|

Kruk Prokura Raven, czyli wiele obliczy jednej firmy

4.9
(23)

Kruk niejedno ma imię, a dla wielu jest to niezwykle mylące. Dlatego w tym poradniku zajmiemy się uzupełnieniem wiedzy na temat firmy KRUK. Abyś, drogi czytelniku, nie tylko spojrzał na windykację KRUKA inaczej niż stereotypowo. Zacznijmy zatem odkrywać prawdę o KRUK. I ich 3 oblicza:

  1. Kruk to firma windykacyjna działająca na zlecenie chwilówek i banków, ale też serwisująca długi własne
  2. Prokura to fundusz sekurytyzacyjny, który kupuje długi, trafiąjące później do windykacji Kruka
  3. Raven to kancelaria prawna zajmująca się obsługą wierzytelności przez KRUK kupionych

KRUK windykacja na zlecenie Twego wierzyciela

Jeśli nie spłacasz pożyczki, siłą rzeczy dość szybko wierzyciel przekaże Twoją sprawę do zewnętrznej firmy windykacyjnej. I może się zdarzyć, że KRUK będzie Cię windykować. Będzie to robić w imieniu Twojego wierzyciela, na jego zlecenie i na jego warunkach.

Taka windykacja na zlecenie jest niezwykle często mylona przez dłużników z kupieniem długów przez KRUK-a. Wraca myślenie stereotypowe, które w tym momencie wywołuje taki tok myślenia:

„słyszałem, że KRUK kupuje długi, więc skoro do mnie piszą, to znaczy, że kupili mój dług”

Nic z tych rzeczy. Windykacja na zlecenie nie ma nic wspólnego z kupowaniem wierzytelności. I nie każdy dług, pod którym podpisany jest KRUK, jest długiem kupionym. O długach przez KRUK-a kupionych przeczytasz w kolejnym akapicie

Windykacja na zlecenie charakteryzuje się tym, że firma windykacyjna w olbrzymiej większości przypadków nie posiada kompetencji do ustalania z dłużnikiem układów ratalnych, częściowych umorzeń czy restrukturyzacji. KRUK działa w oparciu o wytyczne zleceniodawcy. Który wychodzi z założenia, że skoro oddaje sprawę do profesjonalnej firmy windykacyjnej to oczekuje efektów. W postaci szybkiej spłaty całości zadłużenia. Proszę spojrzeć na to ze strony wierzyciela i wszystko stanie się jasne: nie trzeba pośrednika, aby dłużnikowi rozłożyć dług na raty. Bo to mogą zrobić sami.

Dlatego też windykacja KRUK-a działająca na zlecenie nie dokona zmian w umowie i sposobach spłaty. Za to będzie zawsze żądać całości zadłużenia. Gdy będzie kończył się termin obsługi, a w kolejce po dług czekać będzie kolejna firma windykacyjna, oczekiwania pracowników call center KRUKA mogą się obniżyć. Do poziomu, który pozwoli im dostać wydłużenie okresu obsługi.

Trzeba wiedzieć, że najczęściej jest tak, iż firma windykacyjna nie ściągając w ciągu powiedzmy miesiąca ani złotówki, traci zlecenie. I dostaje je ktoś inny. Ale ściągając np. 25% wartości zadłużenia okres obsługi automatycznie się wydłuża o kolejny okres. Stąd właśnie możliwość „złagodzenia żądań” w pewnym momencie.

Powszechnie wiadomo, że KRUK ma siedzibę we Wrocławiu. Ale gdy zadzwoni do Ciebie telefoniczny windykator z KRUK-a, to nie będzie dzwonił z Wrocławia. Jego miejscem pracy jest Szczawno Zdrój. We Wrocławiu nie ma ani jednego windykatora telefonicznego. Wszyscy pracują w call center we wspomnianym uzdrowisku.

Raven Kruk, czyli wiele obliczy jednej firmy
zdj. 1 Kruk i Prokura w jednym stali domku

Prokura, czyli KRUK kupił Twój dług

Jak najłatwiej odróżnić to, czy KRUK kupił dług, a nie windykuje na zlecenie? W bardzo prosty sposób. W przypadku długu kupionego nazwa wierzyciela brzmieć będzie Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Jest to pełna nazwa funduszu, który zajmuje się kupowaniem wierzytelności. Fundusz rzecz jasna należy do grupy kapitałowej KRUK-a, zatem można bez większego grzechu zaniedbania używać skrótu myślowego, że dług kupił KRUK.

To właśnie wówczas, gdy w piśmie z KRUK-a pojawi się nazwa Prokura, możesz być przekonany, że dług został kupiony. Co pozwala na rozwinięcie szerokiego wachlarza możliwości: układów ratalnych z niskimi ratami czy częściowych umorzeń długu w Kruk przy spłacie jednorazowej.

O zaletach skutecznych negocjacji z firmą KRUK, a precyzyjniej z funduszem Prokura poprzez firmę KRUK, możesz przeczytać w tym artykule. Tam również możesz zamówić wynajęcie negocjatora, który w Twoim imieniu, działając bezpośrednio w centrali firmy KRUK, przeprowadzi negocjacje oddłużeniowe dla Ciebie.

Które niosą ze sobą cały pakiet korzyści. Czy to niskich rat, czy umorzenia długu. I które sprawią, że spojrzysz inaczej na firmę KRUK. Nie jak na wrogą windykację, a partnera, dzięki któremu zredukujesz swoje zadłużenie. Innymi słowy oddłużysz się. Jest to jedna z odpowiedzi na pytanie: jak wyjść z długów.

KRUK po angielsku, czyli RAVEN

Jak jest kruk po angielsku? Raven. Nie zdziw się zatem, gdy taką nazwę ujrzysz w piśmie do Ciebie adresowanym. Otrzymasz je na przykład wówczas, gdy KRUK rozpocznie działania prawne w Twojej sprawie. Odezwie się do Ciebie wówczas kancelaria prawna RAVEN z Wrocławia, czyli nie kto inny, jak KRUK. Będzie to ostatni dzwonek, aby podjąć działania ugodowe bez ponoszenia kosztów sądowych i zastępstwa procesowego. Oczywiście mam na myśli wyłącznie tych dłużników, którzy nie chcą sądzić się z KRUK-iem i wolą się porozumieć.

Dlaczego ostatni dzwonek? W momencie, gdy KRUK przekazuje sprawę do sądu, mocno maleją szanse na porozumienie ratalne. Ale jednorazowa spłata z odstąpieniem jest jak najbardziej możliwa. nawet, gdy reprezentująca KRUK-a kancelaria prawna Raven złoży pozew do sądu.

Raven Kruk, czyli obsługa prawna wierzytelności

Windykacja Kruka będzie starała się doprowadzić do ugody. Ale jeśli będziesz oporny, do gry wejdzie Raven i skieruje przeciwko Tobie pozew do e-sądu. E-sąd wyda nakaz zapłaty, który będzie wyglądał bardzo podobnie do tego:

Nakaz zapłaty oznacza dla Ciebie jedno: musisz zareagować, aby zmienił się w nakaz prawomocny skutkujący tym, że Raven (KRUK) rozpocznie egzekucję komorniczą. Aby unieważnić otrzymany nakaz zapłaty musisz w terminie 14 dni od otrzymania przesyłki z sądu wysłać sprzeciw od nakazu zapłaty.

Skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty – stworzony przez adwokata – pozwoli Ci uniknąć konsekwencji wydania nakazu zapłaty – wszczęcia egzekucji przez komornika sądowego. Złożenie w odpowiedzi na nakaz sprzeciwu gwarantuje w 100% umorzenie postępowania w e-sądzie. 

Zamówienie adwokackiego sprzeciwu od nakazu wydanego w odpowiedzi na pozew złożony przez Raven (KRUK) możesz zrealizować wykorzystując banner:

Czas nagli? Pisz na adres bok@mamdlugi.pl, możesz skrócić czas przygotowania sprzeciwu korzystając od razu z poniższego przycisku.

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Raven Kruk po wysłaniu sprzeciwu do e-sądu wróci do punktu wyjścia. Co pozwoli Ci na rozpoczęcie negocjacji polubownych i spłatę długu w niskich ratach lub z częściowym umorzeniem.

KRUK Prokura Raven – trzy firmy w jednym

Mam nadzieję, że po lekturze tego informatora nie zdziwisz się już, że Kruk występuje pod różnymi postaciami. Raz jako Kruk, raz Prokura, a raz Raven. Niezależnie od tego, jakiej używa nazwy, daje Ci możliwość wyjścia z długów. Wystarczy chcieć spłacać i rozpocząć negocjacje. Dzięki naszej firmie otrzymasz możliwość zrobienia tego przez pełnomocnika.

Każdemu dłużnikowi KRUK-a oferujemy możliwość zamówienia wizyty negocjatora w centrali firmy, niezależnie od tego, czy windykuje go KRUK, Prokura czy Raven.

Zamów negocjacje z firmą KRUK umorzenie długu

 

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosów: 23

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...