Konto dla młodych w ING czyli Mobi 13‑18

5
(1)

Konto dla młodych w ING – Mobi, to konto dla dziecka w wieku 13 – 18 lat. Co zatem na jego temat powie nam młody użytkownik? To nie typowa recenzja, to bank oczami nastolatki.

Na początek uporajmy się z przykrymi formalnościami, jeden akapit o tym do kogo adresowane jest

Konto dla młodych w ING (Mobi)

To konto dla dzieci i młodych. Nawiązujące do dobrych wzorów konta dla dzieci w mBanku, konto dla młodych Mobi w ING Banku Ślaskim kierowane jest do ludzi w przedziale wiekowym od 13 – 24 lat. Czyli od dzieciaka do studenta. W interesujących nas aspektach to konto edukujące dzieci finansowo, dzięki rozbudowanej funkcjonalności. Do cen i formalności wrócimy na końcu, teraz oddaję głos użytkowniczce takiego konta.

ING – o korzyściach i banku godnym polecenia

ING Bank Śląski to duża, nie tylko śląska, lecz ogólnopolska placówka bankowa. Oferuje wiele ciekawych usług, dopasowanych do współczesnego życia dzisiejszych obywateli. Swoimi sposobami stara się jak najbardziej ułatwić, uprzyjemnić i usprawnić czynności takie jak wypłacanie i przelewanie pieniędzy. Opowiem to Państwu z mego skromnego punktu widzenia. Zacznijmy więc, od początku, czyli od wizyty w banku.

Przyodziałam żakiet, aby wyglądać na poważniejszą i ruszyłam z mamą do placówki. Niechętnie, bo tego dnia padał deszcz i po stokroć wolałam zostać w domu. Gdy dotarłyśmy do banku przywitała nas bardzo miła pani w uniformie. Zaprosiła nas do oszklonego gabinetu, w którym najbardziej spodobał mi się kryształowy żyrandol (zawsze chciałam taki mieć). Pani w uniformie wyjaśniła nam jak działa konto MOBI, stworzone przez nich specjalnie dla ludzi niepełnoletnich. Dalej poszło już normalnie – bankierka pomogła również przy wymyślaniu hasła, podając sprytny sposób na liczenie liter, a było to rozrysowanie tabeli, wstawiając każdy znak do innej kolumny. Obsługa ogółem bardzo miła, pomocna. W środku rozglądałam się uważnie, nigdy mi się bowiem nie zdarzyło być w banku, a wystrój mieli bardzo ładny. Ale żyrandol i tak najlepszy.

Po wyjściu otrzymałam teczkę z dokumentami i innymi papierkami, które nie do końca mnie interesowały, bardziej zaintrygowała mnie aplikacja mobilna. Tutaj wypowiem się zarówno o jej zaletach, jak i wadach.

Aplikacja mobilna do konta dla młodych w ING

Poprzez swe maniakalne dbanie o pamięć telefonu sprawdziłam ile miejsca na „dysku” zajmuje – nie dużo, to jest pierwszy plus. Kolejnym dobrym aspektem jest łatwość przelewania walut pomiędzy kontami. Wystarczy wybrać funkcję „przelew własny”. A tychże funkcji jest wiele, można nazwać konto, spersonalizować je, zaznaczyć limit wydawanych dziennie pieniędzy jak i wiele, wiele innych. Lecz, niestety wadą aplikacji mobilnej banku ING jest brak trybu offline. Gdy skończyła mi się miesięczna transmisja danych, nie mogłam nawet sprawdzić ile kasy mam na głównym koncie, co w galeriach handlowych przyprawiało mnie o palpitacje serca i drżenie rąk. Ostatnim mankamentem jest niejasne zwracanie transakcji – czasem doprowadzało mnie to do szewskiej pasji, bo apka ni stąd, ni zowąd postanowiła się zaciąć. Dyskryminują również osoby z system Microsoft – nie ma na nie wersji tej aplikacji.

Co oferuje konto dla młodych w ING
il1. Aplikacja na telefon zapewnia dostęp do wszystkich funkcji konta

Podsumowując – myślę, że bank ING jest godną polecenia placówką, której można powierzyć swoją małą fortunę. Posiadają doskonałe oferty, w miarę dobrą aplikację na telefon oraz miłą, pomocną obsługę. I bardzo ładne żyrandole.

Tyle nasza młoda ekspert, teraz coś dla dorosłych czyli

Jak założyć konto dla młodych w ING i ile to kosztuje

Gdy zapragniesz otworzyć konto dla młodych MOBI w banku ING, jako nowoczesny rodzic zapewne pierwsze kroki skierujesz na stronę internetową banku. Już na pierwszym kroku dowiesz się co musisz zrobić aby otworzyć konto dziecku. Wiele wyjaśni poniższa grafika:

Konto Mobi dla posiadaczy konta w ING
il. 2. Nie jesteś dorosłym klientem ING? Zaproszenie do oddziału.

Zatem inaczej wygląda procedura gdy:

  1. Posiadasz konto w tym banku – konto dla młodych w ING otworzysz on-line.
  2. Nie posiadasz konta w ING – czeka Cię wizyta w placówce. Aby tego uniknąć otwórz najpierw konto on-line dla siebie, a potem wróć do punktu a)

Opłaty za konto Mobi

Konto dla młodych w ING nie kosztuje w zasadzie nic. Zarówno otwarcie i prowadzenie konta jest za darmo. Tak samo karta, przelewy, płatności BLIK-iem i korzystanie z bankomatów/wpłatomatów w Polsce.

Funkcje konta dla dziecka w ING

Konto dla dziecka w ING jak każde konto powinno spełniać edukacyjną rolę. W tym wypadku wydaje się ona dobrze zbilansowana. Młody człowiek może nauczyć się oszczędzać, nabierać nawyków potrzebnych przy bezpiecznym korzystaniu z karty i konta bankowego.

Tak jak przy ofercie dla młodych mBanku konto to jest ograniczoną wersją konta dla dorosłych, a przekroczenie bariery dorosłości otwiera dawnemu dziecku dostęp do produktów dla dorosłych. Dzięki temu przejście do bankowości dla dorosłych jest płynne, a bank ma szansę na utrzymanie klienta.

Jak bardzo jest to niezależne konto od dorosłego niech świadczy fakt, że rodzic ma ograniczony dostęp do gotówki młodego klienta banku.

“Rodzic lub opiekun prawny może wypłacić pieniądze tylko w oddziale banku i to kwotę nie większą niż przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw, bez wypłat nagród z zysku, podawane za rok ubiegły i ogłaszane przez Prezesa GUS (obecnie 5 167,98 zł).”

źr. ing.pl

Zalety
  • W pełni darmowe konto dla dziecka,
  • dobre dopasowanie usług do kategorii wiekowej,
  • brak opłat za kartę,
  • płynne przejście w dorosłość,
  • pełna funkcjonalność dostępnych usług.
Wady
  • Brak istotnych wad,
  • ograniczony wybór wizerunku na karcie,
  • czasami zawodząca aplikacja na IOS-ie.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.