Pożyczka Axi-card, czyli karta kredytowa dla zadłużonych

3.2
(13)

W Polsce pojawiła się karta kredytowa dla zadłużonych pod roboczą nazwą pożyczka Axi-card. Zapytacie: czy osoba zadłużona może dostać kartę kredytową? I nie mam na myśli kolejnego klona Viabuy, a normalną kartę, na której spłaca się zaciągnięty kredyt. Odpowiedź: zadłużony bez problemu dostanie kartę kredytową, jeśli jego zadłużenie nie jest patologiczne (pętla kredytowa), czyli pożyczka Axi-card nie zostanie w całości wykorzystana na spłatę zadłużenia zaciąganego tylko po to, aby spłacić wcześniejsze. Innymi słowy – karta kredytowa dla zadłużonych istnieje. Jeśli masz tak zwane normalne długi – śmiało możesz sięgnąć po pożyczkę Axi-card.

Poniżej omówimy poniższe zagadnienia:

 1. Czy w praktyce możemy mieć kartę kredytową będąc dłużnikiem?
 2. Koszty karty dla zadłużonych
 3. Karta kredytowa czy jednak pożyczka – co oferuje Axi-card
 4. Czy taka karta jest bezpieczna
 5. IBAN potrzebny zawsze i wszędzie, szczególnie na wypłaty

1. Karta kredytowa dla zadłużonych

To, co zainteresuje większość zadłużonych to fakt, że pojawiła się oferta karty dostępnej dla osób nie do końca spłacających zobowiązania w terminie. Firma wydająca kartę oczywiście sprawdza historię kredytową, jednak z wydaniem karty nie powinno być problemu jeśli opóźnienia w spłatach pożyczek i kredytów nie przekraczają 30 dni. I co istotne – dotyczy to tylko aktualnie regulowanych zobowiązań. „Niekorzystna historia kredytowa nie jest dla nas problemem” jak deklaruje Axi-card, zatem uregulowane zaszłości niezależnie jakie były firmy nie interesują.

Karta kredytowa Axi-card jest zatem produktem dla osób ze złą historią kredytową – „lekko” zadłużonych.

Wymagania wobec pożyczkobiorcy są ograniczone do minimum i sprowadzają się do 3 rzeczy:

 1. 21 lat na karku,
 2. Minimalka wypłaty (1200 zł),
 3. Do 30 dni aktualnego opóźnienia w spłacie kredytów czy pożyczek.

Najważniejsze: jeśli masz zły BIK, ale pożyczki spłacane z opóźnieniem są już uregulowane, nie będzie kłopotu z otrzymaniem pożyczki Axi-card.

2. Pożyczka Axi-card pożycza nie zdziera

Dotychczas dla osób zadłużonych trafiały oferty kart przedpłaconych, czyli wpłacasz i korzystasz. Najbardziej znaną kartą działającą na tej zasadzie jest viaBuy, 1-card czy Paysera. Istotą jednak było to, że wystawca karty nic nie ryzykował, bo dłużnik wydaje swoje pieniądze. W dodatku firmy oferujące te karty każą sobie słono płacić za używanie ich produktów

W przypadku Axi-Card karta kredytowa posiada swój limit kredytowy (do 6 tys.). Mało tego – w zasadzie użytkowanie karty w podstawowym zakresie jest darmowe. Opłaty za wydanie czy używanie karty brak, płatność kartą bez prowizji, również wypłaty z bankomatów są bezpłatne. Firma w gruncie rzeczy żyje z odsetek od zaciągniętego kredytu. Zatem płacisz tylko w momencie, gdy korzystasz z kredytu przypisanego do karty.

3. Czy to karta kredytowa czy pożyczka Axi Card?

W gruncie rzeczy umowa Axi Card o wydanie międzynarodowej karty kredytowej z kredytem odnawialnym i udzielenie limitu kredytowego jest zatytułowana: „Umowa pożyczki”. Wiadomo już zatem, jak należy odbierać ten produkt. Firma oferująca karty nie jest bankiem, dlatego nie mamy do czynienia z kredytem, a pożyczką.

Sam właściciel serwisu internetowego Axicard wskazuje, że jego oferta jest alternatywą dla pożyczek pozabankowych. Jest łatwiej dostępny, a co ważniejsze tańszy

Przykład

Koszt pożyczki Axi-card

Różnica w kosztach pożyczki może być miażdżąca. Pożyczając 1000 zł w Axi-card i spłacając tą kwotę w ciągu 30 dni poniesiesz koszty w wysokości 60 zł. Ta sama kwota zaciągnięta w firmie oferującej pożyczki generuje koszt 195 zł, a u wiodącego pożyczkodawcy z tego segmentu ten koszt wynosił aż 320 złotych.

Jeśli założymy, że pożyczki oscylują raczej w wyższych okolicach to pomnożywszy wszystko razy 3 okaże się, że miesięcznie w kieszeni zostanie 405 do 780 złotych. Nic dodać, nic ująć – pożyczka Axi-card jest najtańszą pożyczką dla zadłużonych dostępną w Polsce.

4. Axi-card czy to bezpieczne?

To pytanie pojawia się zawsze gdy mamy do czynienia z produktem pozabankowym, zwłaszcza nowym i dodatkowo spoza Polski, bo tak jest w tym przypadku. Ale wszak takie same są wspomniane wyżej viaBUY czy Paysera? Axi-card to dziecko firmy z Bułgarii. Nie ma zatem żadnych bananowych rajów, egzotyki, a poczciwa UE. Na co zwrócić uwagę:

 1. Easy Payment Services Ltd. (właściciel marki Axi-card) uzyskał certyfikację Narodowego Banku Bułgarii i na jej podstawie możne działać w innych krajach UE.
 2. Karta kredytowa to klasyczny MasterCard – tego wydawcy chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.
 3. To Ty dostajesz pożyczkę i ją spłacasz, nie na odwrót.

5. IBAN – jak dobrze go mieć!

Te cztery litery spędzają sen z powiek wielu zadłużonym, gdy już im się wydaje, że znaleźli idealne konto czy kartę dla zadłużonych. Zazwyczaj wszystko jest pięknie i ładnie do momentu gdy nie padnie pytanie: czy na to konto/kartę mogę przelać wypłatę? W przypadku Axi-card każdy pracodawca może przelać Twoją wypłatę, gdyż wraz z kartą otrzymasz indywidualny IBAN. Pracodawca zrobi przelew na takie konto bez mrugnięcia okiem.

Wisienką na torcie jest taka oto informacja zapisana w umowie ramowej:

Rachunek Karty oznacza rachunek techniczny powiązany z Kartą prowadzony przez Wydawcę w systemie dla kart i rachunków kart Wydawcy, który służy do wykonywania transakcji wydawanymi kartami.

IBAN plus rachunek techniczny. Każdy doświadczony dłużnik wie jakie to daje możliwości. Niedoświadczonym podpowiadamy: Pożyczka Axi-card może oznaczać dla Ciebie konto bankowe, którego nie zajmie komornik.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 3.2 / 5. Liczba głosów: 13

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

5 komentujący “Pożyczka Axi-card, czyli karta kredytowa dla zadłużonych”

 1. Ja bez problemu otrzymałam pieniądze w axi card. karta poslużyła z pomocą, bo chciałem zafundować mamie fajne wakacje. Było warto!

Zostaw swój komentarz...