|

Raport z KRD za darmo – jak zamówić na różne sposoby

4.6
(8)

Nasi klienci często pytają jak zamówić Raport z KRD za darmo. Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak. Od wielu lat KRD udostępnia taką informację w wielu formach. W tym artykule znajdziesz metody od on-line po tradycyjne.

Wszystko co tu opiszę nie jest jakąś tajemnicą, ale wprost serwowane też nie bardzo. Dla przykładu darmowy raport KRD w wersji on-line jest od pewnego czasu dobrze ukryty.

Potrzebujesz raportu o firmie? Zobacz jak szybko i prosto zdobyć raport z wielu BIG-ów

Dla wielu jest to frustrujące, gdy nie mogą sobie poradzić z pobraniem raportu z BIG KRD (po rozwinięciu to Biuro Informacji Gospodarczej Krajowy Rejestr Długów). Oczywiście, dosyć łatwo konsument znajdzie wskazówki do strony chronpesel.pl, gdzie może uzyskać dostęp do raportów. Szkopuł w tym, że jest to dostęp płatny. Dosyć słono, w mojej opinii. Nie zawsze można też liczyć na pomoc konsultanta KRD, wiadomo firma nie ma w tym interesu.

Jak to w życiu: „umiesz liczyć, licz na siebie”, a w tym wypadku na mamdlugi.pl. My pytamy i drążymy. Dlatego dzięki moim wskazówkom bez problemu poznasz nie jedną lecz kilka metod pobrania raportu z KRD, zupełnie za darmo – to Twoje prawo.

Raport z KRD za darmo przez internet

Pobieranie raportów przez Internet to chyba w dzisiejszych czasach najpopularniejsza metoda. Niezależnie czy chodzi o KRD, inny BIG czy wpisy w BIK. Nic dziwnego w końcu jest prosto, szybko i w 100% bez kosztów.

Dlatego wielu z Was z pewną frustracją pyta jak to możliwe, że w KRD trzeba zapłacić abonament, żeby pobrać raport? Otóż nie trzeba. Wystarczy się zarejestrować. Ale gdzie znaleźć odpowiedni formularz skoro wszystkie odnośniki wydają się kierować na stronę chronpesel.pl, a tam już czekają oferty z płatnym abonamentem?

Aby pobrać Raport z KRD za darmo przez internet, bez zbędnego szukania, wystarczy kliknąć poniższy banner:

raport z KRD za darmo raz na pół roku
il.1 Banner na stronie KRD prowadzący do darmowego raportu. źr. krd.pl

Jeśli nie wierzysz możesz znaleźć go również na stronie KRD.pl. Od razu mówię, że nie jest prosto. I jest to trochę jak droga w labiryncie – co chwila trafiasz na ślepą drogę. Ale służę pomocą:

Otwórz stronę krd.pl -> kliknij sprawdź swój PESEL -> znajdź i kliknij przycisk „załóż konto” -> kliknij na link w banerze

Aby nie trafić na mieliznę:

1. Unikaj wielkiego bannera. Aktualnie to ten z reklamą chronpesel.pl i panią z kubusiem (takim naczyniem, nie chłopcem). Pojawia się w dwóch momentach i zawsze podsunie Ci abonament

2. Szukaj wspomnianego bannera na dole strony w ostatnim kroku i nie zniechęcaj się, że klikanie w niego nie daje rezultatów. Aktualnie link podpięty jest jedynie do dwóch słów: „serwisie transakcyjnym” Aktualizacja 2020-09-29: KRD zmienia położenie linku do darmowego raportu tak często, że nie sposób nadążyć. Na ten moment odnośnik zniknął (nie tak jak poglądowy obraz powyżej, który wciąż pokieruje Was tam gdzie trzeba).

Prawda, że prosto?

Po wypełnieniu formularza i weryfikacji dostaniesz dostęp do panelu klienta. A potem

Zaloguj się na konto w KRD (chronpesel.pl) -> z menu wybierz Sprawdzanie -> Sprawdź czy nie jesteś wpisany do Krajowego Rejestru Długów -> Pobierz raport na swój temat

Co gdy z internetem nie jesteś za pan brat?

Jak za darmo sprawdzisz czy jesteś w KRD wysyłając list

Otóż dla miłośników papierowych przesyłek też znajdzie się darmowa metoda pobrania raportu. O ile nie liczyć kosztów znaczka i koperty. Wystarczy odpowiedni wniosek.

Ot taki jak poniżej:

Wniosek o darmowy raport KRD wysyłany listem
il. 2. Wypełniając wniosek o raport z BIG KRD pamiętaj o zaznaczeniu odpowiednich pól.

Zwróć szczególnie uwagę aby:

  1. Wybrać odpowiednią formę dostarczenia raportu.
  2. Dołączyć kopie wymaganych dokumentów.

Dla miłośników łączenia nowoczesności z tradycyjnymi formami komunikacji dodajmy, że na pocztę trzeba iść. Envelo (czyli poczta polska on-line) takiej korespondencji nie pomoże.

Tutaj ciekawostka, jeśli spytasz pracownika biura obsługi, o to jak wygląda procedura pozyskania raportu listem usłyszysz, że powinieneś zwrócić się o niego na piśmie. Ja jednak zapytałem jak powinien taki wniosek wyglądać i usłyszałem, że mam sobie po prostu napisać prośbę do KRD. Na szczęście dzięki mamdlugi.pl nie będziesz mieć takich problemów.

Zapewne zauważyłeś, że jako jedna z opcji w formularzu pojawia się możliwość osobistego odebrania raportu czyli

darmowy raport z KRD we Wrocławiu.

Przynajmniej taka możliwość była do niedawna. W czasach pandemii może być z tym kłopot, a może ta forma zniknie już na zawsze? W każdym razie jeśli masz blisko do stolicy Dolnego Śląska, to równie dobrze możesz zdobyć darmowy raport z KRD we Wrocławiu. Tam bowiem znajduje się siedziba Krajowego Rejestru Długów. Wówczas nie musisz szczególnie się przygotowywać. Odpowiedni wniosek złożysz na miejscu, okazując przy okazji niezbędne dokumenty. Na miejscu czyli gdzie?

Adres biura: Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA, Danuty Siedzikówny 12, 51-214 Wrocław

Tym sposobem dotarliśmy do ostatniej metody, jaką można pobrać raport z KRD za darmo będąc konsumentem. Oczywiście w przypadku listu można mówić jeszcze o metodach mieszanych czyli:

  • wniosek listem – odbiór osobisty i
  • wniosek listem – odbiór e-mailem.

A co z raportem KRD dla firmy?

Jeśli chodzi o firmy mogą one również korzystać z powyższych metod pobrania raportów, ale jedynie odpłatnie.

Dlatego warto skorzystać z dużo prostszego rozwiązania. W przypadku przedsiębiorstw i przedsiębiorców prawo nie jest, aż tak restrykcyjne, by sprawdzenie rejestrów BIG (w tym KRD) było jakimś problemem.

Możemy pomóc Ci błyskawiczne sprawdzić informacje we wszystkich Biurach Informacji Gospodarczej na temat Twojej firmy lub jej kontrahenta. Jak dzięki mamdlugi.pl uzyskać raport z KRD i innych BIGów opisaliśmy w artykule o raporcie jednolitym.

Jak usunąć wpis z KRD?

Po pobraniu raportu z KRD i stwierdzeniu, że są tam jakieś wpisy nasuną Ci się kolejne pytania:

Na wszystkie te pytania odpowiadamy osobno, w wielu wypadkach mamdlugi.pl pomoże rozwiązać Ci problemy związane z długami w KRD.

Wszystkie omawiane w tekście dokumenty znajdziesz na stronie krd.pl, w szczególności w sekcji ze wzorami dokumentów KRD: https://krd.pl/Dokumenty/Wzory-dokumentow

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.6 / 5. Liczba głosów: 8

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...