Profimo – pożyczka pozabankowa na nowe czasy?

4.7
(3)

Profimo to pożyczka pozabankowa, która łączy w sobie ofertę pożyczki gotówkowej i refinansującej zakup samochodu. Czy dzięki temu można ją nazwać pożyczką dla zadłużonych? Oto nasza krótka opinia o pożyczce Profimo.

Prometeusz Finanse – to ta firma, obecna już od dłuższego czasu na pożyczkowej mapie Polski – stoi za Profimo. Możemy zatem spodziewać się produktu przemyślanego w swej konstrukcji.

Dwa rodzaje pożyczek w Profimo

Odwiedzając serwis internetowy Profimo od razu dostrzeżemy, że możemy wnioskować o dwa rodzaje pożyczek

Porównanie podstawowych parametrów pożyczek Profimo
gotówkowa na ratyna zakup lub refinansowanie kosztów zakupu pojazdu
kwota250020000
okres18 mies.36 mies.
wiek28 – 84 lat26 – 84
zadłużenia (czytaj koniecznie dalej)brak wpisów w rejestrach dłużników naruszających obowiązki terminowego regulowania należności.
wniosek

Warto zauważyć, że Profimo zdecydowało się minimalizować ryzyko udzielenia pożyczki osobom o nieugruntowanej sytuacji finansowej. Wiek pożyczkobiorcy jest takim czynnikiem, dlatego bardzo młodzi ludzie nie są brani pod uwagę przez Prometeusza.

Pożyczki gotówkowe na raty to produkty powszechnie spotykane, dlatego przyjrzyjmy się bliżej tej drugiej ofercie.

Pożyczka Profimo na refinansowanie kosztów zakupu samochodu – pożyczka pod samochód.

Jak wiele firm, chcących udzielać pożyczek osobom zadłużonym, Profimo musi w jakiś konkretny sposób zabezpieczać taką pożyczkę. Rapida brała poręczyciela, Profimo wybrała formę zabezpieczenia na ruchomości czyli na pojeździe. Nawet w tym przypadku nie szarżuje, bo jak łatwo zauważyć kwoty pożyczki nie są szczególnie astronomiczne. Dla wielu jednak wystarczające.

Chociaż oferta taka zapewne wzbudza zainteresowanie, to potencjalny klient niewiele się o niej dowie na stronie pożyczkodawcy. Zapewne wiele jest w stanie wyjaśnić rozmowa z przedstawicielem firmy. Jednak postaram się odpowiedzieć na podstawowe pytanie –

ile możesz dostać pieniędzy pod konkretny samochód?

Są dwa główne czynniki, które definiują jaką kwotę pożyczysz w Profimo pod samochód:

  1. Wartość pojazdu – to od niej w głównej mierze zależeć będzie, ile Profimo zechce wyłożyć na refinansowanie zakupu
  2. Wiek pojazdu – od niego zależeć będzie wkład własny, czyli ile musisz wyłożyć z własnej kieszeni. Lub patrząc z innej strony – jaki procent wartości pojazdu w praktyce pokryje Profimo.

Tu mamy jasne reguły. W przypadku samochodów nowych (do 8 lat) Twój wkład wyniesie 10% wartości pojazdu, w przypadku tych starszych (powyżej 8 lat) – 20%.

Trochę inaczej będzie wyglądać sytuacja, gdy masz kiepską historię kredytową – wtedy wkład własny wzrasta do 40%. Czyli Profimo wypłaci maksymalnie 60% wartości pojazdu.

Zanim jednak zaczną się narzekania, że Profino przesadza, warto wziąć pod uwagę to, że (według mojej wiedzy) nawet osoby z czynnym zajęciem komorniczym nie są tu z automatu skreślane i podejmuje się z nimi rozmowę.

Pamiętać należy, że zapewne nie każdy samochód będzie akceptowany. Z doświadczeń z innymi firmami oferującymi pożyczki pod samochód – nieakceptowane były pojazdy specjalistyczne (np. karawany). W każdym razie wystarczy wysłać do Profimo namiar (ogłoszenie) na samochód, który ma być refinansowany i zostaje on wstępnie wyceniony

Kilka uwag o ofercie Profimo

Firma deklaruje, że może sprawdzać historię kredytową w 4-ech z 6-ciu działających BIG-ów (Infomonitor, Infokonsument, KRD i KBIG). Jeśli Twój wniosek o pożyczkę zostanie załatwiony odmownie, będziesz mógł ponownie ubiegać się o pożyczkę po 90 dniach od tego momentu.

W mojej opinii firma o ugruntowanej pozycji mogłaby jednak bardziej postarać się o formę komunikacji z klientem na stronie. Mnie osobiście razi brak łatwego dostępu do formularza informacyjnego. Być może spowodowane jest to tym, że firma nie wdrożyła rozwiązania automatycznie wypełniającego taki formularz, w zależności od tego co klient ustawił na suwakach. Jego szablon jest oczywiście dostępny na stronie, ale nie w eksponowanym miejscu i tylko jako szablon.

Jaka firma wykłada pieniądze?

O tym wspominałem już na początku tego artykułu. Pełne dane firmy to:

  • Prometeusz Finanse Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach, telefon 801000606, NIP: 9222770826, REGON: 060009833. Sąd Rejonowy w Kielcach X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS 0000229344
  • adres: ul. Paderewskiego 48, 25-502 Kielce
  • telefon: 801000606
  • e-mail: profimo@prometeusz.org.pl

Co ważne kontakt mailowy z Profimo jest dosyć sprawny i w miarę konkretny.

Zapewne Prometeusz nie jest nazwą obojętną dla osób, które zajmują się pożyczkami lub same jej szukały. Spółka ma udziały lub powiązania personalne z innymi podmiotami z branży.

Profimo - marka Prometeusza - powiązania

Finansec zapewne bardziej kojarzony przez pożyczkobiorców z Pożyczkodaj.pl – nie udziela aktualnie pożyczek. To samo Express Profit Sp. z o.o. (Pozyczkonet.pl), również nie przyjmujący wniosków o pożyczkę. Na tych stronach klientów wita komunikat:

Profimo udziela pożyczek w przeciwieństwie do Pożyczkodaj

Na liście widać również New Incaso. Tym razem jednak do czynienia mamy nie z firmą udzielającą pożyczek, a je odzyskującą. Zarówno w czyimś imieniu (jako windykacja) jak i we własnym (firma skupuje długi).

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba głosów: 3

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...