Tu pozbędziesz się długu wobec Profi Credit

Profi Credit – jak pozbyć się długu

4
(8)

Dług w Profi Credit to coś, co spędza sen z powiek tysiącom dłużników w całej Polsce. Strach przed windykacją, przed sądem i komornikiem wywołuje nieustanne poczucie przerażenia. A wizja spłaty olbrzymich kwot wpędza w depresję. Dłużnik, nie mając na spłatę zadłużenia w Profi Credit, zamyka oczy i czeka na cios. Gdyż nie wie, że sam może go wyprowadzić jako pierwszy. Dzięki czemu zabezpieczy się przed atakiem ze strony Profi Credit, sądem i komornikiem.

Jest bowiem coś, co może odmienić Twój los i pozwolić pozbyć się długu w Profi Credit raz na zawsze. Zatem – jeśli jesteś dłużnikiem Profi Credit, koniecznie przeczytaj, jak możesz wyzwolić się od ogromnego długu w sposób dla siebie bezbolesny.

Jak pozbyć się długu w Profi Credit

Podstawa działań, zmierzających do uwolnienia się od długu wobec Profi Credit jest spłacenia kapitału pożyczki. Jeśli nie wiesz, co to oznacza, spieszymy wyjaśnić. Kapitał pożyczki Profi Credit to kwota, którą faktycznie otrzymałeś od firmy pożyczkowej po zawarciu umowy pożyczki. Obrazowo posłużymy się przykładem ze strony samego pożyczkodawcy:

Przykład
Całkowita kwota pożyczki – 3 000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 82,70%. Oprocentowanie stałe w skali roku – 6,88%. Na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 3 660 zł składają się: opłata przygotowawcza – 340 zł, prowizja pośrednika finansowego – 333 zł, prowizja pożyczkodawcy – 2 327 zł, odsetki – 660 zł. Pożyczka jest rozłożona na 36 miesięcznych rat po 185 zł każda. Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 6 660 zł.

W tym przypadku kapitał to 3000 zł. Wszystkie inne kwoty to opłaty dodatkowe, których możesz często uniknąć. Ważne jest, bo tego nie sposób obejść, abyś miał spłacony kapitał. Jeśli masz, możesz przystępować do działania.

Oddłużanie przez adwokata, czyli jak umorzyć dług w Profi Credit

Złamanie zasad współżycia społecznego, wyzysk pod postacią lichwiarskich prowizji, klauzule abuzywne w umowie pożyczki – to wszystko zebrane w pozew może pomóc Ci umorzyć pozostałą po spłacie kapitału część zadłużenia.

Oczywiście w jednej tylko sytuacji – gdy sąd unieważni umowę ze względu na obecność w niej elementów, które mogą ją w oczach sądu podważyć. Jeśli w tym momencie stwierdzisz: „eee, sąd to nie dla mnie”, porzuć złe konotacje związane ze sprawą sądową. Gdyż w tym przypadku Twoja rola sprowadza się tylko i wyłącznie do złożenia podpisu na pełnomocnictwie dla adwokata.

Więcej sprawa oddłużania nie zajmuje Cię. Adwokat działa samodzielnie, bez Twojego udziału. Co znaczy, że nie czekają Cię jakiekolwiek wizyty w sądzie czy kontakt z Profi Credit. Dlaczego adwokat? Są po prostu sprawy, których w naszym systemie prawnym, bez adwokata, jak się mówi potocznie „nie przeskoczysz”.

Jak w praktyce wygląda proces uwalniania od długu

Po podpisaniu umowy, uiszczeniu stosownych opłat i udzieleniu pisemnego umocowania do reprezentacji przed sądem, adwokat składa w sądzie właściwym dla siedziby wierzyciela pozew. Złożenie pozwu jest dla Ciebie bardzo cenne i istotne również z innego powodu. Kiedy pozwałeś Profi Credit, ten nie może pozwać Ciebie.

Zatem w praktyce, gdy zakończysz spłatę w momencie oddania części kapitałowej, Profi Credit nie ma możliwości pozwania Cię. Tak bowiem stanowią przepisy prawa. Zatem niezależnie od tego, ile czasu w sądzie spędzi Twój pozew, możesz być spokojny o to, że pożyczkodawca nie pozwie Ciebie.

Jeśli zatem Twoje czarne myśli krążą wokół tego, że obawiasz się komornika nasłanego przez Profi Credit, możesz zapamiętać jedno:

składając pozew przeciwko Profi Credit zyskujesz pewność, że żadnego komornika mieć nie będziesz

Złożenie przez adwokata pozwu rozpoczyna proces sądowy. Pozostajesz w oczekiwaniu na wyznaczenie terminu rozprawy. W tym czasie oczywiście nie spłacasz Profi Credit ani złotówki. Zyskujesz zatem finansowy oddech i możesz przeznaczyć pieniądze na coś innego. Lub odkładać na wszelki wypadek.

Po wyznaczeniu przez sąd terminu rozprawy, adwokat udaje się w Twoim imieniu do sądu i rozpoczyna to, co potrafi najlepiej. Przekonanie sądu, że Twoja umowa zawarta z Profi Credit jest nieważna. I że zwrot kapitału wyczerpuje rozliczenie. Po wydaniu przez sąd korzystnego dla Ciebie wyroku pozostanie Ci tylko oczekiwania na jego uprawomocnienie i za chwilę możesz zapomnieć, że miałeś kiedykolwiek długi w Profi Credit.

Zdarzyć się może, że jeśli spłaciłeś kapitał i jeszcze kilka rat dodatkowo, sąd nakaże Profi Credit zwrot kwoty przekraczającej wartość kapitału. Co istotne, w przypadku wygranej sprawy, Profi Credit zwróci Ci pieniądze wydane na adwokata.

Profi Credit jak pozbyć się długu

Jak pozbyć się długu w Profi Credit – cena usługi adwokackiej

Poniżej przedstawiamy koszty, jakie musisz ponieść, aby móc uruchomić pomoc adwokacką. Proszę pamiętać, ze większość kosztów jest zwracana w przypadku wygrania sprawy.

 1. złożenie pełnomocnictwa w Sądzie – 17,00 zł,
 2. koszty korespondencji – 29,50 zł,
 3. dojazd: 300,00 zł (opłata zryczałtowana, bez limitu ilości wyjazdów do sądu),
 4. opłata sądowa – uzależniona od wysokości pożyczki:
  • 501 złotych do 1500 złotych – opłata sądowa 200 złotych;
  • 1501 złotych do 4000 złotych – w kwocie 400 złotych;
  • 4001 złotych do 7500 złotych – w kwocie 800 złotych;
  • 7501 złotych do 10 000 złotych – w kwocie 1000 złotych;
  • 10 001 złotych do 15 000 złotych – w kwocie 1500 złotych;
  • 15 001 złotych do 20 000 złotych – w kwocie 2000 złotych.
  • ponad 20 000 złotych – 10% wartości pożyczki
 5. Oprócz opłaty sądowej musisz pokryć również koszty adwokata (stawi adwokackie – standardowe uzależnione są od wartości przedmiotu sprawy), które wynoszą:
  • 501 zł do 1500 zł – 270 zł;
  • 1501 zł do 5000 zł – 900 zł;
  • 5001 zł do 10 000 zł – 1800 zł;
  • 1001 zł do 50 000 zł – 3600 zł;

Jak uzyskać pomoc w sprawie zadłużenia w Profi Credit?

Jeśli jesteś zainteresowany uwolnieniem się od długu wobec Profi Credit, a Twój adwokat nie chce się podjąć sprawy, skontaktuj się z naszym działem prawnym. Wystarczy wysłać maila na adres prawnicy@mamdlugi.pl, aby uzyskać informacje o możliwości pomocy w walce z pożyczkodawcą.

Pamiętaj. Artykuł nie stanowi interpretacji prawnej, porady, ani nie jest opinią prawną. Materiały są dostępne nieodpłatnie, a ich zamieszczenie ma jedynie cel informacyjny oraz wyjątkowo doszkalający. Właściciel portalu podejmuje wszelkie działania w celu umieszczania na stronie informacji bieżących, zupełnych i prawdziwych. Właściciel nie ponosi żadnej odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o zamieszczone na stronie informacje, ani też za ewentualne braki, nieścisłości lub pomyłki w zamieszczonych materiałach.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 8

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...