Kruk Prokura Raven, czyli wiele obliczy jednej firmy

5
(3)

Kruk niejedno ma imię, a dla wielu jest to niezwykle mylące. Dlatego w tym poradniku zajmiemy się uzupełnieniem wiedzy na temat firmy KRUK. Abyś, drogi czytelniku, nie tylko spojrzał na KRUK-a inaczej niż stereotypowo. Zacznijmy zatem odkrywać prawdę o KRUK-u.

KRUK windykacja na zlecenie Twego wierzyciela

Jeśli nie spłacasz pożyczki, siłą rzeczy dość szybko wierzyciel przekaże Twoją sprawę do zewnętrznej firmy windykacyjnej. I może się zdarzyć, że KRUK będzie Cię windykować. Będzie to robić w imieniu Twojego wierzyciela, na jego zlecenie i na jego warunkach.

Taka windykacja na zlecenie jest niezwykle często mylona przez dłużników z kupieniem długów przez KRUK-a. Wraca myślenie stereotypowe, które w tym momencie wywołuje taki tok myślenia:

„słyszałem, że KRUK kupuje długi, więc skoro do mnie piszą, to znaczy, że kupili mój dług”

Nic z tych rzeczy. Windykacja na zlecenie nie ma nic wspólnego z kupowaniem wierzytelności. I nie każdy dług, pod którym podpisany jest KRUK, jest długiem kupionym. O długach przez KRUK-a kupionych przeczytasz w kolejnym akapicie

Windykacja na zlecenie charakteryzuje się tym, że firma windykacyjna w olbrzymiej większości przypadków nie posiada kompetencji do ustalania z dłużnikiem układów ratalnych, częściowych umorzeń czy restrukturyzacji. KRUK działa w oparciu o wytyczne zleceniodawcy. Który wychodzi z założenia, że skoro oddaje sprawę do profesjonalnej firmy windykacyjnej to oczekuje efektów. W postaci szybkiej spłaty całości zadłużenia. Proszę spojrzeć na to ze strony wierzyciela i wszystko stanie się jasne: nie trzeba pośrednika, aby dłużnikowi rozłożyć dług na raty. Bo to mogą zrobić sami.

Dlatego też windykacja KRUK-a działająca na zlecenie nie dokona zmian w umowie i sposobach spłaty. Za to będzie zawsze żądać całości zadłużenia. Gdy będzie kończył się termin obsługi, a w kolejce po dług czekać będzie kolejna firma windykacyjna, oczekiwania pracowników call center KRUKA mogą się obniżyć. Do poziomu, który pozwoli im dostać wydłużenie okresu obsługi.

Trzeba wiedzieć, że najczęściej jest tak, iż firma windykacyjna nie ściągając w ciągu powiedzmy miesiąca ani złotówki, traci zlecenie. I dostaje je ktoś inny. Ale ściągając np. 25% wartości zadłużenia okres obsługi automatycznie się wydłuża o kolejny okres. Stąd właśnie możliwość „złagodzenia żądań” w pewnym momencie.

Powszechnie wiadomo, że KRUK ma siedzibę we Wrocławiu. Ale gdy zadzwoni do Ciebie telefoniczny windykator z KRUK-a, to nie będzie dzwonił z Wrocławia. Jego miejscem pracy jest Szczawno Zdrój. We Wrocławiu nie ma ani jednego windykatora telefonicznego. Wszyscy pracują w call center we wspomnianym uzdrowisku.

Kruk Prokura Raven, czyli wiele obliczy jednej firmy
zdj. 1 Kruk i Prokura w jednym stali domku

Prokura, czyli KRUK kupił Twój dług

Jak najłatwiej odróżnić to, czy KRUK kupił dług, a nie windykuje na zlecenie? W bardzo prosty sposób. W przypadku długu kupionego nazwa wierzyciela brzmieć będzie Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Jest to pełna nazwa funduszu, który zajmuje się kupowaniem wierzytelności. Fundusz rzecz jasna należy do grupy kapitałowej KRUK-a, zatem można bez większego grzechu zaniedbania używać skrótu myślowego, że dług kupił KRUK.

To właśnie wówczas, gdy w piśmie z KRUK-a pojawi się nazwa Prokura, możesz być przekonany, że dług został kupiony. Co pozwala na rozwinięcie szerokiego wachlarza możliwości: układów ratalnych z niskimi ratami czy częściowych umorzeń długu przy spłacie jednorazowej.

O zaletach skutecznych negocjacji z firmą KRUK, a precyzyjniej z funduszem Prokura poprzez firmę KRUK, możesz przeczytać w tym artykule. Tam również możesz zamówić wynajęcie negocjatora, który w Twoim imieniu, działając bezpośrednio w centrali firmy KRUK, przeprowadzi negocjacje oddłużeniowe dla Ciebie.

Które niosą ze sobą cały pakiet korzyści. Czy to niskich rat, czy umorzenia długu. I które sprawią, że spojrzysz inaczej na firmę KRUK. Nie jak na wrogą windykację, a partnera, dzięki któremu zredukujesz swoje zadłużenie. Innymi słowy oddłużysz się. Jest to jedna z odpowiedzi na pytanie: jak wyjść z długów.

KRUK po angielsku, czyli RAVEN

Jak jest kruk po angielsku? Raven. Nie zdziw się zatem, gdy taką nazwę ujrzysz w piśmie do Ciebie adresowanym. Otrzymasz je na przykład wówczas, gdy KRUK rozpocznie działania prawne w Twojej sprawie. Odezwie się do Ciebie wówczas kancelaria prawna RAVEN z Wrocławia, czyli nie kto inny, jak KRUK. Będzie to ostatni dzwonek, aby podjąć działania ugodowe bez ponoszenia kosztów sądowych i zastępstwa procesowego. Oczywiście mam na myśli wyłącznie tych dłużników, którzy nie chcą sądzić się z KRUK-iem i wolą się porozumieć.

Dlaczego ostatni dzwonek? W momencie, gdy KRUK przekazuje sprawę do sądu, mocno maleją szanse na porozumienie ratalne. Ale jednorazowa spłata z odstąpieniem jest jak najbardziej możliwa. nawet, gdy reprezentująca KRUK-a kancelaria prawna Raven złoży pozew do sądu.

KRUK Prokura Raven – trzy firmy w jednym

Mam nadzieję, że po lekturze tego informatora nie zdziwisz się już, że Kruk występuje pod różnymi postaciami. Raz jako Kruk, raz Prokura, a raz Raven. Niezależnie od tego, jakiej używa nazwy, daje Ci możliwość wyjścia z długów. Wystarczy chcieć spłacać i rozpocząć negocjacje. Dzięki naszej firmie otrzymasz możliwość zrobienia tego przez pełnomocnika.

Każdemu dłużnikowi KRUK-a oferujemy możliwość zamówienia wizyty negocjatora w centrali firmy, niezależnie od tego, czy windykuje go KRUK, Prokura czy Raven.

Zamów negocjacje z firmą KRUK

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...