Konto w Monzo z kartą

Płatny rachunek w Monzo – drugie podejście do oferty premium

5
(1)

Płatny rachunek w Monzo ma wkrótce wrócić do oferty. Wrócić, gdyż poprzednie podejście skończyło się fiaskiem.

Przypomnijmy sobie, że angielski bank on-line jakim jest Monzo do września 2019 roku wycofał ofertę płatnych rachunków ze względu na słabe opinie klientów.

Płatny rachunek w Monzo Bank

Płatny rachunek w Monzo nazywał się Monzo Plus i oferował liczne usługi dodatkowe. Właściciele płatnego konta mogli skorzystać z usług takich jak:

  • ubezpieczenie podróżne,
  • ubezpieczenie domu,
  • zwiększone limity w bankomatach,
  • dostęp do saloników na lotniskach w cenie od 13 funtów miesięcznie.

Oferta niczym w Revolut Metal, płatnym koncie od konkurencji. Z jakiegoś względu została negatywnie przyjęta przez klientów. Przetrwała jedynie 5 miesięcy od wprowadzenia po czym Monzo Plus umarło śmiercią naturalną.

Ostatnio założyciel i dyrektor generalny Monzo Tom Blomfield w wywiadzie udzielonym Reuters-owi, stwierdził, że konto premium zostanie ponownie uruchomione w pierwszym kwartale 2020 roku. Monzo ponoć wyciągnęło wnioski z poprzedniej próby zakończonej klapą.

Monzo Bank ma kłopoty?

Wspomniany wcześniej dyrektor stwierdził, że problemy Monzo Plus mogły wynikać z podejścia banku do nowych produktów. Zachowanie go, gdy baza klientów wzrosła do 3,5 mln jest „głupie”. Monzo weszło przebojem na rynek w 2015 roku i pomimo sukcesów zaczęły mu doskwierać różne problemy.

Płatny rachunek w Monzo komunikat
zdj. 1 Tom Blomfield. Założyciel i dyrektor generalny Monzo.

Np. w ubiegłym miesiącu klienci skarżyli się, że bez wyraźnego powodu nastąpiła blokada ich kont. Na Facebooku zawiązała się grupa o wymownej nazwie „Monzo ukradł nasze pieniądze”. Liczyła ona prawie 1000 członków, którzy skarżyli się, że ich konta zostały zamrożone bez ostrzeżenia.

W 2018 roku Monzo przyniosło straty w wysokości 47,2 mln funtów. Jednak w ciągu najbliższych 3-4 lat planuje osiągnąć zysk. Pomóc może udzielanie większej ilości pożyczek i wprowadzenie usług premium, takich jak konto Plus. Z punktu widzenia użytkownika w Polsce zapewne dużą zaletą jest posiadanie takiego konta za granicą, zwłaszcza gdy w krajowym banku komornik zabiera ile może.

Bank aktualnie ulokował 120 mln funtów w udzielonych kredytach, równocześnie Monzo posiada 2 mld funtów w depozytach.

Przyszłość Monzo wydaje się rysować optymistycznie skoro Blomfield poinformował, że spodziewa się zatrudnić w tym roku 500 dodatkowych pracowników. To wzrost zatrudnienia o ponad 30%, finalnie Monzo będzie zatrudniać ponad 2 tys. pracowników.

zdjęcia: Monzo.com

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...