Konto oszczędnościowe on-line wypłaca mile lotnicze zamiast odsetek

Konto oszczędnościowe on-line wypłaca mile lotnicze zamiast odsetek

4
(1)

Lokaty bankowe on-line i tradycyjne mają coraz niższe oprocentowanie. Wprawdzie daleko im do ujemnie oprocentowanych obligacji ale kto wie. Z czasem w bogatszych rejonach świata pojawiają się pomysły jak poradzić sobie z tym „problem”. Taki właśnie rozpoczął życie się za oceanem.

Oszczędzasz na koncie on-line i latasz

Texas Capital Bank, właściciel Bask Bank uruchomił konto oszczędnościowe on-line, które zamiast odsetek nalicza mile w programie American Airlines AAdvantage. Ta nazwa wydaje się trochę przewrotna gdyż bank po angielsku to określenie zarówno znanej nam powszechnie instytucji ale równocześnie oznacza przechył samolotu.

W Polsce może to być mało zrozumiałe, ale jeśli przełożyć to na nasze realia język to tak jakbyśmy dostawali kilometry do wyjeżdżenia bez biletu w PKP InterCity. Myślę, że w USA korzystanie z pociągu jako środka komunikacji na większe odległości jest równie dziwne jak dla nas latanie samolotem z Krakowa do Wrocławia.

Dlaczego konto oszczędnościowe on-line ma nietypowe odsetki

Potrzeba jest matką wynalazku. Do szukania alternatywy w oprocentowaniu banku wywołuje zastój w wysokości oprocentowania lokat i tradycyjnych kont bankowych. Zwracają one ułamkowe grosze centy od dolara. Konto w Bask Bank nagradza oszczędzających milami za każdego zaoszczędzonego dolara. Mile w programie AAdvantage są naliczane codziennie i przyznawane w oparciu o średnie miesięczne saldo.

Szybszemu gromadzeniu mil sprzyjają różne formy premiowania:

  • bonus za otwarcie konta w wysokości 5 000 mil,
  • bonus za informację zwrotną,
  • różnorodne premie za utrzymanie salda konta oszczędnościowego.

Na prezesa nowego banku cyfrowego (on-line), Texas Capital Bank mianował Matta Quale’a, znanego wcześniej z Brighthouse Financial. Według jego słów oferta Bask Bank jest przełomowa w branży bankowej.

„To całkiem nowa platforma – mocniejsza opcja dla oszczędzających, którzy nie wyciągają zbyt wiele z tradycyjnego konta oszczędnościowego. Bask Bank pomaga cieszyć się większą ilością doświadczeń życiowych już dziś, a jednocześnie oszczędzać na przyszłość”.

źr. Matt Quale

W ten typowo pozytywny amerykański sposób opisał on nowe konto oszczędnościowe on-line.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...