Doradca planujący restrukturyzację leasingu z leasingobiorcą

Restrukturyzacja leasingu

4.9
(19)

Dostałeś wypowiedzenie umowy leasingu, a nie masz pieniędzy na wznowienie umowy? A może realnie grozi Ci wypowiedzenie umowy leasingowej? Masz świadomość tego, że utrata przedmiotu leasingu oznacza zamknięcie firmy? A może firmy leasingowe w ogóle nie chcę wznowić umowy? Mam dla Ciebie rozwiązanie, o którym dotychczas mogłeś wyłącznie marzyć. Dzięki niemu uratujesz zarówno umowy leasingu, jak i cały swój biznes przed plajtą. Poznaj najlepszy sposób na wyjście z długów leasingowych – restrukturyzację leasingu.

Restrukturyzacja leasingu najlepszym sposobem na uratowanie wypowiedzianych umów leasingowych

Pomysł na ratunek firm, których umowy leasingu są wypowiedziane, a wznowienie ich jest niemożliwe z powodu braku środków, opiera się na wykorzystaniu pomocy w postaci restrukturyzacji przedsiębiorców. A dokładnie tego, co restrukturyzacja przedsiębiorcy daje. A daje wiele i to już od chwili obwieszczenia.

  • przez okres 4 miesięcy trwania postępowania restrukturyzacyjnego nie płacisz nikomu ani złotówki,

  • dotyczy to również prywatnych kredytów i pożyczek przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą,

  • zamrożenie płatności w postaci składek na ZUS i podatków wszelkiego typu,

  • jeśli posiadasz czynną egzekucję komorniczą – z mocy prawa zostaje ona zawieszana na okres trwania postępowania restrukturyzacyjnego,

  • świeżo wznowione umowy leasingu finansowego są – dzięki restrukturyzacji – od razu zamrażane na okres jej trwania, a więc nie musisz martwić się o kolejne raty leasingowe przez 4 miesiące,

  • w przypadku leasingu operacyjnego, dzięki braku obowiązku jakichkolwiek płatności, wyprowadzasz swoją umowę leasingową na finansową prostą, masz bowiem dostęp do wszystkich zarobionych w czasie ochronnym pieniędzy,
  • w trakcie postępowania restrukturyzacyjnego żaden z wierzycieli nie ma prawa wypowiedzieć Ci umowy, dotyczy to również umowy leasingu finansowego.

  • przez okres 4 miesiącu od obwieszczenia żaden z wierzycieli posiadających tytuł egzekucyjny uzyskany przed dniem obwieszczenia, nie ma prawa wszcząć – poprzez komornika sądowego – egzekucji wymierzonej w przedsiębiorcę w trakcie restrukturyzacji.

Restrukturyzacja leasingu i innych zobowiązań to obecnie  najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorców w przejściowych kłopotach finansowych . Rozwiązanie stworzone przez państwo właśnie po to, aby nie doprowadzać do upadłości dłużnika. A wręcz przeciwnie – uratować go, dając mu 1/3 roku na to, aby stanął na nogi, gdy przez 4 miesiące nie będzie musiał płacić rat kredytów, składek ZUS i podatków.

Restrukturyzacja leasingu rozpoczyna się od obwieszczenia opublikowanego przez doradcę restrukturyzacyjnego
Obwieszczenie o ustaleniu dnia układowego – to początek ochrony przedsiębiorcy. Od tego dnia rozpoczyna się ochrona restrukturyzacyjna i znika obowiązek płacenia rat kredytów, składek ZUS i podatków.

Umowy leasingu muszą być przed objęciem restrukturyzacją wznowione

Podstawą wypowiedzenia umowy leasingu jest w większości przypadków spóźnienie w płaceniu rat leasingowych. W zależności od ilości nieopłaconych miesięcy czynszowych umowę leasingu wznowić jest łatwiej lub trudniej. Niedopuszczalne jest jednak doprowadzenie przez przedsiębiorcę do sytuacji, w której leasingodawcy składają do prokuratury zawiadomienie o przywłaszczeniu przedmiotu leasingu.

Dochodzi do tego wówczas, gdy korzystający z leasingu odmawia zwrotu przedmiotu leasingu pomimo braku spłaty. Niewykonywanie pisemnych poleceń właściciela przedmiotu leasingu wywołuje reakcję. W takich sytuacjach dłużnika raczej nie spotka już propozycja wznowienia umowy leasingu i żadna restrukturyzacja leasingu w tym nie pomoże. Jeśli jesteś w sytuacji, w której od niedawna nie płacisz bieżących rat leasingowych, opóźnienia nie sięgają roku wstecz, leasingodawca wypowiedział umowę, ale rozmowy toczą się na gruncie polubownym – ratunkiem Twojego leasingu jest jego restrukturyzacja.

A wcześniej wznowienie umowy leasingu. Zobacz kilka artykułów na opisujących proces wznawiania umów leasingu u najpopularniejszych leasingodawców finansujących Twoją umowę:

Usłyszałeś w firmie leasingowej: „NIE!”? Zobacz jak zmieniamy to na TAK na przykładzie firm, które nam zaufały   

Co ma zrobić przedsiębiorca, gdy nie ma pieniędzy na spłatę zaległości, bez których nie wznowi umowy danego przedmiotu leasingu?

Tutaj w sukurs przychodzi znów ustawa o restrukturyzacji, art. 252 prawa restrukturyzacyjnego mówi wyraźnie, że

od dnia otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego dłużnik nie może spełniać wierzytelności objętych układem

Co to oznacza dla dłużnika? Jeśli ruszy głową, będzie miał za chwilę pieniądze na wznowienie umów leasingu finansowego. I to darmowe pieniądze, choć pożyczone….od lichwiarzy.

Zadłużony leasingobiorca często staje nad przepaścią - restrukturyzacja leasingu to rozwiązanie jego problemów

Przedsiębiorcę w kryzysie cechuje brak zdolności kredytowej. Banki zamknęły przed nim drzwi. Ale szeroko otwarte czekają w tych firmach, które zarabiają na udzielaniu łatwych i szybkich pożyczek na warunkach lichwy. Wykorzystując trudną sytuację, czy to przedsiębiorcy, czy konsumenta. Ponieważ przedsiębiorca, czytający ten artykuł, jest sprytniejszy od lichwiarzy, to zgodnie z hasłem, które weszło na stałe do kanonu języka wraz z filmem „Chłopaki nie płaczą”:

Chcieliście wydymać Freda, to teraz Fred wydyma was

bierze, ile parabanki oferują, nie patrząc na koszty pożyczek. Nie musi, gdyż dla niego są to pożyczki zupełnie darmowe. Z zerowym oprocentowaniem. I zerowym RRSO.

Wystarczy podpisać umowę z dowolnymi parabankami, odebrać środki, a następnie od razu wypowiedzieć umowę. W teorii pożyczkobiorca powinien w takiej sytuacji zwrócić pieniądze do 14 dni, ale nie przedsiębiorca, który właśnie myśli o otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego. Ponownie warto w tym momencie przytoczyć art. 252 prawo restrukturyzacyjne. I to, co niesie ze sobą ów przepis. Przekładając go z języka prawniczego na polski, możemy się z niego dowiedzieć, że

przedsiębiorca, który zarejestrował postępowanie restrukturyzacyjne, nie może płacić nikomu wskazanemu jako wierzyciel ani złotówki. Ba, niedopuszczalne jest prawnie przyjmowanie przez wierzyciela środków pieniężnych od pożyczkobiorcy.

Proszę zwrócić uwagę na konstrukcję słowną. Przepis nie mówi, że przedsiębiorca ma prawo nie płacić wierzycielom. Przepis mówi, iż nie wolno mu tego robić.

Czy może być dla przedsiębiorcy coś lepszego niż taki przepis, który zabrania mu spłacać jakiegokolwiek zobowiązania objęte układem?

Oczywiście dotyczy to także wspomnianych pożyczek lichwiarskich. Ich również, po wypowiedzeniu umowy, spłacić na razie nie może. Wszak prawa restrukturyzacyjnego nie będzie łamał….

 Zakaz płacenia wierzycielom nie dotyczy rat leasingu operacyjnego – tutaj dłużnik powinien regulować raty zgodnie z harmonogramem. Dzięki wdrożonej restrukturyzacji ma na to środki – i to jest clou restrukturyzacji leasingu. 

Firma leasingowa wznowiła umowy – teraz możesz nie płacić rat leasingu przez 4 miesiące. Legalnie i bez konsekwencji

Skoro udało Ci wznowić umowy leasingu, a przedmiot leasingu pozostaje w Twoich rękach, możesz używać go do celów zarobkowych. Czyli zarabiać. Przez 4 najbliższe miesiące nie musisz płacić rat kredytów, podatków i składek ZUS i robić to legalnie – w oparciu o przepisy prawa restrukturyzacyjnego. Oczywiście nie wpłynie to na pogorszenie Twoich stosunków z firmą leasingową. Ta wie bowiem, że jesteś w trakcie restrukturyzacji i nie domaga się pieniędzy z tytułu niezapłaconych rat leasingu finansowego. Ba, wie, że ich zapłacenie przez Ciebie jest prawnie niedopuszczalne. W związku z tym po raz pierwszy doświadczysz błogiego stanu, w którym niezapłacone raty leasingowe nie spowodują:

  • SMS-ów z przypomnieniem o wpłacie,

  • telefonów z windykacji leasingodawcy,

  • żądanie jak najszybszego uregulowania zobowiązań z tytułu bieżących rat,

  • możliwość wypowiedzenia umowy leasingu finansowego,

  • pojawienia się zewnętrznej firmy windykacyjnej (Gardocki, AVS, Intrum itp.).

Restrukturyzacja leasingu spowoduje wydłużenie umowy. Jest to okoliczność przewidziana prawem i niezależna od finansującego (wierzyciela).

Gdy kalendarz zbyt szybko odlicza dni do spłaty raty leasingu, restrukturyzacja leasingu zatrzyma je na 4 miesiące

Jak uzasadnić wniosek o restrukturyzację leasingu?

W przypadku leasingu i chęci przeprowadzenia postępowania restrukturyzacyjnego nie składa się żadnych wniosków do finansującego umowę leasingu. Postępowania restrukturyzacyjnego nie przeprowadza bowiem leasingodawca. Sporządzeniem dokumentacji i złożeniem jej w sądzie zajmuje się doradca restrukturyzacyjny.

Nie uzasadniasz zatem wniosku i restrukturyzację leasingu operacyjnego czy finansowego. To nie ta bajka. Tutaj nie ma pism i podań do firmy leasingowej. Tutaj jest poważna restrukturyzacja pod nadzorem doradcy restrukturyzacyjnego, który dba o to, aby proces restrukturyzacji był dla Ciebie maksymalnie korzystny.

Dzięki restrukturyzacji nie płacisz nie tylko rat leasingu. Ale również rat kredytów bankowych, ZUS i podatków (w tym VAT)

Dzięki restrukturyzacji możesz uratować poważnie zagrożoną umowę leasingu. Ale to nie koniec dobrej wieści. Celem postępowania restrukturyzacyjnego jest danie leasingobiorcy czasu na złapanie oddechu oraz obniżenie wysokości jego zobowiązań, które są objęte układem. Od chwili otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego Twoje interesy reprezentuje doradca restrukturyzacyjny. Który całość postępowania restrukturyzacyjnego. Jego zadaniem jest wdrożenie postępowania o zatwierdzenie układu z obwieszczeniem, który pozwoli Ci  skorzystać z restrukturyzacji w stopniu maksymalnym. Może być to:

  • zmniejszenie obciążeń dzięki redukcji przez finansującego wysokości rat,

  • częściowe umorzenie zobowiązań w sytuacjach szczególnych,

  • wydłużenie okresu spłaty zobowiązań restrukturyzowanego,

  • zmniejszenie oprocentowania

Dla leasingobiorcy najważniejsze jest jednak to, że od otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego niedopuszczalna jest możliwość wypowiedzenia umowy przez finansującego leasing, pomimo tego, że nie reguluje on żadnych zobowiązań, które są objęte układem. Ba, firma leasingowa w ogóle nie jest (od dnia obwieszczenia) uprawniona do otrzymywania pieniędzy tytułem spłaty przedmiotu leasingu finansowego. Natomiast w przypadku leasingu operacyjnego przedsiębiorca może (a nawet powinien) regulować raty wynikające z harmonogramu spłaty.

Jednym słowem leasingobiorca przez 4 miesiące nie płaci nic, prowadząc jednocześnie normalnie działalność gospodarczą. Czas ten, a jest to wszak 1/3 roku, pozwoli mu solidnie stanąć na nogach i odzyskać płynność finansową. A przy okazji zmniejszyć obciążenia poprzez redukcję wysokości rat czy wydłużenie okresu spłaty. A nade wszystko redukcji oprocentowania.

Na etapie gromadzenia wierzytelności do poddania ich restrukturyzacji trzeba być niezwykle czujnym. Pominięcie umowy leasingu lub kredytu i nieujęcie jej w planie restrukturyzacji powoduje, że zobowiązanie to musisz normalnie spłacać. Dłużnik, posiadacz zobowiązań nieobjętych układem, nie jest – o czym mówi przepis art. 256 ust – chroniony przed wypowiedzeniem umowy w przypadku niespłacania zobowiązań nieobjętych układem.

Ustawa prawo upadłościowe precyzyjnie określa, że przedsiębiorcy w trakcie restrukturyzacji leasingu nie wolno wypowiedzieć umowy

Czy restrukturyzacja jest legalna?

Tak. Wszystko o restrukturyzacji znajdziesz tutaj – Ustawa z dnia 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne. Pamiętaj, ze restrukturyzacja obwarowana jest szeregiem ograniczeń, na przykład tym, że nie przeprowadzisz jej samodzielnie.

Jeśli chcesz przeprowadzić proces restrukturyzacji jako korzystający np. z leasingu i wykorzystać wszystkie jej zalety, musisz podpisać umowę z nadzorcą, posiadającym licencję doradcy restrukturyzacyjnego.

Jeśli masz wątpliwości do legalności restrukturyzacji leasingu i innych zobowiązań, zwróć uwagę, że proces restrukturyzacji prowadzony jest pod nadzorem sądu. Sąd sprawdza bowiem, czy doradca restrukturyzacyjny wykonał swoją pracę prawidłowo.

Jeśli pomimo tego nie wierzysz w jej legalność i to, że możesz dzięki niej nie spłacać rat leasingu, to oznacza, ze restrukturyzacja leasingu nie jest dla Ciebie.

Restrukturyzacja a zajęcie komornicze. Nie uwierzysz, ale działa ona również na komornika sądowego

Wiele dłużników, którym leasingodawca wysłał wypowiedzenia umowy, ma kłopoty od dawna. I prowadzone przez komornika sądowego postępowanie egzekucyjne. Dla nich postępowania restrukturyzacyjnego nie da się wycenić. Daje im bowiem upragnioną wolność od komornika:

Na podstawie art.  278.  [Zawieszenie postępowania egzekucyjnego]

Postępowanie egzekucyjne dotyczące wierzytelności objętej z mocy prawa układem, wszczęte przed dniem otwarcia postępowania układowego, ulega zawieszeniu z mocy prawa z dniem otwarcia postępowania. Na wniosek dłużnika lub nadzorcy sądowego sędzia-komisarz postanowieniem stwierdza zawieszenie postępowania egzekucyjnego. Postanowienie to doręcza się również organowi egzekucyjnemu.

Jest to czas na idealny do rozpoczęcia i zakończenia negocjacji z wierzycielami. O co zadba doradca restrukturyzacyjny, o ile wybierzesz go mądrze.

Dzięki tym przepisom leasingobiorca nie tylko uratuje swoją umowę leasingu finansowego, ale przy okazji pozbędzie się komornika, zawierając z wierzycielami układ restrukturyzacyjny, który w pierwszej kolejności obejmie swoją mocą działania egzekucyjne, a zawarta umowa (porozumienie z wierzycielem) doprowadzi do ich zakończenia.

 Restrukturyzacja jest idealnym ratunkiem dla przedsiębiorcy, który dowiedział się, że lada moment grozi mu komornik. 4 miesiące od obwieszczenia nie można bowiem wszcząć egzekucji komorniczej.   

Restrukturyzacja to prezent od państwa polskiego. Prezent dla każdego przedsiębiorcy w przejściowych kłopotach

Także dla Ciebie. Pamiętaj jednakże, że to nie jest prezent darmowy. Doradca restrukturyzacyjny pobiera wynagrodzenie za swoją pracę. A bez jego udziału, zgodnie z przepisami prawa restrukturyzacyjnego, leasingobiorca nie przeprowadzi restrukturyzacji leasingu i innych zobowiązań.

Pamiętaj jednak, że środki na wynagrodzenie doradcy restrukturyzacyjnego możesz pozyskać z tych samych dostępnych od ręki źródeł co na wznowienie umowy leasingu. I dokładnie tak samo będą to pieniądze w pełni darmowe dla korzystającego z nich.

Restrukturyzacja leasingu finansowego a leasingu operacyjnego

Dla leasingowego dłużnika istnieją duże różnice pomiędzy restrukturyzacją leasingów, w zależności od ich rodzaju. Leasingobiorca zna z reguły dwa rodzaje leasingu:

  • leasing operacyjny,

  • leasing finansowy.

Korzystający z leasingu operacyjnego otrzymuje do dyspozycji przedmiot leasingu na zasadach zbliżonych do najmu długoterminowego. I niestety, w przypadku leasingu operacyjnego nie może skorzystać z dobrodziejstwa restrukturyzacji – przynajmniej w odniesieniu do bieżących rat. W przypadku leasingu operacyjnego układem z firmą leasingową objęte będą tylko zaległe wierzytelności dłużnika. Jeśli zaś chodzi o bieżące wierzytelności (raty) dłużnik ma obowiązek je regulować i niewykonywanie obowiązku płatniczego przyniesie konsekwencje w postaci np. wypowiedzenia umowy leasingu. Leasing operacyjny w ustawie o restrukturyzacji jest niejako zrównany z najmem. Więc przepisy prawa restrukturyzacyjnego korzystającego z leasingu operacyjnego traktują tak, jak korzystającego z wypożyczalni samochodów.

W przypadku leasingu finansowego sytuacja diametralnie zmienia się na plus dla korzystającego z tej formy finansowania. Dla leasingu finansowego postanowienia ustawy o restrukturyzacji przewidują, że wszystkie wierzytelności powstałe w okresie trwania układu (4 miesiące restrukturyzacji) nie będą wymagane przez wierzyciela. Skutkiem tego raty leasingowe, których termin spłaty wypada po dniu otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego, nie będą, w myśl postanowienia ustawy, regulowane przez dłużnika. Oczywiście jeśli posiada on leasing finansowy. A to dotyczy akurat większości leasingobiorców.

Czy można wypowiedzieć umowę leasingu w trakcie trwania restrukturyzacji?

Zgodnie z art. 256 ust. 2 prawa restrukturyzacyjnego wypowiedzenie umowy leasingu przez finansującego po dniu otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego wymaga zezwolenia rady wierzycieli. Albo nadzorcy lub zarządcy sądowego (jeżeli rada nie została ustanowiona, a w praktyce nie zdarza się prawie nigdy, aby wierzyciele ustanawiali radę, jeśli mówimy o dłużniku firm leasingowych i banków). Można więc z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością przyjąć, że po dniu otwarcia postępowania (czyli rozpoczęciu procesu restrukturyzacji) firma leasingowa nie będzie mogła wypowiedzieć umowy.

Jest od tego mały wyjątek. I dotyczy on leasingu operacyjnego. Zgodnie bowiem z art. 256 ust. 3 prawa restrukturyzacyjnego przepisy o ograniczeniu możliwości wypowiedzenia umowy nie dotyczą sytuacji, w której dłużnik nie będzie regulował zobowiązań nieobjętych układem.

W praktyce oznacza to, że jeśli dłużnik posiada zarówno leasing operacyjny jak i finansowy, to w przypadku leasingu finansowego może dojść do wypowiedzenia umowy w momencie, w którym dłużnik nie reguluje swoich obowiązków płatniczych wynikających z płacenia rat na obsługę umowy mającej charakter leasingu operacyjnego. Czyli tej, która ustawodawca zrównał z najmem i która nie jest objęta układem i nie podlega restrukturyzacji.

Czy w trakcie restrukturyzacji możliwy jest wykup leasingu?

Większość umów leasingowych zawiera w umowie opcję wykupu po spełnieniu warunków umowy i zapłaceniu odpowiedniej kwoty, na którą obie strony się umówiły. Przedsiębiorca może wówczas wykupić leasing. Sprawa restrukturyzacji nieco to komplikuje, gdyż legalne zaprzestania spłacania rat leasingu zaburza harmonogram umowy.

Nie wdając się w zawiłości prawa restrukturyzacyjnego większość leasingobiorców, gdy restrukturyzacja i związane z nią olbrzymie oszczędności pozwala na odłożenie pieniędzy, odkłada je, aby po wygaśnięciu układu od razu dokonać wykupu.

Jeśli natomiast dłużnik przeprowadza restrukturyzację leasingu pod koniec okresu umowy, może – za zgodą doradcy restrukturyzacyjnego, ustanowić na przedmiocie leasingu zastaw rejestrowy. Zgodnie z przepisami prawa układ nie obejmuje wierzytelności zabezpieczonych na mieniu dłużnika zastawem rejestrowym. Co pozwala na swobodny wykup leasingu bez strachu o to, czy jest to legalne czy nie.

Konkludując – wykup leasingu w trakcie restrukturyzacji jest jak najbardziej możliwy. Jednak zawsze warto przedyskutować to z doradcą restrukturyzacyjnym.

Skorzystaj z możliwości  legalnego niespłacania zobowiązań przez 4 miesiące.  Ratunek Twojego biznesu jest na wyciągnięcie ręki

Podstawą wypowiedzenia umowy leasingu jest brak terminowo spłacanych rat. Powód zawsze jest ten sam: zator płatniczy.

Dzięki restrukturyzacji leasingu możesz skorzystać z wakacji płatniczych od wszystkich zobowiązań, nie tylko leasingowych. Po otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego przestajesz, zgodnie z prawem, a więc bez żadnych tego konsekwencji, spłacać:

  • rat kredytów (w tym nie tylko firmowych, ale też prywatnych, jeśli jesteś jednoosobową firmą),

  • rat leasingu finansowego (operacyjny nie podlega restrukturyzacji),

  • składek na ZUS,

  • podatków ( w tym podatku VAT).

4 miesiące wakacji od płatności pozwolą Ci uchronić się przed upadłością. Od Ciebie zależy, czy wykorzystasz je. Ja dałem Ci w niniejszym artykule podstawową wiedzę na temat tego, jak przeprowadzić restrukturyzację leasingu, zdobyć darmowe pieniądze na wznowienie wypowiedzianej umowy leasingowej i wynagrodzenie doradcy restrukturyzacyjnego.

Ile kosztuje restrukturyzacja i jak ją rozpocząć dysponując ograniczoną kwotą pieniędzy?

Maksymalny koszt restrukturyzacji określony jest w ustawie Prawo restrukturyzacje – art 35, punkt 2a:

Ile kosztuje restrukturyzacja leasingu - ustawa prawo restrukturyzacyjne określa maksymalne wynagrodzenie doradcy prowadzącego restrukturyzację

To są maksymalne stawki. Co oznacza, że są to stawki negocjowalne. Niestety, wielu doradców restrukturyzacyjnych wykorzystuje nieznajomość prawa przed klientów i narzuca znaczeni wyższe stawki, argumentując to gwarantowanym (oczywiście w obietnicach bez pokrycia) umorzeniem długów.

Jeśli szukasz doradców restrukturyzacyjnych, którzy gwarantują ceny niższe niż maksymalne i do tego rozłożenie wynagrodzenia na raty – skontaktuj się. Dzięki doświadczeniu naszych klientów posiadamy listę sprawdzonych doradców, których możesz wynająć bez posiadania całości kwoty stanowiącej ich wynagrodzenie. Doradców, którzy rozumieją, że przedsiębiorca w kłopotach finansowych nie może od razu zapłacić całej kwoty, a potrzebuje na to czasu. Tego wolnego od obowiązku płatniczego wobec banków, firm leasingowych, ZUS i Urzędu Skarbowego.

Proces restrukturyzacji możesz rozpocząć od wpłaty 1/5 wynagrodzenia doradcy. A pozostałą część spłacać w cyklach miesięcznych.

Łakniesz więcej wiedzy na temat możliwości restrukturyzacji leasingów? Potrzebujesz porady w zakresie wznawiania wypowiedzianych umów leasingowych? Szukasz sprawdzonego doradcy restrukturyzacyjnego, który odpowie na każde pytanie związane z ratowaniem umowy leasingu dzięki restrukturyzacji? Napisz: leasingi@mamdlugi.pl lub zadzwoń: 530 444 322.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosów: 19

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...