Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych – dlaczego nie mogę jej dostać?

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych – dlaczego nie mogę jej dostać?
4 (80%) 1 głos[ów]

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych i związana z nią jedna rata to przedmiot westchnień wielu dłużników. Szczególnie tych przekredytowanych. Na pewno tych, którzy na spłatę zobowiązań wydają więcej, niż nakazywałby zdrowy rozsądek.

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych to przedmiot pożądania, ale trudno dostępny. Chcesz wiedzieć czemu?

Czy mam zdolność kredytową do konsolidacji?

Skoro starasz się o pożyczkę na oddłużenie, zapewne posiadasz ową zdolność. Masz w miarę dobry scoring, brak znaczących opóźnień i stałą pracę z regularnymi dochodami. Mimo to pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych nie jest Ci przyznawana.

Myślisz: no jak to, przecież mam zdolność kredytową i gdy skonsoliduję długi na długi okres to moja rata będzie znacznie niższa niż teraz. Dlaczego nie mogę dostać tej konsolidacji?

Powód jest jeden, ale znaczący. Ukrywa się pod liczbą 60.

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych to pożyczka długoterminowa

Istotą pożyczki na spłatę aktualnych długów jest możliwość rozłożenia spłaty w czasie. Tylko wówczas konsolidacja spełnia swoją rolę, a Ty zostajesz z jedną ratą na którą Cię po prostu stać.

Z tego też względu pożyczka konsolidacyjna najczęściej wybierana jest na okres powyżej 60 miesięcy. Bo tylko wówczas ma ona sens. A owa liczba 60 miesięcy – już wspomina – jest clou niepowodzenia wielu osób starających się o konsolidację.

Konsolidacja długów na mniej niż 60 miesięcy

Starając się o pożyczkę na spłatę długów przelicz koniecznie, czy rata w przypadku pożyczki na 59 miesięcy jest ratą dla Ciebie realną. Jeśli tak, masz znacznie większe szanse na konsolidację niż ten  potrzebujący, który nie wie o magicznej barierze 60 miesięcy.

W przypadku pożyczki konsolidującej długi, zaciągniętej na okres krótszy niż 60 miesięcy banki z reguły przyjmują 500 zł jako kwotę minimalną, która musi zostać na przeżycie każdego członka rodziny po odliczeniu raty od osiąganych dochodów w gospodarstwie. Ma to olbrzymie znaczenie w przypadku osób zarabiających poniżej średniej krajowej.

Przykład:
Janek stara się skonsolidować swoje długi. Zarabia 2000 zł netto i jest kawalerem. Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych na okres krótszy niż 5 lat to bardzo wysoka rata. Wynosi ona 1300 zł. Jankowi zostaje na przeżycie 700 zł. Janek otrzyma zatem pożyczkę.

Pożyczka oddłużeniowa na więcej niż 5 lat

Pożyczka z długim okresem spłaty to niższa rata, ale również znacznie zwiększone kryterium dochodu. W przypadku konsolidacji powyżej 60 miesięcy banki wymagają dochodu pozwalającego na przeżycie w wysokości 700-1000 zł na członka rodziny.

Przykład:
Ten sam Janek zarabiający wciąż 2000 zł na rękę starając się o rozłożenie pożyczki konsolidacyjnej nie na 5, ale na 7 lat miałby do płacenia niższe raty. Bo 1120 zł miesięcznie. I w tym przypadku bank… odmówiłby mu pożyczki. Gdyż procedury mówią wyraźnie, że po spłacie raty Jankowi musiałoby zostać 900 zł. I w tym przypadku zabrakłoby Jankowi zdolności.

Paradoks oddłużeniowy

Wiesz już teraz, że starając się oddłużeniową pożyczkę musisz pamiętać, iż dłuższy okres kredytowania to zwiększone wymogi w stosunku do Twoich dochodów. A tym samym Twoja niższa zdolność kredytowa. Warto o tym pamiętać i sprawdzić, ile wyniosłaby rata w przypadku konsolidacji krótszej niż 60 miesięcy.

Nawet o jeden miesiąc, ale krótszej. Bo w wielu przypadkach właśnie ten jeden miesiąc jest języczkiem u wagi. I sprawia, że człowiek, którego stać na pożyczkę konsolidacyjną dla zadłużonych jest odprawiany  z kwitkiem. Podczas, gdy jego wniosek o tą samą pożyczkę, ale na mniej niż 60 miesięcy byłby rozpatrzony pozytywnie…..

Który bank oferuje najlepsze warunki do pożyczki oddłużeniowej?

Zdecydowanie 2 banki w Polsce wyróżniają się liberalnym podejściem do kwoty minimum pozostałego po spłacie raty pożyczki konsolidacyjnej. Są to Alior Bank i Nest Bank. Obydwie instytucje oferują cementowanie długów bankowych i pozabankowych. Jest to pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych w bankach i parabankach. Aby sprawdzić własną zdolność do konsolidacji wybierz bank i okres pożyczki

Alior Bank konsolidacja Załóż kontoWeż kredyt
Max kwota:
200.000 zł
Ilość rat:
144
RRSO:
10.269%.
Oprocentowanie:
7,7%
więcej o pożyczce
Nest Bank konsolidacja Załóż KontoWeź Kredyt
Max kwota:
220.000 zł
Ilość rat:
144
RRSO:
13.2%.
Oprocentowanie:
od 0%
więcej o pożyczce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.