Oddłużanie z pomocą adwokata

Oddłużanie z pomocą adwokata czy wychodzenie z długów bez wsparcia, specjalistycznej wiedzy i realnej, bezpośredniej pomocy specjalisty?  Próba wyjścia z długów bez wsparcia specjalisty kończy się najczęściej wpadnięciem w jeszcze większe kłopoty. Presja windykatorów wyniszczających psychicznie sprawia, że dłużnik przestaje działać racjonalnie. W obłędzie strachu popełnia błędy, które powodują niemoc skutecznego oddłużenia. I koło się zamyka.

Można tego uniknąć. Dla najbardziej nieufnych dłużników można wskazać ofertę, która pozwala przejść najgorsze 3 miesiące oddłużania pod opieką zawodowego adwokata. On jako profesjonalny pełnomocnik roztocza nad klientem parasol ochronny i najważniejsze – uchroni przed popełnieniem błędów osób, które chciały wyjść z długów bez wsparcia profesjonalisty.

Oddłużanie z pomocą adwokata- dla kogo ta oferta?

Jest to oferta dla osób, które boją się zaufać nieznanym sobie firmom, w wielu przypadkach wydmuszkom, obiecującym cudowne efekty po wpłacie pieniędzy. I na ich zaksięgowaniu kończące swoją aktywność. W celu uwiarygodnienia nazywających się kancelariami prawnym.

Czy wiesz, że „kancelarię prawną” może prowadzić każdy, nawet człowiek, który ukończył edukację na poziomie zawodówki zamiast studiów prawniczych?

Wiemy, że wiele osób boi się oszustów. I bardzo słusznie. Dla ich bezpieczeństwa wskazujemy unikalną ofertę oddłużania z prawdziwymi adwokatami. Bo o ile kancelarią prawną może nazwać się każdy, kancelarię adwokacką może prowadzić tylko posiadający uprawnienia adwokat.

Ta subtelność sprawi, że dzięki nam nie wpadniesz w ręce kancelarii prawnej, która nie widziała na oczy prawnika. Ale za to bardzo intensywnie reklamuje się, kreując na firmę pełną prawników.

Co daje adwokat, a czego nie daje firma oddłużeniowa?

Przede wszystkim psychiczny komfort, że nie jesteś bezbronny w starciu z wierzycielem i firmą windykacyjną. Że posiadasz silne wsparcie w postaci pełnomocnika prawnego, który w razie stosowania wobec Ciebie np. nękania:

  • złoży zawiadomienie do prokuratury,
  • powiadomi odpowiednie organa kontrolne chroniące konsumentów wysyłając precyzyjną skargę,
  • przejmie za Ciebie trudne rozmowy z wierzycielami.

Przede wszystkim adwokat jest Twoim profesjonalnym pełnomocnikiem. Co oznacza, że wszystkie listy pisane w Twoim imieniu opatrzone są pieczęcią adwokacką. I Twoi wierzyciele wiedzą o tym, co przekłada się na podejście do Twoich spraw związanych z zadłużeniem.

Oddłużanie z pomocą adwokata – na czym polega?

Po kontakcie z kancelarią, podpisaniu umowy i przekazaniu pełnomocnictw, adwokat wysyła do wszystkich wierzycieli stosowne dokumenty oraz wezwania do ugody / restrukturyzacji długów.. Ich realizacji jest zależna od wierzycieli, ich polityki i aktualnej koniunktury. Jednak posiadanie profesjonalnego pełnomocnika sprawia, że w przeciwieństwie do innych zadłużonych klientów – na Ciebie wierzyciele patrzeć będą bardzo poważnie i z szacunkiem.

Oddłużanie z pomocą adwokata

W ramach umowy adwokat

  • prześwietli umowy pod kątem zgodności z ustawo kredycie konsumenckim,
  • wychwyci i wskaże istnienie ew. klauzul abuzywnych,
  • sprawdzi, czy w Twojej umowie nie naruszono ustawy antylichwiarskiej,
  • zbada, czy w przypadku Twojej pożyczki nie doszło do wyzysku na tle finansowym.

Dzięki wiedzy adwokata nakaz z e-sądu będzie dla dłużnika szansą na korzystny wyrok i umorzenie przez sąd zakwestionowanych umów w całości lub części.

Dla innych, którzy nie korzystają ze wsparcia adwokata w procesie oddłużania, ten sam nakaz będzie oznaczał rychłe nadejście komornika.

W zasadzie każdy, kto zrozumie tą różnicę, jest na dobrej drodze do wychodzenia z długów, które jeszcze dziś wydają się niespłacalne.

Cena usługi oddłużania z adwokatem – ile kosztuje pomoc adwokata w wychodzeniu z długów?

Poprowadzenie sprawy przez adwokata nie musi wiązać się z nadmiernymi kosztami. W zasadzie może być znacznie tańsze niż w wielu firmach oddłużeniowych, które często wyznając zasadę „grunt to reklama” ,muszą na nią zarobić. Kosztem rzecz jasna  nieświadomego klienta. Adwokat nie doliczy sobie na reklamę, ponieważ po prostu nie może się reklamować.

Porównajmy koszt obsługi. Do porównania wzięliśmy koszty prowadzenie spraw dłużnika przez firmę oddłużeniową, która nie szczędzi na reklamę i nie zwykła czynić nic ponad wysyłaniem do wierzycieli pism. Z drugiej strony kancelaria adwokata.

Firma OddłużeniowaKancelaria adwokacka
koszt obsługi w 1 mies.ok. 3000 zł2500 zł
koszt obsługi w kolejnych mies.ok. 3000 zł2000 zł
min. okres umowy3 – 6 mies.3 mies.
profesjonalny pełnomocniknietak
pomoc w przypadku nękanianietak
możliwość bezpośredniego spotkania w kancelariinietak

Koszt usługi to 2500 zł za pierwszy miesiąc świadczenia usługi i 2000 zł abonamentu za każdy kolejny miesiąc. Minimalny okres trwania umowy to 3 miesiące.

Jak widać umowa z kancelarią nie jest taka straszna, jednakże ważne jest, aby wybrać takiego adwokata, który żywo interesuje się kwestiami zadłużeń. Jak wiadomo są adwokaci, którzy specjalizują się w sprawach rozwodowych, inni brylują w sprawach karnych. Zatem są i tacy, którym bliski jest temat długów i dłużników.

Jeśli masz kłopot ze znalezieniem odpowiedniego adwokata dla dłużników, napisz do nas,  a postaramy się wskazać Ci  odpowiednią i sprawdzoną kancelarię adwokacką ze specjalizacją: pomoc osobom zadłużonym.

Profesjonalny  pełnomocnik to pełnomocnik mający odpowiednią wiedzę i doświadczenie w dziedzinie prawa. Profesjonalnymi pełnomocnikami są radcowie prawni i adwokaci, a w sprawach z zakresu własności przemysłowej również rzecznicy patentowi. Zatrudniając takiego pełnomocnika ma się pewność, że będzie się reprezentowanym przez specjalistę znającego procedury sądowe oraz przepisy prawa materialnego. W sprawach przed Sądem Najwyższym oraz Trybunałem Konstytucyjnym zastępstwo prawne przez profesjonalnego pełnomocnika jest obowiązkowe.

(Kodeks postępowania cywilnego, art. 871, ustawa o Trybunale Konstytucyjnym art. 48 ust. 1, Dz.U.97.102.643)

Oddłużanie z pomocą adwokata to minimum 3 miesiące. A co potem?

Czas spędzony pod opieką adwokata jest czasem bezpiecznym. A bezpieczeństwo i poczucie posiadania opiekuna prawnego jest bardzo ważne na pierwszym, najtrudniejszym etapie oddłużania. Dzięki tym minimum trzem miesiącom każdy dłużnik przekona się, ile w jego wiedzy na temat długów było mitów, a ile prawdy. Zobaczy, że windykatorzy nie zjadają dłużników na śniadanie, że osławieni groźni i butni windykatorzy terenowi z jakiś względów nie chcą odwiedzać mecenasa – pełnomocnika prawnego. I co dają rozmowy po dobroci z wierzycielami.

Z doświadczenia wiemy, że ta wiedza i 3 miesiące obserwacji realiów pod skrzydłami mecenasa wystarczą, aby 90% dłużników było gotowych do rozpoczęcia swojego oddłużania w sposób pozwalający na efektywne wykorzystanie procesu wykupu długów.

Jeśli czujesz się gotowy już teraz, lub chcesz po prostu poznać ten program, zapraszamy do zapoznania się z jego opisem:

Oddłużanie poprzez wykup swoich długów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.