Mediator rozstrzyga spór między wierzycielem i dłużnikiem

Mediacje z Obligo – czy warto? Opinie o mediacjach

5
(1)

Od pewnego czasu Obligo, serwisujące wierzytelności kupione przez Smart AI, wysyła do klientów dłużnych maile zachęcające do przystąpienia do mediacji. Wielu dłużników, w zalewie windykacyjnego szlamu, nawet nie dostrzega propozycji mediacji. Ale ci, którzy czytają regularnie SPAM wysyłany przez firmy windykacyjne, reagują zawsze w ten sam sposób. Pytając

Na czym polegają mediacje z Obligo, czy warto i czy nie jest to pułapka?

Mamy nadzieję, że po lekturze tego artykułu, wszystkie wątpliwości znikną. I że osoby, mające długi serwisowane przez Obligo (a jest ich sporo, gdyż Smart AI jest bardzo aktywny na rynku ochłapów chwilówkowych, czyli w sektorze, do którego nie wchodzą najwięksi gracze) znajdą odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Czym są zatem mediacje z Obligo
Mediacje z Obligo to rozmowy na temat ugody i spłaty zadłużenia prowadzone przez wyznaczonego mediatora sądowego. Urok mediacji polega na tym, że dłużnik nie rozmawia z windykatorem, a mediatorem. Osobą bezstronną i profesjonalną. Czyli odpada element niechęci przed rozmową z windykatorem. Do tego mediator nie narzuca warunków wierzyciela, a stara się znaleźć złoty środek pomiędzy możliwościami dłużnika, a oczekiwaniami Obligo

Mediacje z Obligo to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą długi kupione przez Obligo rozbić na dogodne raty.

Element mediacji w oddłużaniu jest wykorzystywany również w naszym programie ratującym z pętli chwilówek (o którym więcej w tym miejscu)

Co dają mediacje przeprowadzone przez wyznaczonego mediatora?

Jak to często bywa, więcej niż 1000 słów powie wszystkim rezultat mediacji. Przykładowa ugoda będąca jej rezultatem wygląda tak:

Ugoda mediacyjna - dłużnik Obligo w wyniku mediacji uzgodnił spłatę zadłużenia w ratach 4-letnich.
il.1 Ugoda mediacyjna z Obligo – przykład warunków spłaty

Jak widzimy, ugoda zawarta z Obligo dzięki mediacji, pozwala dłużnikowi spłacić zobowiązanie w aż 4 lata. Plus ew. dodatkowy czas na spłatę raty balonowej. Dla dłużnika, który jeszcze kilka miesięcy tkwił w pętli długów pozabankowych i nie widział światełka w tunelu, ugoda taka jawić się może jak sen złoty.

Ale aby sen ten stał się realny, trzeba wykonać kilka kroków do przodu. Układ ratalny, taki jak powyżej, na zawsze pozostanie w sferze marzeń tych dłużników chwilówek, którzy kręcą się w kółko i nie potrafią przerwać refinansowania.

Dla tych, którym podoba się taka ugoda, jak zawarta z Obligo w wyniku mediacji, pomagamy zrobić pierwszy krok w kierunku wyzwolenia z pętli:

Rozłożenie chwilówek na raty

Dla kogo ugoda mediacyjna z Obligo jest niekorzystna?

Uczciwie trzeba powiedzieć, ze ugoda z Obligo może być pułapką dla osób, które swój sposób na oddłużenie z chwilówek opierają w 100% o sądy rejonowe. Podpisanie ugody, będącej efektem mediacji z Obligo, zamyka taką furtkę. Ugoda jest bowiem pisemnym uznaniem długu wobec Obligo w całości.

Łatwo więc o prosty błąd, jeśli nie zna się niuansów. Nasi klienci, korzystający z programu oddłużeniowego, mają możliwość skonsultowania decyzji ze swoimi opiekunami procesu wychodzenia z pętli parabanków. Co powoduje, że wybór mediacji z Obligo jest decyzją przemyślaną i wpisaną w strategię, a nie decyzją podjętą w wyniku emocji.

Ugoda z Obligo, jako wynik mediacji, jednym może pomóc w okiełznaniu długów. Innym wręcz przeciwnie. Decyzja o mediacji – jak każda decyzja w procesie wychodzenia z długów – musi być decyzją służącą osiągnięciu określonych profitów.

Mediacje z Obligo – kim jest mediator?

Obligo do swoich klientów (dłużników Smart AI) wysyła zaproszenia do mediacji prowadzonych najczęściej przez Pawła Trybuchowskiego. To certyfikowany mediator sądowy, który od 2019 roku posiada uprawnienia do przeprowadzania rzeczonych mediacji.

Ponieważ nasi klienci prowadzą mediacje regularnie, osoba mediatora Pawła Trybuchowskiego jest poznana i oceniona dokładnie. Opinie, jakie słyszą ich opiekunowie, jednoznacznie wskazują na:

  • miłą atmosferę rozmów,
  • konkretne, nastawione na szybkie porozumienie rozmowy,
  • otwartość mediatora na formy kontaktu online, głównie mediacje mailowe
  • profesjonalizm, który skutkuje dobrymi warunkami ugody.

Dla osób bliżej zainteresowanych osobą mediatora Pawła Trybuchowskiego kilka informacji o jego doświadczeniu w branży. Zanim został on mediatorem sądowym, przez kilka lat był dyrektorem Działu Operacyjnego Intrum Justitia (obecnie Intrum). Następnie przez krótki czas współzarządzał Ultimo. Potem został prezesem Corpus Iuris. Kolejne prawie 6 lat spędził jako Wiceprezes Zarządu Getback SA.

Jak widać, osoba Pawła Trybuchowskiego w roli mediatora, nie jest wytypowana przez Obligo przypadkowo. Niewiele jest w branży windykacji osób, które ma większe w niej doświadczenie niż ten mediator występujący w sprawach Obligo.

Czy mediacje coś dłużnika kosztują?

Nie. Niezależnie od tego, czy zakończą się podpisaniem ugody z Obligo, czy też zakończą się zerwaniem negocjacji. Niezależnie od wyniku wynagrodzenie mediatora pokrywa Obligo. Dłużnik nie jest obciążany żadnymi kosztami.

Jak zacząć mediacje, gdy Obligo przyśle zaproszenie?

Tak postawione pytanie może przynieść różne odpowiedzi. Po pierwsze do rozmów przystępuje się na zaproszenie mediatora, który wysyła zaproszenie do mediacji w sprawie Obligo / Smart AI. To istotne, bo przychodzi ono z kancelarii mediatora, a nie z działu windykacji wierzyciela. Gdy już mamy pewność, od kogo przyszło zaproszenie, wystarczy na nie odpowiedzieć. Tu istotna uwaga, nie przystępuj do negocjacji, jeśli z góry wiesz, ze nie dasz rady podołać spłacie długu w ratach. 

Przemyśl również, czy poradzisz sobie z negocjacjami – nie każdy ma śmiałość do rozmowy z mediatorem, chociaż ten zdecydowanie nie gryzie. W takim przypadku niewielkim kosztem można ustanowić doświadczonego pełnomocnika, który zajmie się negocjacjami i doprowadzeniem do ugody na optymalnych dla Ciebie warunkach 

Zaproszenie do mediacji wysłane e-mailem od mediatora
il. 2 Wiadomość od mediatora, określa do kiedy można prowadzić negocjacje.

Zatem aby rozpocząć i doprowadzić mediacje do końca:

  1. Upewnij się, że zaproszenie przyszło od mediatora.
  2. Sprawdź, czy nie upłynął termin na przeprowadzenie mediacji. 
  3. Skontaktuj się z mediatorem samodzielnie lub przez pełnomocnika.
  4. Wyraź zgodę na negocjacje i negocjuj.
  5. Podpisz ugodę za pośrednictwem mediatora.  

Czy ugoda z Obligo to szczyt możliwości dłużnika, jeśli chodzi o warunki?

Na szczęście nie. Mediacje z Obligo, skutkujące ugodą, nie są wszystkim, co dłużnik może osiągnąć w procesie realizacji planu oddłużenia. Lepsze warunki (gdyż połączone z częściowym umorzeniem długu) są możliwe do osiągnięcia w przypadku długów kupionych przez znacznie większe niż Obligo firmy.

W przypadku wierzytelności, które trafiły do gigantów rynku obrotu wierzytelności, realizacja ugody odbywa się bez pośrednictwa mediatora sądowego, a z wykorzystaniem negocjatora MamDlugi.pl. Lepsze warunki, jakie jest on w stanie wynegocjować, pozwalają na wymierne oszczędności, gdyż wiążą się z umorzeniem części długu.

Jeśli masz długi w Kruku, Ultimo czy Intrum – sprawdź możliwości zawarcia ugody na warunkach znacznie korzystniejszych niż ugoda mediacyjna z Obligo.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...