aplikacja bankowa do zadań specjalnych
|||

Konto Provema – na komornika i nie tylko

4.6
(10)

Konto Provema powinno Cię zainteresować, gdy masz zajęcie komornicze. Na dodatek jest ono tylko jednym z elementów aplikacji Provema, którą możesz wykorzystywać w codziennym życiu. Bowiem Provema to nie tylko konto w polskim banku. Konto bezpieczne – co ważne dla dłużników – od komornika.

Chociaż dłużnika najbardziej będzie interesował aspekt oferty Provemy związany z ochroną pieniędzy, to wielu mogło się z nią spotkać w zupełnie innej roli. I co ciekawsze od tej roli ona nie ucieka. Jednak teraz pojawia się w postaci aplikacji, która oferuje znacznie więcej niż tylko konta bankowe i pożyczki. Zatem pobieram aplikację ze sklepu Google Play i zaczynam testy.

Konto Provema w sklepie Google Play
il. 1. Aplikację Provema łatwo zainstalować

Ile kosztuje Konto Provema?

Dla użytkowników przewidziano dwa plany taryfowe. W tym jeden uwielbiany przez rzesze Polaków. Darmowy. Ale skoro coś można mieć za darmo, to jaki jest powód, by za to płacić? Zobaczmy różnice w ofercie Basic (darmowej) i Premium (płatnej)

Konto Provema – porównanie planów taryfowych
 BasicPremium
polski rachunek IBANTAK TAK
Darmowe przelewy10 / mies.30 / mies.
Karta wirtualnaTAKTAK
Karta plastikowaNIENIE
Możliwość podpięcia karty do Google PayTAKTAK
Możliwość podpięcia karty do Apple PayTAKTAK
Możliwość podpięcia karty do CurveTAKTAK
Opłaty miesięczne0 zł 9,90 zł

Konto z polskim IBAN w Provema

Rozwiązanie, które wybrała Provema do obsługi swoich rachunków, jest sprawdzone, gdyż stworzone w oparciu o Di Pocket. Dzięki temu każdy użytkownik otrzymuje swoje indywidualne konto w polskim banku. Konta Provemy ulokowane są fizycznie w mBanku. Jak na normalne konto przystało, możesz otrzymać na nie przelew od pracodawcy, ZUS-u czy „kolegi spod 5-ki”. Bez żadnych kombinacji czy kodów w tytułach przelewów. Takie rozwiązanie powinno być standardem, a wciąż nie jest. Dlatego duży plus dla Provemy

Oczywiście dzięki takiemu kontu wykonasz też normalny przelew bankowy w złotówkach.

Konto bez komornika i bonus na start? Sprawdź tutaj

 

Konto Provema bezpieczne od komornika

A skoro mowa o Di Pocket, to jedno jest pewne. Rozwiązanie to udostępnia coś, co dał i następnie zabrał Polakom Revolut – konto bezpieczne od komornika w polskim banku.

Konto Provema w mBanki
il.2. Sprawdzenie numeru rachunku rozwiewa wszelkie wątpliwości, źr. IBAN.pl

Konto w Provemie jest niewidoczne dla komornika dokładnie tak,  jak każde inne kont z polskim IBAN w platformie Di Pocket. Pomimo bowiem tego, że fizycznie znajduje się w zasobach mBanku i jest to Twoje indywidualne konto, komornik go nie zajmie. Dlaczego? Wynika to z tego, jak fizycznie komornicy dokonują zajęcia konta bankowego. Wykorzystują oni bowiem do szukania kont system Ognivo. A na liście sprawdzanych podmiotów nie znajdziesz Provemy czy Di Pocket  (https://www.centralnainformacja.pl/download/gfx/centralnainformacja/pl/defaultstronaopisowa/129/1/1/lista_bankow_i_skok-ow_centralna_informacja_20211130.pdf). 

Posiadając konto w Provema zapominasz zatem o pilnowaniu limitów i blokadach nałożonych przez komornika.

Co najważniejsze, mimo tych zalet funkcjonalność konta nie zostaje poważnie ograniczona.

Limity w rachunku 

W każdej tego typu aplikacji są jakieś limity. Tu również nie ma wyjątku. Są one jednak ustawione na tyle wysoko, że statystycznemu Kowalskiemu wystarczą z okładem:

 • max. kwota pojedynczego przelewu – 7000 zł,
 • max. wysokość salda na rachunku Użytkownika Aplikacji – 8000 zł,
 • limit miesięczny transakcji – 20.000 zł,
 • wypłaty z bankomatów – 15 tys. /mies.,
 • limit zakupów – 150 tys. / mies.

Brak plastikowej karty?

Brak plastykowej karty może być największą bolączką użytkowników, ale spokojnie. Jest na to sposób. Wirtualną kartę Provemy możesz bowiem podpiąć do Google Pay lub Apple Pay, co umożliwi ci dokonywanie płatności telefonem. Miłośnikom plastikowej klasyki z pomocą pośpieszy natomiast Curve. O tym jak Curve wyręcza inne firmy w zakresie fizycznych kart płatniczych przeczytasz w tym artykule. W każdym razie dzięki tej aplikacji zapłacisz z konta Provema w każdym miejscu.

Na marginesie, brak w ofercie fizycznej karty mnie osobiście nie dziwi. Di Pocket ma, wg mojej opinii. oderwane od rzeczywistości wymogi co do tzw. white labeli i jeśli Provema zakłada, że nie da rady spełnić tych wymogów. to faktycznie lepiej nie porywać się z motyką na słońce. Podkreślę, że nie chodzi o jakieś kwestie bezpieczeństwa, a presję na ilość sprzedawanych kart. Przypuszczam, że nie podołałyby tej presji co niektóre banki.

Super Aplikacja w telefonie
il. 3. Provema dostarcza cały pakiet możliwości

Provema – super aplikacja

Na początek podkreślmy, że aby aplikacja stała się w pełni funkcjonalna, nie wystarczy sama jej instalacja, trzeba będzie również się zweryfikować. To już jednak nie powinno dziwić nikogo, kto chce mieć w pełni funkcjonalną usługę tego typu. A aplikacja Provema to coś, co już można podciągnąć pod super aplikację – świętego Graala, czy niespełniony sen internetowych marketingowców. Aplikację, która najprościej mówiąc, ogarnie tyle aspektów Twojego życia, że do innej sięgać nie będziesz. 

Na etapie weryfikacji należy podać swoje dane osobowe, a następnie zeskanować dowód i wykonać sefiaka. Potem aplikacja nie będzie już miała przed Tobą ograniczeń.

Pożyczka Provema

W ramach aplikacji nie tylko otrzymasz konto ale będziesz mógł nieco pożyczyć. Oczywiście jeśli konto Provema bez komornika to nie podstawowy powód korzystania z usług aplikacji.

Provema jednorazowo proponuje kwotę od 1300 do 1800 złotych płatnych w 4 miesięcznych ratach.

Aplikacja w codziennym życiu.

Tu dopiero aplikacja Provemy rozwija skrzydła. Nie jest to miejsce aby je w pełni opisywać, najlepiej sprawdzić to samemu.

Rachunki

Dzięki tej funkcjonalności zapłacisz swoje rachunki i faktury. Wystarczy zeskanować je aplikacją by mieć je wszystkie pod kontrolą, w jednym miejscu. Do tego możesz zaplanować swój miesięczny budżet, a odpowiednia funkcja aplikacji pozwoli Ci go kontrolować i analizować wydatki.

Podróże

Aplikacja ma funkcje ułatwiające życie podróżnym – tym zmotoryzowanym  i tym, którzy podróżują publicznym transportem. W aplikacji możesz bowiem zapłacić za parkingi i kupić bilet na tramwaj czy autobus. Chociaż po pierwszym kontakcie te dwa elementy nie zachęcają mnie do głębszej znajomości. Zwłaszcza, jeśli ktoś używa takich aplikacji jak SkyCash, który w tym zakresie jest produktem bardziej kompleksowym i dopracowanym.

Być może Provema dorobi się również w przyszłości takich funkcji, jak zakup biletu na pociąg, „PKS” czy samolot oraz możliwość płacenia na autostradowych bramkach.

Od strony funkcjonalnej to, co już jest dostępne również czasem zgrzyta. Przykład? Podam dwa:

 1. Na parkingach w Krakowie czy Katowickim przy MDA Sądowa muszę wykupić parkowanie za określoną kwotę, podczas gdy SkyCash oferuje parkowanie w standardzie Start/Stop czyli za rzeczywisty czas parkowania.
 2. W katowickiej komunikacji nie są dostępne wszystkie rodzaje biletów oferowane przez lokalnego przewoźnika

Ubezpieczenia

Jak ktoś już rusza w podróż, często przydaje mu się ubezpieczenie. Provema pomoże zakupić ubezpieczenie:

 • turystyczne,
 • na życie,
 • osobowe,
 • majątkowe.

Inpost

To funkcja, której nie spotyka się w innych tego typu aplikacjach. W ramach aplikacji Provemy możesz bowiem nadać i śledzić swoje przesyłki nadane przy użyciu InPostu. Kolejna aplikacja mniej w smartfonie. Kolejny plus dla Provemy.

A to jeszcze nie koniec. Znajdziesz tu jeszcze bony (ze strony mambon.pl), możliwość zakupienia doładowań do popularnych platform dla graczy czy Spotify, a jeśli najdzie Cię ochota zostaniesz darczyńcą wybranej fundacji.

Jak rozwiązać umowę z Provema?

Są też takie momenty, gdy z jakimś produktem zechcemy się pożegnać. Warto wówczas taki etap zamknąć za sobą solidnie, chociażby za względu na konto w Provema, które wszak jest kontem bankowym.

Dostawca aplikacji nie robi w tym miejscu większych przeszkód. Wystarczy wypowiedzenie umowy wysłać listem poleconym na adres: Provema sp. z o.o., ul. Konduktorska 33, 40 – 155 Katowice. Firma powinna również bez przeszkód zaakceptować dokument wysłany na e-mail: bok@provema.pl.

Okres wypowiedzenia wynosi jeden miesiąc od dnia doręczenia oświadczenia o wypowiedzeniu do Provema.

Kontakt do Provema?

Pytacie jak skontaktować się z tą firmą? 

 • Telefonicznie: 32 700 77 11
 • Przez stronę: https://online.provema.com/formularz-zgloszenia
 • Czat w aplikacji

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.6 / 5. Liczba głosów: 10

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...