Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych

5
(3)

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych to hasło powracające w każdym ciężkim czasie. Trzeba jednać zrozumieć co mają na myśli Ci, którzy je oferują. Kim jest osoba zadłużona i na jaki kredyt może liczyć.

Produkty mające łączyć w jeden wiele różnych kredytów, w ciężkich czasach stają się szczególnie popularne.

Zanim jednak wyjaśnię dlaczego produkty takich banków/firm jak:

  1. Mikrokasa
  2. SKOK
  3. Smartney
  4. Alior Bank

można traktować jak kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych warto zapoznać się z paroma faktami.

Zatem do tej listy wrócimy na końcu artykułu.

Osoby z problemami finansowymi bardzo chętnie skonsolidowałyby swoje zadłużenia by złapać oddech i zacząć to wszystko jakoś spłacać. Szybko jednak może okazać się że znalezienie kredytu konsolidacyjnego dla dłużnika nie jest rzeczą prostą ani oczywistą. Pojawia się zwątpienie. W internecie jedni piszą, że udzielą takiego kredytu (i nie udzielają), inni twierdzą, że to kompletna ściema. Wynika to jednak z pewnej niewiedzy. Bo podstawowym pytaniem jest to, co ktoś ma na myśli pisząc „dla zadłużonych”.

Zastanówmy się

czy kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych istnieją?

Jak się już zapewne domyślasz odpowiedź brzmi: tak. A powyższa lista nie jest przypadkowa, ani przypadkowo uszeregowana. Przy jej układaniu użyłem zasady od najłatwiej do najtrudniej dostępnego kredytu/pożyczki.

Oczywiście warto pamiętać, że kryteria udzielania kredytu konsolidacyjnego jak każdego innego są zmienne. I w czasach np. kryzysu czy pandemii problemem mogą być podwyższone wymagania dotyczące zdolności kredytowej. Zatem nie zawsze problemem są zadłużenia.

jakie zadłużenia można mieć starając się o kredyt konsolidacyjny

Jeśli jednak mają to być kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych, to słowo „zadłużonych” będzie różnie traktowane. W pożyczkach pozabankowych np. łatwiej przechodzi się do porządku dziennego nad długami w bankach, jeśli równocześnie pożyczki pozabankowe są spłacane w terminie.

W zależności od instytucji osoby zadłużone to takie, które:

  • spłacają po terminie tylko pożyczki pozabankowe,
  • mają mniej niż 30 dni opóźnienia w spłatach,
  • obciążone są złą historię kredytową, ale aktualnie wszystko spłacają w terminie,
  • mają niski scoring BIK.

Jak widać co kraj to obyczaj. Najłatwiej taki kredyt dostać w firmie pozabankowej, która najluźniej może podejść do kondycji finansowej klienta. Jednak konsolidacja oznacza zazwyczaj potrzebę pozyskania kwoty, której pożyczka konsolidacyjna w parabanku nie jest w stanie zaproponować. Wówczas należy rozglądnąć się za kredytem w SKOK-u.

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych w SKOKu

Kredyt konsolidacyjny w SKOK-u ma to do siebie, że nie jest ani produktem bankowym ani parabankowym. Zatem przy niskich kosztach ciągle możemy otrzymać kredyt jeśli tylko jesteśmy „klientem rokującym”. Takim, który miał problemy ze spłatą długów ale już wyszedł na prostą i niegdysiejsze długi nie pozwalają ubiegać się o kredyt w banku.

Na końcu zaś znajdą się Ci, którzy mieli zła historię kredytową, ale zamietli ją pod dywan korzystając z rozwiązania jakim jest czyszczenie BIK. Te osoby powinny szukać banku, który ma najmniejsze wymagania w kwestii scoringu BIK.

Gdzie można uzyskać kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych?

Zapewne pojawi się pytanie dlaczego na mojej liście kredyty występują razem z pożyczkami? Po ostatniej zmianie przepisów jaką przyniosła kolejna tarcza różnica w kosztach pożyczek mocno się zniwelowała. Równocześnie są firmy pożyczkowe, które otwarcie stawiają na klienta bankowego lub takiego, któremu do kredytu bankowego niewiele brakuje. Zatem różnica się zaciera.

Zatem mój mały ranking kredytów, którymi można skonsolidować zadłużenia wobec banków czy firm pożyczkowych.

SKOK

złoty środek daje szansę osobom ze złą historią kredytową

do 160 tys. na 120 rat

mimo stosunkowo niskich wymagań wygrywa rankingi najtańszych konsolidacji

Smartney

do 60 tys. na 60 rat

wciąż pozabankowy, a jednak atrakcyjny kosztowo

Mikrokasa

do 20 tys na 30 rat

najniższa kwota i najniższe wymagania

Alior Bank

do 150 tys. na 120 rat.

dla osób z niskim scoringiem BIK i usuniętymi wpisami w BIK

Czasem jednak zadłużenia powodują, że kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń znajdzie się poza jakimkolwiek zasięgiem dłużnika. Wówczas pora zastanowić się nad innymi rozwiązaniami. Może nie przyjemniejszymi ale równie skutecznie pomagającymi pokonać zadłużenie.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

1 komentujący “Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych”

  1. Mam 35000 w par miałam 28000 ale trafił na oszusuow i przez dwa tyg wyciąg od mnie 5000 musiałam zad się w vivusie mam rentę na stałe 2300 zaś piel 215 i alimenty 550 i od czerwca swiadcz wspierające bo dali mi stopień znaczny przyznane od stycznia 3500 nikogo na utrz i wyd 200 bo wszystko płacą mi rodzice zależy mi na jak naj okresie kred i czasie i proszę nie oddawać się o raty bo jak spłacę parab to będzie mnie stać jestem wykończona psychicznie przez tych oszusuow

Zostaw swój komentarz...