Ranking kont bezpiecznych od komornika

Ranking kont bezpiecznych od komornika

2.9
(9)

Jak to możliwe, że jednemu dłużnikowi komornik zajmuje konto bankowe w ciągu tygodnia, a drugi, mający kilka egzekucji jednocześnie, cieszy się swobodą w korzystaniu ze swojego konta bankowego latami?

Odpowiedź jest banalna: są banki, w których konta komornicy zajmują od razu, a są banki do których komornicy zaglądają sporadycznie.

Ranking kont bezpiecznych od komornika

Pomóż tworzyć ranking kont bez komornika. Jeśli posiadasz konto osobiste nie zajęte przez komornika pomimo trwającej egzekucji od minimum 6 miesięcy, koniecznie powiedz o tym, gdzie ryzyko zajęcia konta przez komornika jest najniższe. Nich Twój głos zdecyduje o pozycji w rankingu kont bezpiecznych od komornika. Kliknij na nazwę banku i oceń ryzyko zajęcia komorniczego na podstawie swoich doświadczeń z kontem przez ten bank prowadzonym.

Konto bez komornika – czy to możliwe?

Posłużmy się przykładem. Romek ma od kilku lat czynne egzekucje komornicze. Gdy się zaczęły, komornicy zajęli błyskawicznie jego konto w mBanku i wówczas nie przypuszczał on nawet, że może istnieć coś takiego jak konto bezpieczne od komornika.

Postanowił uciec do internetu. Założył typowo internetowe konto w Toyota Bank. Przetrwało 3 miesiące. Romek zaczął czytać informacje dostępne w internecie na temat kont bezpiecznych od komornika. Znalazł konto, które wówczas nie było widoczne w systemie OGNIVO. Konto osobiste w Credit Agricole – uznane mianem konta bez komornika. Przez pierwsze 2 miesiące tylko obserwował, przez kolejne kilka zaczął obracać niewielkimi sumami. Po roku zapomniał o komorniku i niebezpieczeństwie zajęcia przez komornika konta bankowego. Używał konta jak każdy człowiek bez komornika na karku. Egzekutor zachowywał się jak głuchy i ślepy. Jakby konto w Credit Agricole było dla niego niewidzialne.

Pomimo tego, że każde założone (na próbę, w celu sprawdzenia) konto osobiste było zajmowane prawie natychmiast, konto w banku Credit Agricole z niewyjaśnionych względów wciąż pozostawało wolne od zajęć komorniczych.

Choć jest to zaprzeczeniem logiki, istnieje coś, co sprawia, że konta w niektórych bankach padają łupem komornika praktycznie zaraz po założeniu. A niektóre przez lata pozostają od komornika bezpieczne….

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 2.9 / 5. Liczba głosów: 9

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...