Ranking pożyczek i kredytów
||

Maksymalna kwota i okres kredytowania – wybrane banki styczeń 2020

0
(0)

Maksymalna kwota i okres kredytowania w praktyce może być bardzo różna w zależności od banku. Co najważniejsze są śmiałkowie z rynku pozabankowego próbujący wchodzić bankom w paradę.

To, ile można w popularnych bankachdostać gotówki i na jak długo , nie wywołuje już poczucia zawstydzenia u firm z sektora pozabankowego. Można by rzec, że dożyliśmy czasów, w których to poniektórym bankom trzeba pomału szeptać : „wstyd, mości Panowie”

Zobaczmy

jak kształtuje się maksymalna kwota i okres kredytowania

w nowym już 2020 roku. Nie jest to przegląd całego rynku, ale pozwoli nam zaobserwować pewne zjawiska na rynku kredytów i pożyczek gotówkowych. Na początek zestawienie:

BankKwotaOkres (mies.)Oferta
Getin Bank200 tys.120sprawdź
ING200 tys120sprawdź
mBank180 tys.120sprawdź
Alior Bank150 tys.144sprawdź
TFBank100 tys.108sprawdź
Smartney100 tys.96sprawdź
Nest Bank50 tys.120sprawdź

Jedni dają więcej, inni dają mniej

Z tego zestawienia przebija dosyć spora dysproporcja w oferowanych przez banki kwotach. Liderzy udzielają czterokrotnie większych sum niż najsłabszy pod tym względem Nest Bank. Chociaż, jak widać, nie ma to wpływu na okres kredytowania. Najgorszy w zestawieniu bank udziela kredytu na 120 miesięcy, a udzielający znacznie większych kwot (np. ING) również poprzestaje na takim okresie kredytowania. Liderem pod tym względem pozostaje Alior Bank ze swoimi 144 miesiącami przy kwocie o 25% niższej niż np. Getin Bank. Czy to dlatego Alior Bank tak często gości w portfelu osób zadłużonych jako tzw. kredyt konsolidacyjny?

Wniosek nie wydaje się tu trudny do sformułowania. Banki szukające klienta z zasobnym portfelem oferują więcej w tym samym okresie. Takiego klienta stać po prostu na większą ratę.

Znane z liberalnego podejścia do osób z niskim scoringiem BIK banki (Alior Bank i Nest Bank) nie szaleją z kwotą pożyczki. Jednak w tej ascezie powinny być granice. Ponieważ dochodzi do sytuacji, w której…

…banki oferują mniejszy kredyt niż firmy pozabankowe

Znane są już przypadki, gdy pożyczka pozabankowa miała niższe koszty niż ta w banku (casus Providenta), jednak rozgrywało się to przy niższych kwotach pożyczki.

Maksymalna kwota i okres kredytowania w Smartney
il.1. Formularz informacyjny na stronie Smartney zawiera informacje o wysokości kredytu. źr. smartney.pl

O ile TFBank to mimo wszystko bank, o tyle Smartney, który w kwocie pożyczki zrównał się z tym pierwszym i oferuje dwukrotnie więcej niż Nest Bank, to już firma pozabankowa czystej wody. I nie powinien nas mylić slogan na stronie pożyczkodawcy „Grupa Oney Bank”. Grupa grupą, ale pożyczki udziela parabank jako spółka z o.o. (a w takiej formie banki w Polsce nie mogą prowadzić działalności).

Nest Bank broni się jeszcze okresem kredytowania, ale może to potrwać niedługo, gdyż Smartney również ostrzy zęby na klientów bankowych i jeszcze nieraz może nas zaskoczyć.

Ofercie Smartney przyglądaliśmy się już na początku tego roku w innym artykule.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...