|||

Kredyty bez BIK

5
(1)

Interesują Cię kredyty bez BIK? Zastanawiasz się czy ktokolwiek takich udziela i na jakich zasadach. Co w ogóle oznacza, że dany kredyt jest bez BIK?

Są różne grupy osób poszukujących kredytów bez BIK-u. Pierwsza – to osoby mającymi zaległości w spłatach. Druga to ta, która złe czasy ma za sobą. Trzecią z kolei stanowią Ci, którym BIK nie nalicza oceny scoringowej. Druga i trzecia grupa, mimo mizernej historii kredytowej i punktacji BIK (lub jej całkowitego braku), którą nie można się pochwalić, może liczyć na kredyt i to całkiem spory. Najpierw musi zdać sobie sprawę

Jakie produkty to kredyty bez BIK

Zacznijmy od tego, jakie kredyty mogą być postrzegane jako kredyty bez BIK.

Kredyt bez BIK?
InstytucjaCzy BIK przesądza o kredycie
Kredyt bez zabezpieczeń
SKOKNie
Santander Bank PolskaNie
Millennium BankNIE
Alior BankTAK
Kredyt z zabezpieczeniem
Rapida FinanseNIE
MotopożyczkaNIE
SpeedCashNIE

Może wydawać się, że lista obejmuje produkty w istocie bardzo od siebie odległe. W gruncie rzeczy mają one jedną wspólną cechę. Są to „kredyty bez BIK” w każdym rozumieniu tego określenia.

Banki korzystają z BIK bo muszą, firmy pozabankowe bo chcą

Żeby zrozumieć, dlaczego banki nie mogą udzielić kredytu całkowicie w oderwaniu od BIK, trzeba zrozumieć tę podstawową prawdę. Banki są zobligowane do sprawdzania BIK-u, to one go sobie przecież stworzyły. Pomimo tego można zauważyć szereg różnic w traktowaniu tego, co bank otrzyma pytając o historię kredytową .

Nie są to najczęściej różnice diametralne – chociażby to jaką minimalną punktację BIK bank uzna akceptowalną.

Firmy pozabankowe również często korzystają z BIK-u. Nie robią tego jednak wszystkie firmy, a jeśli robią to i tak zapisy BIK nie muszą wiązać im rąk. Dlatego wiele osób ze zdziwieniem przyjmuje gotowość firm pozabankowych do udzielenia pożyczki, pomimo fatalnej historii kredytowej. A już szczególnie gdy dołoży się do tego zabezpieczenie (chociażby w postaci gwaranta).

Kredyty bez BIK  to wybór pożyczkodawcy

Kredyt bez BIK dla osób bez historii kredytowej

Spora grupa kredytobiorców to osoby, które interesują kredyty bez BIK w takim znaczeniu, że po prostu nie mają historii w BIK-u. Mogłoby się wydawać, że to nie problem, a jednak. Ludzie bez historii kredytowej – zwłaszcza nie najmłodsi, są podejrzani. Bankowi ciężko ocenić co jest tego przyczyną. Czy dotychczas po prostu nie mieli potrzeby korzystać z kredytów. A może miewają często problem ze spłatą ale nieumiejętnie wykorzystują możliwość usunięcia wpisów z BIK aby ukryć przed bankiem te problemy? Te osoby zdecydowanie powinny poszukać kredytu w odpowiednim banku, dzięki temu zbudują swoją historię kredytową i przede wszystkim nie przepłacą. Warto również wiedzieć

Jak przygotować się do kredytu bez BIK

Pomińmy tu sobie takie oczywistości, jak na przykład to, że musisz mieć odpowiedni dochód czyli zwykłą zdolność kredytową. Często pomijana, ale w gruncie rzeczy

podstawowa prawda jest taka, że łatwiej się rozmawia z kimś kto Cię zna. Dlaczego tak mało osób nie stosuje tej zasady w relacji z bankami? Zanim pobiegniesz po kredyt w tym czy innym banku, załóż tam konto, szczególnie jeśli masz fatalny BIK. Pokaż bankowi, kim naprawdę jesteś.

Aliora zna każdy, kto próbował załatwić kredyt bez BIK przez pośrednika. Alior nie jest wyborem dlatego, że udziela kredytów nie sprawdzając BIK – to już sobie wyjaśniliśmy. Dzieje się tak dlatego, że prawdopodobnie jest bankiem z najniższymi wymaganiami względem scoringu kredytowego klienta. Ale są też banki, które pójdą dalej. Jeśli tylko wiedzę o Twoich finansach mogą czerpać z własnych obserwacji.

Fatalna historia i „kredyty bez patrzenia na BIK” w banku

Oczywiście nic nie dzieje się za magicznym dotknięciem różdżki ale wielu przeżyło zdziwienie gdy dostawali propozycję kredytu np. w Millennium Bank pomimo bardzo, ale to bardzo nieatrakcyjnej historii kredytowej. Jeśli masz w miarę stały dochód, to załóż konto w Millennium, korzystaj i czekaj. Na Twoim koncie pojawi się oferta kredytu na kliknięcie. W tym banku „na kliknięcie” oznacza właśnie to co rozumiemy – klikasz, masz.

Innym bankiem, który przymykał oko na niektóre elementy historii kredytowej jest Santander Bank Polska. Jednak tutaj składa się normalny wniosek o kredyt gotówkowy. Takie kredyty bez BIK nie są pewne jak te w Millennium. To klient składa wniosek i nie wie czy to dobry moment, w przeciwieństwie do Millennium, gdzie to bank składa propozycję klientowi.

Kredyty bez BIK dla rokującego klienta

To osobna kategoria, w której w zasadzie mamy jednego zawodnika. Zawodnika, który zbiera w ciężkich czasach żniwo swojej polityki kredytowej. SKOK Stefczyka to chyba jedyna instytucja z świata bankowości tak znana i otwarcie przyznająca, że zła historia BIK nie zamyka drogi do kredytu.

Jeśli w ocenie SKOK-u jesteś klientem, który da radę spłacić ich kredyt (np. konsolidację), to Ci po prostu zaufa. Co pokazuje, że SKOKi wciąż mogą stanowić ludzką twarz sektora bankowego.

Kredyty dla osób w pętli kredytowej

Wkraczamy na grząski grunt kredytów / pożyczek pozabankowych dla osób w spirali zadłużenia. Jak widziałeś w tabeli powyżej są na rynku firmy pożyczające pieniędzy pod zastaw, a to mieszkania czy domu, a to samochodu. „Pół biedy” gdy Twoim zabezpieczeniem jest znajomy (jak w pożyczce Rapida), bo w ostateczności stracisz znajomych a nie dach nad głową. Jednak czy to i tak nie zbyt wysoka cena za własne błędy finansowe. Cena, której nie musisz płacić. Bowiem należy zaznaczyć, że jeśli jesteś w pętli kredytowej raczej powinieneś szukać oddłużania, a nie kolejnych kredytów bez BIK.

Jeśli jednak zafiksowałeś się na pojęciu „kredyty bez BIK” i nie zwykłeś oglądać się na konsekwencje to zajrzyj również do naszego artykułu o pożyczaniu pod zastaw.

kredyty bez BIK dla osób w pętli kredytowej

Covid-19 i tak wszystko wywraca do góry nogami.

To zdanie odmieniane przez równe przypadki dotyczy także kredytów bez BIK. Pandemia jak inne długotrwałe klęski mocno oddziałuje na gospodarkę i nasze finanse. Wpływa również na politykę kredytową banków i firm pozabankowych. Być może przyszłość każe nam pożegnać się całkowicie z kredytami bez BIK-u.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...