Komornik na koncie bankowym w Credit Agricole

3.9
(14)

Czasami nasi czytelnicy piszą z pytaniami, czy mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z bankami, komornikami i zajęciami przez nich kont. Zawsze chętnie użyczamy miejsca na stronie. Tym razem oddamy głos czytelnikowi, który chciałby opowiedzieć o tym, co komornik na koncie bankowym Credit Agricole robi całkowicie anonimowo. Dlaczego anonimowo? Zaraz się wyjaśni.

Credit Agricole i OGNIVO

Konto w Credit Agricole założyłem 2 lata temu. Z jednego względu – bank ten nie był w OGNIVO. A bank, który nie należy do OGNIVO to skarb. Taki lepszy niż inne banki gwarant tego, że komornik nie zajmie konta.

Miałem zatem sobie to bezpieczne konto w Credit Agricole i bardzo szybko przyzwyczaiłem się do tego bezpieczeństwa. Nawet, gdy bank w końcu znalazł się w OGNIVO komornicy nie interesowali się moim rachunkiem.

Ki diabeł – myślałem z miesiąca coraz bardziej zaintrygowany tym, że komornik pozajmował mi konta we wszystkich bankach oprócz Credit Agricole. I nie ma zamiaru “zauważyć” mojego rachunku choć ciągle szuka. Nawet w celu sprawdzenia zakładałem konto w jakimś banku tylko po, aby zobaczyć, że za miesiąc jest już zajęte.

A konto w Credit Agricole wciąż nie. Samotny biały żagiel na oceanie zajęć komorniczych. Prawdziwa perła wśród banków. Cudowne konto, którego nigdy nie zajmie komornik.

Komornik na koncie bankowym w Credit Agricole

Wszystko dobre kiedyś się kończy. Po ponad dwóch latach beztroski komornik na koncie bankowym w Credit Agricole pojawił się zupełnie niezauważony. Przyczajony tygrys, ukryty smok – można powiedzieć. Bo bestie były dwie.

I moja opowieść nie miałaby sensu, gdyby kończyła się konkluzją: komornik na koncie bankowym w Credit Agricole pojawił się i zablokował konto. Bo takich opowieści są tysiące. Tylko u mnie samo pojawienie się komornika nie stanowi problemu. Nie mam bowiem stałego wynagrodzenia, uprawiam wolny zawód i ode mnie zależy, kiedy na konto przyjdzie wpłata.

Komornik mi zatem niestraszny. I zawsze przed puszczeniem przelewu sprawdzam konto bankowe, czy nie znalazł się na nim żaden przybłęda niechciany.

Tak było z bankiem Credit Agricole. Wszedłem, kliknąłem w konto, przeczytałem pocztę od banku – nigdzie wzmianki o zajęciu. Konto czyste. Zlecam przelew….pieniądze przychodzą i lądują w kieszeni komornika, tak, bowiem okazuje się, że komornik na koncie bankowym w Credit Agricole może być całkowicie niewidoczny dla właściciela tego konta.

Dlaczego Credit Agricole nie szanuje klientów?

Credit Agricole moim zdaniem traktuje swoich klientów jak odbiorców reklam i dodatkowych produktów. Nie zaś posiadaczy kont i pieniędzy na nich. O ile wcześniej nie zabrał ich komornik.

Proszę zobaczyć, to jest korespondencja banku ze mną – klientem, pokazująca mi się po zalogowaniu do systemu transakcyjnego. Spójrzmy, jakie istotne informacje ma do przekazania bank swojemu klientowi.

komornik

Czy widzicie tam informacje o zajęciu komorniczym? Ja również nie. Ale widzę za to jakże “istotne” z punktu widzenia posiadacza konta w banku informacje o walentynkowych rabatach czy ubezpieczeniu ma majówkowym wyjeździe!

Do jasnej ciasnej! To ma być do cholery bank czy jakiś pieprzony targ kodów rabatowych i ubezpieczeń??? Czy dla tego banku klient jest tylko ciemną masą do sprzedawania mu sprzętu AGD i RTV?

W moim mniemaniu tak. Bo jak widać dla banku istotniejsze jest poinformowanie mnie o kolejnej ofercie handlowej niż o takim “drobiazgu” jak zajęcie komornicze konta bankowego.

Credit Agricole to nieporozumienie

Tak wygląda profesjonalizm banku Credit Agricole. Pokazuję go na tym poczytnym portalu tym, którzy postrzegają ten bank taj, jak ja kiedyś. Dobry, a nawet bardzo dobry bank bezpieczny od komornika.

Bo okazuje się, że w tym “bezpiecznym” banku utopisz swoje pieniądze. Kompletnie nieświadom zajęcia. O którym bank może Cię nie poinformuje. Za to z pewnością opowie Ci o weekendowych wyprzedażach….

Bo one są dla banku ważniejsze niż bezpieczeństwo Twoich pieniędzy. Szanowni Państwo, unikajcie tego banku jak ognia. Bo nawet nie zauważycie, gdy znikną wam z konta pieniądze. Pieniądze, które wpłacacie będąc przekonanym, że konto jest wolne od zajęcia komorniczego.

Bo przecież tak oczywistym jest, że bank poinformuje głównego zainteresowanego o takim fakcie.

I tak jest w każdym banku, który szanuje klientów i ich pieniądze. Przynajmniej tak było we wszystkich bankach gdzie ja otwierałem konto, a było ich kilka. Niestety, Credit Agricole do takich nie należy. Szkoda tylko, że mnie ta lekcja naiwności i wiary w to, że bank ma jakiś poziom kosztowała dużo pieniędzy.

Ranking kont bezpiecznych od komornika

Od Redakcji serwisu Bank-Komornik.pl:

Państwa opinie na temat banków są dla nas i przede wszystkim osób szukających wiedzy bezcenne. Prosimy, przysyłajcie swoje opinie na temat banków i komorników. Pomożemy zredagować tekst i opublikujemy Państwa opinie w postaci artykułów. Dla wielu czytelników takie opinie z życia wzięte najlepszym wskaźnikiem jakości usług bankowych.

Przypominamy, iż nasz Ranking Bezpiecznych Kont Bankowych powstał z myślą o tych, którzy mogą i chcą podzielić się swoją opinią na temat danego banku. I zainteresowania się tym bankiem komornika. Zapraszamy do aktywnej oceny banków poprzez klikanie w ilość gwiazdek.

Bank bezpieczny od komornika pozwala zadłużonym przetrwać najtrudniejsze chwile. Pomóżcie zadłużonym z komornikiem przetrwać najgorsze chwile po rozpoczęciu egzekucji. Pokażcie im, w którym banku warto mieć konto, gdy nad głową wisi komornik….

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 3.9 / 5. Liczba głosów: 14

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

2 komentujących “Komornik na koncie bankowym w Credit Agricole”

  1. W Polsce nie ma ezpiecznych banków. Jak założysz konto np.w Szwajcarii to sam diabeł nie zajrzy do konta ppza tobą nie mówiąc o zajęciu, blokadzie czy temu podobne. To są prawdziwe banki. W Polsce to tylko przechowalnia pieniędzy, niestety bez opcji bezpieczeństwa. Komornicy obrośli w piórka, zajęcie konta zza biurka jest najłatwiejszym sposobem egzekucji, wszak nie wymaga ruszenia d… z bezpiecznego krzesełka, a swoje komornik policzy…
    Żyjemy w bandyckim kraju i tyle

  2. Dokładnie taka sama sytuacja mnie spotkała, sprawdziłem konto czyste żadnych blokad, zleciłem przelew i pieniądze zniknely☹️

Zostaw swój komentarz...