przeglądamy konta bezpieczne od komornika

Konta bezpieczne od komornika

4
(112)

Zastanawiasz się. czy istnieją konta bezpieczne od komornika, na które będziesz mógł pobierać wynagrodzenie? Tak. Istnieją. I są na krok od Ciebie. Warto poznać je, jeśli chcesz przelewać wynagrodzenie na jedno z kont, którego nie dosięgnie komornik. Poznaj konta bez komornika

Konta bezpieczne od komornika – przegląd kont dostępnych dla Polaków

Twoje pieniądze mogą być w pełni bezpieczne od zajęcie w polskim banku. Wystarczy jeden trick, aby mieć polski IBAN i pewność, że komornik nie znajdzie tego konta.
Polski bank dający bezpieczeństwo od zajęcia komorniczego
Kilka korzyści tego prostego rozwiązania:

 • polski numer rachunku, na który można przelewać wynagrodzenie bez ryzyka zajęcia go na koncie
 • dostęp do bankomatów w całym kraju
 • własna, imienna karta do konta
 • wysokie limity wpłat i wypłat
 • najwygodniejsza forma ochrony przed komornikiem środków na koncie
 • szczegółowy opis założenia konta wraz z instrukcją, na co zwracać uwagę
 • minimalne wymagania

Jak założyć konto bez komornika w polskim banku?

Komornik zajął konto w banku? Przechytrz go

Wolisz inne rozwiązania? Pokażę Ci trzy przykładowe rozwiązania, które możesz wdrożyć w kilka chwil i za moment cieszyć się z posiadaniem konta bezpiecznego od komornika. Zatem startujemy.

Paysera – ultrabezpieczne konto, którego nie zajmie komornik

Rozwiązaniem sprawdzonym i chwalonym za bezpieczeństwo przez wielu dłużników jest Paysera. To rodzaj portmonetki elektronicznej w postaci karty VISA i aplikacji w telefonie. Na konto Paysera przyjmujesz dowolne przelewy, z konta Paysera możesz również przelewy wykonywać. Płatność kartą Paysera odbywa się jak każdą inną kartą VISA. Podobnie jak wypłaty z bankomatów.

Konto Paysera nazywane jest ultrabezpiecznym, gdyż jego rachunek prowadzony jest poza zasięgiem komornika polskiego, czyli za granicą. Blisko, bo na Litwie. Ale wystarczająco daleko, aby nie sięgnął do niego polski komornik.

Opłaty i prowizje są symboliczne i niezauważalne. Na kartę czekasz kilka dni. Od momentu rejestracji i aktywowania w telefonie aplikacji masz czynny rachunek bankowy, na który możesz przelewać środki z dowolnego tytułu. W tym oczywiście wynagrodzenia za pracę.

Ultrabezpieczne od komornika konto Paysera nie prowadzi rachunków na terenie Polski, dzięki czemu poziom bezpieczeństwa Twoich środków jest maksymalny. Władza polskiego komornika poza granice Państwa nie sięga. Konto prowadzone jest w w euro.

Chcesz uwolnić się raz na zawsze od komornika na koncie? Załóż konto w Paysera

Konta bezpieczne od komornika w Paysera
il. 1. Konto dostępne w telefonie i przeglądarce wraz z kartą VISA

DiPocket – bezpieczne od komornika konto w złotówkach

Kolejnym z wartych uwagi kont, jest działający identycznie jak Paysera, porfel DiPocket. Mniej znany, ale przetestowany, sprawdzony i coraz bardziej popularny wśród dłużników.

Tutaj również otrzymujesz kartę płatniczą i elektroniczną portmonetkę w aplikacji. W przeciwieństwie do Paysera, konto Dipocket prowadzone jest w złotówkach i obsługiwane przez polski bank PEKAO SA.

Nie powinieneś jednak martwić się tym, gdyż DiPocket w banku tym nie zakłada Ci żadnego imiennego rachunku, nie jesteś zatem w żaden sposób widoczny w Ognivo. Ale jeśli ten fakt nie pozwoli Ci spać spokojnie, zdecydowanie sięgnij po rozwiązanie oferowane przez Paysera. Czyli ultrabezpieczne w 100% realizowane poza krajem.

Konta bezpieczne od komornika – polskie banki

A raczej jeden bank, gdyż w chwili obecnej tylko jeden pozwala na posiadanie konta bezpiecznego od zajęcia komorniczego. Odbywa się to poprzez kartę przedpłaconą. Opis produktu i konta bezpiecznego od komornika był już kilkukrotnie w naszym serwisie publikowany, dlatego też nie będę powielać treści, które każdy zainteresowany znajdzie pod tym linkiem:

Konto bankowe bez komornika

Ponieważ wiele osób nie dowierza, że konta bezpieczne od komornika mogą istnieć w polskim banku i boi się tego rozwiązania, zawsze mogą skorzystać z opcji ultrabezpiecznej, czyli oferty Paysera.

ZEN

To nowy gracz na rynku z kategorii kont bez komornika. Jak większość opisywanych tu pozabankowych firm działa pod nadzorem litewskiego banku centralnego. Zrobił koło siebie nieco szumu, uruchamiając konta z polskim IBAN-em, wykorzystując zamieszanie wokół zmian w Revolut. Wspominam o tym rozwiązaniu bo warto je obserwować.

Połączenie faktu, że ZEN ma wyłącznie płatne rachunki, ograniczoną liczbę darmowych usług i jego funkcjonowania nie zweryfikował czas, nie wydaje się, aby w tym momencie stanowił godnego rywala dla podobnego mu DiPocket

Na koniec o jednym z kont bezpiecznych od zajęcia komorniczego, którego brak w takim zestawieniu wciąż może budzić zdziwienie. Chociaż nie wiem jak długo. Mowa o rozwiązaniu pod tytułem

Revolut

czyli najpopularniejszej na świecie portmonetce. Która zapewnia bezpieczeństwo od zajęcia zgromadzonych środków. Ale niestety, dążenia firmy do rozwoju i ambicje stania się bankiem z prawdziwego zdarzenia, sprawiają, że funkcjonalność tej portmonetki dla dłużnika staje się coraz mniejsza. Pojawiają się liczne głosy informujące o blokadach konta Revolut. Nie przez komornika, ale przez samą firmę. Ciągoty Revoluta do bankowości wiążą się z coraz większymi obowiązkami weryfikacji, na przykład pod kątem przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Dlatego w chwili obecnej konta bezpieczne od komornika w Revolut nie stanowią już takiej atrakcji jak kilka lat temu. Szczególnie, że Paysera i DiPocket oferują dla dłużnika to samo, jeśli nie więcej.

Po tym jak Revolut wycofał konta z polskim numerem IBAN Revolut aktualnie jest często porzucany przez dłużników, którzy przechodzą do DiPocket, Paysera czy ZEN

Zatem początkowe pytanie, czy istnieją konta bezpieczne do komornika, doczekało się odpowiedzi. Mam nadzieję, że w miarę wyczerpującej. Jak przekonać się tym, że działają? Najlepiej wykonać jest samodzielne testy. Założyć, używać, obserwować. Obracając niewielkimi – dla swego psychicznego zdrowia – kwotami.

Nie ma lepszej oceny, które konto bezpieczne od komornika daje lepszą gwarancję ochrony pieniędzy, niż sprawdzenie tego samodzielnie. Do czego serdecznie zapraszamy. Szczególnie, że opłaty za założenie konta bezpiecznego od komornika są albo symboliczne, na poziomie kilkunastu złotych, albo wręcz nie ma ich w ogóle.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 112

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

34 komentujących “Konta bezpieczne od komornika”

 1. W mBanku , jak dostaną zajęcie od komornika np. na kwotę 2000 zł, robią stan konta – 2000 i zabierają wszystko co wpłynie. Mi zabrali 600 zł z tytułu umowy o pracę na 1/4 etatu. Nie obchodzi ich kto przelał kasę!

  1. Szanowna Pani, żaden bank w Polsce nie uprawia wolnej amerykanki, wszystkie muszą stosować przepisy prawa. Więc każdy bank musi Pani zostawić kwotę wolną od zajęcia. I robi to, to nie jest łaska w Pani kierunku, tylko obowiązek. Więc jeśli zdarzyła się taka sytuacja, to po złożeniu reklamacji bank odda Pani pieniądze. Bo musi to zrobić.

   1. To co banki muszą robić, a to co robią to dwie różne rzeczy. Wyjaśnienie, że po złożeniu (zasadnej) reklamacji bank odda
    pieniądze budzi – zwłaszcza w przypadku mBanku – tylko odruch politowania nad kompetencjami tego, udziela takich porad. Musi oddać – owszem, po tym jak skieruje się sprawę do sądu i uzyska prawomocny wyrok. Czas oczekiwania na pierwszą rozprawę – w moim przypadku, ponad rok czasu !!!

    1. Tworzenie wyznaczników wg własnej jednostkowej przygody z bankiem i próba przedstawienia ich jako naturalnych procedur budzi obawy o stopień nadętości ego autora takiej wypowiedzi. Banki zbyt cenią sobie dobry PR, aby bawić się w takie rzeczy jak sztuczne blokowanie reklamacji. Zatem umówmy się, że nie wydaje się werdyktów zanim zrobi to sąd. Bo może się okazać, że racja leży jednak po stronie banku….

 2. Kłopot z Paysera jest natomiadt taki, że nie każdy pracodawca zgadza się na przelanie wynagrodzenia do banku z zagranicznym IBAN – kwestia opłat za przelew międzynarodowy. Na pewno nie zgadzają się na to pracodawcy ze strefy budżetowej. Plus kwestia przelewów z konta z litewskim IBAN na konta polskie – czyli znów opłata za przelew..

  1. Lub typowy komentarz osoby, która nie wie jak działa system egzekucji komorniczej i jak konta w Polsce prowadzą parabanki, a nawet banki na licencji bankowej wydanej poza Polską.

   1. Czy jeśli jest dłużnik tylko pełnomocnikiem do konta, nie współwłaścicielem ani właścicielem, to czy taki rachunek może zająć komornik

 3. Ludzie na „Boga” jeśli macie komornika i pracujecie normalnie na umowę to zakład pracy MUSI wam zgodnie z prawem potrącać odpowiednią kwotę …to po pierwsze…i teraz,zgodnie z prawem komornik musi zostawić wam na życie odpowiednią kwotę jest to jeśli się nie mylę około 1800 zł i teraz,te pieniądze wpływają wam na wasze konto i tego komornik nie weźmie…ALE jeśli w miesiącu w którym dostaliście te 1800 zł wpłynie wam np.dodatkowo 500 zł od kolegi,koleżanki to te 500 zł już wam komornik weźmie….weźmie wszystko powyżej kwoty 1800 zł….ponieważ w danym miesiącu możecie mieć tylko te 1800…..
  Konta bezpieczne od komornika opłacają się ludziom którzy dostają kilka przelewów w danym miesiącu
  wtedy tak,jak najbardziej….

  1. A co powiesz na to że komornik od pracodawcy dostaje swoją dole a mimo to z mojego konta bankowego zabiera ile chce zostawia 500 -700 zł ? Nie stać mnie na sądy .

   1. Jeżeli posiada Pan zajecie wynagrodzenia i jednocześnie zajecie rachunku bankowego z tego samego tytułu egzekucyjnego ma Pan prawo złożyć skargę do sądu rejonowego w rejonie pracy komornika na podwójne zajęcie. Komornik nie może prowadzić zajęcia z tego samego tytułu z tego samego źródła. Tj jeżeli zajmuje juz wynagrodzenie to nie może ponownie samego wynagrodzenia wyplacowngo przez pracodawcę pomniejszonego o zajecie, zajmować na rachunku.

    1. Co powinno być zawarte w takiej skardze i jak to opisać ?? Mam podobną sytuację i nie wiem jak to ugryźć… Prosiłbym o pomoc

     1. Czy jeśli mam Revolut I podam jego polski numer IBAN to komornik zablokuje środki z tytułu umowy o pracę?

  2. W praktyce jest tak że pracodawca potrąca , resztę przelewa na konto a bank to blokuje i przelewa i nie zostaje nic. W każdym banku tak miałem

 4. Mam pytanie, moi pracodawcy nie mogą przelać pieniędzy na konto o krótszym numerze niż 26, czy to możliwe, czy może ściemniają??

  1. Każdy numer rachunku bankowego w Polsce składa się z 26 cyfr.
   Za granicą może być oczywiście inny format takiego numeru.

 5. Dzień dobry, a co w sytuacji gdy pracodawca samodzielnie przelewa część wynagrodzenia komornikowi? Miałam taką sytuację w zeszłym roku.

  1. Dzień dobry, pracodawca zawsze potrąca należną część z wynagrodzenia. Nie ma to jednak wiele wspólnego z zajęciem przez komornika środków na koncie bankowym.

 6. Czy istnieje możliwość założenia konta FIRMOWEGO w systemie Paysera? Tego niestety wymaga ode mnie podmiot, z którym podejmuję współpracę

  1. Tak, Paysera nie tylko oferuje konta firmowe (w tym dla spółek z o.o.) ale ma również usługi wspierające niektóre elementy działalności firm.

 7. Ale jak założę konto PEYSERA to czy pomimo tego że komornik wysłała pismo do pracodawcy że ma mi ściągać z wypłaty jakas tam kwote to i tak przelew wynagrodzenia na konto PEYSERA będzie pomniejszony o ta kwotę dla komornika?

 8. U mnie w pracy jest tak, że to księgowa decyduje ile pieniędzy co miesiąc trafia do mnie a ile do komornika. Także na konto już idzie okrojona kwota z wynagrodzenia. Nie wiem czy tak można, czy to legalne? Księgowa twierdzi, że jeśli tego nie będzie robić to grozi jej chyba 5000 kary. Może ktoś mi cokolwiek podpowiedzieć w tej sprawie? Pozdrawiam

  1. W każdej pracy tak jest. Tylko to nie księgowa decyduje, a ustawa. Księgowa (w tym przypadku powinna robić to kadrowa) dokonuje potrącenia na rzecz komornika zgodnie z przepisami o zajęciach, które to przepisy regulują wysokość zajęcia pensji.
   Jeśli wydawało się Pani, że każdego miesiąca komornik odwiedza z walizką zakład pracy i zajmuje Pani pensję – nie, to nie tak wygląda. Komornik zajmuje wynagrodzenie zgodnie z przepisami, rolą zakładu pracy jest realizacja zajęcia na jego konto w oparciu o te same przepisy. Mam nadzieję, że ta porcja wiedzy pomoże Pani w ogarnięciu rzeczywistości.

 9. nie do końca bo jak komornik zwróci się do pracodawcy o udostepnienie gdzie wpłaca twoje pobory to pracodawca zobowiązany jest udzielić mu tej informacji i wtedy moze być różnie

  1. Różnie, to znaczy? Jeśli zna Pan przepis prawny, który to reguluje, to proszę go podać. Bo tekst „może być różnie” przypomina fora internetowe z poradami specjalistów, którzy co prawda nie wiedzą, jak wygląda rzeczywistość, ale są pierwsi do udzielania rad. Zatem, zanim Pan zacznie oświecać swoimi przemyśleniami opartymi o to, co się Panu wydaje, proszę zapoznać się z faktami. A te są następujące:
   “Pracownik może wskazać inne konto do wypłaty wynagrodzenia. Nie ma obowiązku przekazywania wynagrodzenia na rachunek pracownika. Wystarczy, że pracownik złoży u pracodawcy oświadczenie, że chce aby wynagrodzenie było wypłacone na rachunek o numerze x, który jest własnością y”

   1. A jeżeli jestem zarejestrowany na umowę zlecenie i podam nr konta bankowego paysera zarejestrowany na mnie, to komornik również nie ruszy tych pieniędzy?

    1. Forma zatrudnienia nie ma nic do rzeczy w kwestii egzekucji z konta bankowego. Zatem wysłane przez pracodawcę środki w portfelu Paysera będą poza zasięgiem komornika. Niezależnie od tego, czy spłyną z tytułu wynagrodzenia etatowego, umowy zlecenia, zwrotu podatku czy wpłaty od znajomego.

 10. Paysera załatwia sprawę raz na zawsze. Próbowałem zmieniać banki, ale i tak zaraz hiena siedziała na koncie. Założyłem Payserę, zamknąłem polskie konta bankowe i problem zniknął jak ręką odjął. Mogę szczerze polecić to rozwiązanie wszystkim mającym kłopoty z hienami komorniczymi.

Zostaw swój komentarz...