Jaki kredyt dla zadłużonych

Jaki kredyt dla zadłużonych?

4
(2)

Zadłużeni w większości szukają sposobu na wyjście z kłopotów poprzez kredytowanie, czas zatem sprawdzić czy i jaki kredyt dla zadłużonych ma sens i ekonomiczne uzasadnienie.

O kredyty dla zadłużonych, niebezpieczeństwa czyhające na zdeterminowanych klientów i pożyczanie samo w sobie zapytamy dziś właścicielkę jednego z najbardziej profesjonalnych biur doradztwa finansowego na Dolnym Śląsku, panią Martę.

Jaki kredyt dla zadłużonychJaki kredyt dla zadłużonych?

Mam-długi.pl: Dzień dobry pani Marto

Marta: Dzień dobry, witam:)

M-D: zacznijmy od najważniejszego, czyli tego jaki kredyt dla zadłużonych?

M: Zdecydowanie rozsądny. Czyli taki, który coś osobie zadłużonej przyniesie. Jakieś rozwiązanie pozwalające na odmianę losu. Może być to realizacja długofalowego planu oddłużeniowego, może być to inwestycja w jakiś biznes. Cokolwiek, byle nie był to najczęściej niestety poszukiwany produkt, jakim jest pożyczka na spłatę rat. Rat, których spłaty domagają się wierzyciele. Bardzo głośno i bardzo dociekliwie. Przez co osoba zadłużona traci często instynkt samozachowawczy i bez patrzenia na konsekwencje chce pożyczać za wszelką cenę.

M-D: Czyli taki kredyt na spłatę długów?

M: Nie. Kredyt na spłatę długów to coś pozytywnego. To kredyt czy pożyczka oddłużeniowa. Polega na tym, że pożycza się tyle, aby starczyło na pokrycie wszystkich zobowiązań i zostaje z jedną rata na długi czas. Bo ten czas jest tutaj kluczowy. Pozwoli spłacać większą pożyczkę w mniejszych ratach.

Kredyt na spłatę bieżących zaległości to coś zupełnie innego niż oddłużeniowa pożyczka. To samo zło. Pożycza się od kogoś, aby zapłacić zaległości. I tylko zaległości. Przez co wpada się w jeszcze większe zaległości, bo za miesiąc znów trzeba będzie pożyczać. A dojdzie przecież jeszcze kolejne zobowiązanie.

To najgłupsze rozwiązanie, ale często stosowane. Szczególnie, że istnieje przynajmniej kilka firm pożyczających zadłużonym bez patrzenia na ich bieżącą sytuację. Zdarzają się nawet pożyczki z komornikiem, czyli dla osób, które teoretycznie nie mają żadnej wiarygodności finansowej.

Czy warto pożyczać będąc zadłużonym?

M-D: Pani Marto, ma Pani olbrzymie doświadczenie, czy może Pani podpowiedzieć coś osobom szukającym kredytów dla zadłużonych?

M: Oczywiście. W sumie już to mówiłam, ale powtórzę, gdyż warto. Jeśli ta pożyczka ma czemuś służyć – warto jej poszukać. I nie zrażać się, gdy na forach przeczytacie kpiące: „jaki kredyt dla zadłużonych? To mrzonka”. Bo tak naprawdę dla każdej osoby można znaleźć kredyt, wystarczy dobra baza potencjalnych kredytobiorców.

M-D: Ale nie dla każdego zapewne warto szukać?

M: Tak, zdecydowanie. Gdy ktoś bez opamiętanie bierze kredyty czy pożyczki mając kłopoty ze spłatą dopiero co zaciągniętych to ten, który wytłumaczy mu, że z kredytami koniec może uratować go i jego rodzinę.

Choć – patrząc z doświadczenia – mało kto słucha takich rad. Większość musi (i nie zatrzyma ich nic) na własnej skórze poczuć pętlę długów i samemu przejść przez to doświadczenie. Dopiero wówczas można zrozumieć odpowiedzialność kredytową i to, że nie jaki kredyt dla zadłużonych ale CZY w ogóle kredyt dla osób z długami.

M-D: Serdecznie dziękuję za rozmowę, rady i wskazówki.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 2

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

1 komentujący “Jaki kredyt dla zadłużonych?”

  1. witam serdecznie mam 79 lat i wpadlam w pulapke zadluzen nie moge poradzic bo brakuje mi piniendzy na oplaty kredytow chce skonsolidowac kredyty ale nigdzie nie moge znalesc konsolidacy co mogli by mi pomuc bardzo prosze mi pomuc bo nie spie po nocach i nie wiem co mam zrobic

Zostaw swój komentarz...