Internetowy Kantor PKO BP
|

Kantor PKO BP cieszy się dużą popularnością

5
(1)

Właśnie opublikowane wyniki pokazują, że kantor PKO BP cieszy się dużą popularnością. Tylko w tym roku zyskał ponad 100 tysięcy użytkowników – z tyloma bowiem klientami bank PKO BP podpisał umowę uprawniającą ich do korzystania z kantoru. Według statystyk, w tym roku w kantorze online przeprowadzono ponad 300 000 transakcji osiągając 1,4 mld zł obrotu.

Paweł Placzke jest dyrektorem Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim. Ostatnio stwierdził, że z zadowoleniem obserwuje jak wzrasta zainteresowanie kantorem. Przyznał również, że największy ruch odnotowywany jest w wakacje. Z ciekawostek, we wrześniu bieżącego roku 50 % wszystkich transakcji zostało wykonanych przez aplikację IKO.

Najczęściej wymieniane waluty w kantorze PKO BP

Jak informował Paweł Placzke, w kantorze do najczęściej wymienianych walut zalicza się:

 • korona norweska (NOK),
 • dolar (USD),
 • euro (EUR),
 • korona szwedzka (SEK).

Ta ostatnia jest najczęściej wymienianą walutą z wykorzystaniem aplikacji IKO. Dzieje się tak, ponieważ połączenie kantoru z kartą wielowalutową pozwala w prosty i przejrzysty sposób realizować większość operacji. Obsługa jest tak intuicyjna, jak zarządzanie rachunkiem osobistym w PKO BP.

Nowości walutowe w PKO

PKO BP to największy bank w Polsce. Jego klienci 1 czerwca 2018 roku zyskali możliwość wykorzystywania funkcji wielowalutowej na swojej karcie debetowej. Osoby zainteresowane tym rozwiązaniem muszą pamiętać o tym, by do karty został podpięty przynajmniej jeden rachunek walutowy. Wybór sprowadza się do:

 • korona szwedzka (SEK),
 • korona duńska (DKK),
 • korona norweska (NOK),
 • euro (EUR),
 • dolar (USD),
 • funt brytyjski (GBP),
 • funt szwajcarski (CHF).

Tylko w przypadku tych walut, klient ma możliwość rozliczenia się.

Co musisz wiedzieć na temat kantoru PKO BP

Kantor PKO jest systemem, który działa całodobowo. Dzięki temu każdy, kto podpisał umowę o wykorzystywanie tego systemu, w łatwy i przyjemny sposób może wymieniać 28 par walutowych. Transakcje realizowane są w czasie rzeczywistym, co sprawia, że niemalże od razu klient może wykorzystywać środki. Transakcje walutowe mogą być przeprowadzane na koncie internetowym, ale jak pokazują statystyki, klienci preferują do tego celu mobilną aplikację IKO. Użytkownicy kantoru mają bieżący podgląd w kurs interesującej ich waluty, a nawet skonfigurowania aplikacji tak, aby na odpowiednim poziomie automatycznie powiadomić użytkownika.

Kantor PKO BP, jest prowadzony przez bank PKO BP S.A, który został wyceniony jako najdroższa spółka na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w 2017 roku. Obecnie jest to największy, polski bank. Tylko przez pierwszych sześć miesięcy 2018 roku, PKO wygenerowało zysk na poziomie 1 690 000 000 złotych. Wzrosła również wartość jego aktywów do ponad 298 700 000 000 złotych. Aplikacja mobilna, dzięki której możemy zarządzać własnym rachunkiem, również została uznana za najpopularniejszą. Nic dziwnego, skoro korzysta z niej już ponad 2 100 000 Klientów wykonując każdego dnia kilkadziesiąt operacji.

Kantor PKO BP jest usługą dedykowaną klientom indywidualnym, firmy i klienci korporacyjni powinni zainteresować się usługą uPKO dealer. Jest to usługa dedykowana tym przedsiębiorstwom, które interesuje wymiana walut on-line w ramach prowadzonej działalności.

źródło: bankomania.pkobp.pl

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...