W Polsce firmy takie to najczęściej fundusze sekurytyzacyjne. Pod nazwą tą kryje się znany KRUK, popularne Ultimo, rozpoznawalne Intrum czy HOIST.
Mając dług kupiony przez wierzyciela wtórnego i zajęcie komornicze z jego inicjatywy rozpoczęte, masz dużą szansę na pozbycie się komornika z emerytury.
Wystarczy zawrzeć ugodę. Specjalną ugodę, która sprawi, że fundusz zaprzestanie zabierania Ci świadczenia emerytalnego za pośrednictwem komornika. Do wyboru masz dwa rodzaje ugód.
Umorzenie długu kupionego przez KRUK, Ultimo, Intrum czy HOIST – pierwszy rodzaj ugody
Umorzenie długów w jego części to rozwiązanie proste, skuteczne i szybkie. Dłużnik, zastanawiający się, jak się pozbyć komornika z emerytury, nie musi specjalnie długo myśleć. Zleca negocjacje umorzeniowe (bez swojego ryzyka), po otrzymaniu ugody spłaca jednorazowo część długu, pozostałą część wierzyciel umarza.
Tym samym automatycznie „zdejmując” komornika z zajętej emerytury.
Rozwiązanie to jest dostępne dla osób, które posiadają oszczędności lub mogą liczyć na pomoc rodziny.
Jak zamówić negocjacje umorzenia długów i tym samym jak pozbyć się komornika z emerytury? Poprzez kliknięcie w poniższy banner:
Zawieram umowę i dokonuję wpłaty zaliczki na delegację pełnomocnika w wysokości 150 złotych
Usługa objęta jest pełną gwarancją satysfakcji i skuteczności. W celu zapoznania się ze szczegółami i zasadami działania, prosimy kliknąć w tym miejscu.
Jak spłacić dług w ratach i jednocześnie pozbyć się komornika z emerytury? Zobacz drugi rodzaj ugody
Jeśli nie posiadasz środków finansowych, a tym samym umorzenie długu nie jest możliwe, sprawdź opcję pozbycia się komornika z emerytury dzięki ugodzie ratalnej.
Podpisanie jej powoduje, że wierzyciel wtórny zawiesza trwającą egzekucję i przechodzi na rozliczenie polubowne. Wynikające z ugody. Dla Ciebie to rozwiązanie likwiduje problem zajętej emerytury i pozwala na spłatę w ratach.
Niestety, w tej wersji, oprócz pozbycia się komornika z emerytury, nie otrzymujesz żadnych profitów. Dlatego też warto rozważyć ugodę z umorzeniem, która gwarantuje Ci redukcję Twojego długu o minimum 30%.
Witam. W jakim dziale ZUS można sprawdzic ile wynosi kwota ogólna, którą ma sciągnąć komornik z emerytury i czy można to sprawdzić przez tel.?Dziękuję z góry.
W dziale emerytalno-rentowym. Oczywiście jak najbardziej można sprawdzić to przez telefon.