BOŚ Bank

Pierwszy zrepolonizowany bank do podziału – co dalej z BOŚ?

4
(1)

Co dalej z Bankiem Ochrony Środowiska? BOŚ, który został zrepolonizowany w 2005 roku, może zostać podzielony. Jak napisał Puls Biznesu „Część biznesową banku przejąłby Alior, a część ekologiczną — BGK (Bank Gospodarstwa Krajowego – przyp. mamdlugi.pl)”

Spekulacje na temat podziału BOŚ.

Od pewnego czasu dywaguje się na temat gruntu do podziału BOŚ-u. Ponoć ma sprzyjać temu życzliwy stosunek sfer rządowych do tego projektu. Oczywiście bank „nie może” trafić znowu w „obce” ręce, zatem część spółki związana z działalnością ekologiczną trafiłaby do Banku Gospodarstwa Krajowego (jako jedyny tego rodzaju w Polsce bank należący do Skarbu Państwa).

Więcej emocji budzi typowanie banku, który przejmie pozostałą część, a do realizacji planu szykowany jest ponoć Alior Bank.

Wystarczą pogłoski, żeby Alior notował giełdowe spadki?

Zacytujmy wypowiedź Krzysztof Bachty, wiceprezesa Alior Banku, która pojawiła sie w komunikacie:

„Nic nam na ten temat nie wiadomo. Alior Bank nie prowadzi żadnych działań w zakresie przejęcia wydzielonej części BOŚ Banku. Skupiamy się na wzroście organicznym i skutecznej realizacji strategii Cyfrowego buntownika”

Pomimo takich deklaracji 09.11.2018 (piątek) ok. godz. 10 o 6 proc. spadły notowania Alior Banku. Przyczyny upatruje się we wspomnianej na początku tej notki informacji Pulsu Biznesu.

Ciężko powiedzieć, na ile inwestorzy uwierzą w takie dementi, skoro artykuł Pulsu Biznesu był niejako „przygotowany” na taką okoliczność. Można bowiem domniemywać, że podział BOŚ Banku omawia się narazie w wyżej postawionym , wąskim gronie. Możliwe więc, że włodarze Alior Banku jeszcze nie zostali wdrożeni w całą sprawę.

Co ciekawe w tym samym czasie notowania BOŚ rosły o 5 proc.

Czy do podziału dojdzie? Nie wiadomo. Ponoć w całej sprawie kluczowe będzie to jakie stanowisko przyjmie główny akcjonariusz BOŚ Banku, NFGWiOś (Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) i jego prezes.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...