Firmy spłacające długi

Firmy spłacające długi
4 (80%) 2 głos[ów]

Pętla kredytowa to proces, który trwa nierzadko latami. Wciąga jak wóda, dragi hazard w jednym. W końcowym etapie tej choroby zadłużeniowej uzależniony Kowalski całą swoją aktywność poświęca myśleniu, gdzie jeszcze można coś pożyczyć. Aby spłacić najbardziej agresywnych wierzycieli. Aż przychodzi koniec i tak zwane osiągnięcie dna. Nie ma już kompletnie skąd pożyczać. Zaczyna się depresja i myślenie:

firmy spłacające długiCzy istnieją firmy spłacające długi?

No właśnie, czy są firmy, które spłacają za kogoś długi? Przecież na pewno jest ktoś, kto będzie chciał za Kowalskiego spłacić długi. Takie przekonanie w społeczeństwie pokutuje od czasu reklam KRUK-a, które zostały odebrane zupełnie inaczej niż chciał KRUK….Utarło się, że KRUK spłaca zadłużenia, wystarczy się do nich zwrócić.

Otóż po emisji tych ludzie zaczęli namiętnie dzwonić do Kruka i mówić mniej więcej tak:

Mam duży kredyt, spłaćcie mi go, a jak będę wam zwracać w ratach. A najlepiej kupcie wszystkie moje długi, bo już nie daję rady ich spłacać. Ale jak to, że tak się nie da? Przecież w telewizorze było, że się da…..

No nie da się. Przynajmniej nie tak prosto, jak wydawało się wielu po obejrzeniu reklamy. Pytanie o to , czy są firmy spłacające za kogoś długi jest pytaniem bardzo naiwnym i dla osób znających realia życia wręcz śmiesznym. Ale wiele osób nadal szuka firm, które spłacą ich długi i cierpliwie poczekają x lat na zwrot. Swoją drogą ciekawe, ile wyniósłby taki współczynnik uczciwości społecznej, gdyby faktycznie istniały firmy spłacające zadłużenie w całości i liczące na to, że dłużnik wypełni swoje deklaracje i będzie płacił raty. Stawiałbym na maksymalnie 5%. Reszta natychmiast zajęłaby się szukaniem kolejnych pożyczek….

I piszę to zupełnie świadomie po ponad 20 latach codziennego obcowania z osobami w tak zwanej pętli kredytowej. Poziom zakłamania w osobach uzależnionych od życia na kredyt jest przerażająco wysoki. Wiedzą o tym wszyscy w branży finansowej.

Dlatego też firmy spłacające długi w charakterze świętego Mikołaja nie istnieją. Co nie znaczy, że w plotce hulającej po polskich domach nie ma ziarenka prawdy. Jest i to całkiem spore ziarno. Nawet, rzekłbym, kiełek….

Firmy windykacyjne spłacające długi

I tutaj ci, którzy opacznie zrozumieli przekaz reklamy, dostają wreszcie coś, na co czekali. Czyli na firmy spłacające długi. Na przykład wspomnianego już Kruka. Tyle tylko, że nie jest to spłacanie wyglądające jak w ich marzeniach, a kupowanie ich źle obsługiwanych długów. Czyli cesja długów.

Faktem jest jednak – i tutaj trzeba przyznać, że wyznawcy teorii o istnieniu firm, które pomagają spłacić długi mają rację – że w momencie gdy firma windykacyjna kupuje dług, to dłużnik przestaje mieć jakiekolwiek relacje z tym, od kogo pożyczał. Jego dług zostaje spłacony. Czyli dajmy na to taki KRUK spłacił dług Kowalskiego. Kowalski swój cel osiągnął, gdyż od teraz może spłacać  KRUK-a w ratach niższych niż miał w umowie kredytu czy pożyczki.

Między marzeniami a rzeczywistością

Szukający firm spłacających długi nie wiedzą, że firma windykacyjna (będąca właścicielem funduszu sekurytyacyjnego) spłaci ich dług tylko w jednym przypadku: gdy będzie ten dług kupować od pierwotnego wierzyciela. I nie można pójść do KRUK-a, Ultimo czy Kaczmarskiego z listą swoich długów i poprosić o ich zakup. Można za to tak poprowadzić sprawy, aby wierzyciel sam wystawił dług na sprzedaż. Wówczas fundusze skupujące długi na pewno sięgną po taką wierzytelność, spłacą dług Kowalskiego i będą negocjować z nim formę spłaty.

To, czy Kowalski wykorzysta fakt, iż posiadanie długów wykupionych jest dla niego wielką szansą na oddłużenia, ba – zarobienie na swoich długach – zależy od jego poziomu świadomości. Jeśli w trakcie czytania tego artykułu nasunął Ci się znajomy Kowalski – możesz uświadomić go, że firmy spłacające długi to wielka szansa na wyjście z pętli. Szczegóły opisane są w tym artykule:

Mam długi i … zarabiam na swoich długach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.