Pieniądze z zagranicy czyli Western Union i komornik

4.4
(7)

Co zrobić, gdy mąż pracujący za granicą chce nam wysłać pieniądze, a nasze konto zajął komornik? Konkretne pytanie – konkretna rada! Mamy na to sposób! Wystarczy przesłać środki poprzez Western Union.

Co zrobić, gdy chcemy przyjąć większe środki mając zajęte konto w banku?

Do naszej redakcji wpłynęło następujące pytanie:

„Dzień dobry. Mam bardzo duży problem. Wraz z małżonkiem posiadamy liczne zadłużenia i na naszym koncie od roku siedzi komornik. Jakiś czas temu mąż wyjechał za granicę w celach zarobkowych i regularnie spłacamy swoje zobowiązania. Niestety ostatnio w naszym domu zepsuł się piec i małżonek chce mi z Wielkiej Brytanii wysłać kilka tysięcy złotych na zakup nowego źródła ogrzewania. Co możemy zrobić, żeby pieniądze te nie zostały zabrane?”

Odpowiadając na tak zadane pytanie, sugerujemy skorzystanie usług Western Union. Firma ta nie posiada w naszym kraju żadnej struktury na prawach oddziału przedsiębiorcy zagranicznego, a jedynie pośredniczy pomiędzy dwoma punktami, które świadczą usługi przekazów pieniężnych tj. między punktem przyjmującym i punktem wypłacającym. Komornicy Sądowi w Polsce nie mają prawnej możliwości zajęcia wierzytelności w tej firmie, gdyż znajduje się ona poza ich jurysdykcją.

Jedyną możliwością zajęcia takiej gotówki, byłoby całodzienne czatowanie przez komornika pod punktem wypłacającym. Na szczęście na takie zaangażowanie egzekutorów nie ma co liczyć.

Wykaz placówek Western Union najłatwiej znaleźć na stronie: https://www.westernunion.com/pl/pl/agent-locator.html

Western Union a komornik

Wiemy już, że środków przesyłanych za pośrednictwem Western Union nie zajmie komornik. Potraktujmy to jednak jako rozwiązanie doraźne. Gdyż regularne przesyłanie środków tą drogą jest problematyczne – wymaga wizyt osobistych w celu podjęcia środków. Oraz oczywiście zapłaty prowizji.

W Pani sytuacji rozwiazaniem najwygodniejszym byłoby posiadanie karty płatniczej do brytyjskiego konta bankowego męża. Wówczas pieniądze mogłaby Pani podejmować w dowolnym bankomacie.

Rozwiązaniem alternatywnym jest skorzystanie z usług pośredników typu Revolut (brak spreadu w przypadku przewalutowań) czy na przykład Skrill (niedrogie rozwiazania brytyjskiego giganta w postaci karty płatniczej z możliwością realizajcji wypłat w dowolnym kraju, w tym oczywiście i w Polsce)

W przypadku jednak potrzeby skorzystania z możliwości bezpiecznego (przed komornikiem) przesłanie pieniędzy sporadycznie, oferta Western Union wydaje się opcją najkorzystniejszą. Nie ma potrzeby wyrabiania kart czyzakładania kont. Działa szybko. I co najważniejsze – przelew za pośrednictwem Western Union gwarantuje bezpieczeństwo od komornika.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.4 / 5. Liczba głosów: 7

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...