Pożyczki na raty bez BIK – bez zabezpieczenia i pod zastaw

4.2
(5)

Szukasz pożyczki na raty bez BIK? W 2020 roku długo szukać nie musisz. W związku ze zmianami w prawie lista pożyczek ratalnych bez sprawdzania baz gwałtownie się skurczyła. Gdzie zatem szukać takiego finansowania?

Poniżej znajdziesz listę pożyczek, które w jakiś szczególny sposób chcą podkreślić swoje istnienie na rynku czyli podejmują próby reklamowania swoich produktów:

Co oznacza pożyczka na raty bez BIK?

Taka pożyczka to oczywiście po pierwsze pożyczka, której spłata rozbita jest na wiele rat (miesięcznych lub tygodniowych). Po drugie rozwikłajmy co oznacza „bez BIK”. Nie oznacza to, że dany pożyczkodawca nie sprawdza BIK. Oznacza natomiast, że to co zobaczy w BIK nie odstraszy go od udzielenia pożyczki. Generalnie nie jest tajemnicą, że pożyczki pozabankowe większą wagę przywiązują do danych z Biur Informacji Gospodarczej. Bowiem to co dla banku jest złą historią kredytową nie musi być taką dla instytucji pozabankowej.

Takie pożyczki na raty bez BIK możemy podzielić na kilka kategorii:

  • dla osób które wyszły z długów,
  • dla pożyczkobiorców ze słabą zdolnością kredytową,
  • skierowane do osób szybko potrzebujących większej gotówki z zabezpieczeniem.

Dla wszystkich najlepszym pierwszym wyborem będzie

pożyczka na raty bez BIK w SKOK-u.

Pomimo wielu złych słów jakie spadły na SKOK-i to one są najlepszym źródłem pożyczki na raty dla osób, które kłopoty finansowe mają za sobą, ale zła historia kredytowa w BIK skutecznie blokuje im możliwość zaciągnięcia kredytu. SKOKi praktycznie podlegają tym samym regulacjom co banki, ale mogą udzielić pożyczki pomimo złego BIK-u. Taką pożyczkę oferuje m.in. Kasa Stefczyka. Innych produktów szukaj dopiero wtedy, gdy SKOK odmówi kredytowania.

Pożyczki ratalne dla osób z niską zdolnością kredytową

To pozabankowe pożyczki na raty bez BIK, które od wielu lat udzielają pożyczek klientom, o których banki nie chcą słyszeć. Do tego grona należą starzy wyjadacze, tacy jak Provident, Profi Credit czy Bocian. W tym gronie mamy również młodsze produkty takie jak Smartney czy Monedo Now. W tym koszyku znalazły się zatem produkty zarówno o niskich kosztach (Provident, Smartney) ale więcej oczekujące od klienta. Na drugim końcu mamy firmę

Profi Credit – ostatnią pożyczkę przed zaciągnięciem pętli kredytowej

O Profi Credit pisaliśmy już wiele, w tym miejscu wystarczy podkreślić, że ta firma udziela pożyczek osobom mocno zadłużonym, a dzięki umowie z wekslem i wytrwałej windykacji potrafi w wielu dłużników wycisnąć co swoje.

Pożyczki na raty bez BIK, pod zastaw

Pożyczki na raty bez BIK z zabezpieczeniem

Ta opcja generalnie dla desperatów albo bardzo świadomych pożyczkobiorców. Pożyczka na raty bez BIK z zabezpieczeniem może się skończyć pogrzebaniem dobrych relacji z rodziną lub znajomymi. To opcja łagodna, w gorszej to prosta droga do pozbycia się dachu nad głową. Świadomi pożyczkobiorcy to z kolei Ci, którzy są świadomi tego ryzyka, do tej grupy zaliczamy przedsiębiorców, którzy potrzebują dofinansowania swoich biznesów, a w zamian gotowi są zabezpieczyć inwestora nieruchomością.

Zabezpieczeniem w tych pożyczkach może być poręczenie osoby nie mającej problemów ze zdolnością kredytową (Rapida Money). Przy większych kredytach mowa będzie o zabezpieczeniu na samochodach, maszynach, nieruchomościach czy gruntach (Speed Cash).

Pożyczka na raty bez BIK, BIG i innych rejestrów

A co gdy poziom zadłużenia i kondycja finansowa nie pozwala zaciągnąć żadnej racjonalnej pożyczki ratalnej? Musisz sam przekształcić swoje długi w jedną pożyczkę spłacaną na własnych warunkach. Jakie zalety ma konsolidacja długów w ręku komornika możesz zapytać naszych specjalistów.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.2 / 5. Liczba głosów: 5

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...