Smartney pożyczka przez internet i w biurze kredytowym

5
(1)

Smartney to pożyczka przez internet. Swoje korzenie ma jednak w produktach, które na swej drodze spotkali klienci takich sklepów jak Auchan, Leroy Merlin, Bricoman oraz Norauto. Jak to możliwe?

Zanim omówimy sobie ofertę pożyczki Smartney, zastanówmy się skąd się ona wzięła

Na początku był Oney

Na początku, co wcale nie oznacza, że już pożyczki Oney nie ma. Oney pewnie niewielu się z czymś kojarzy, ale to ta firma stoi za kartami kredytowymi np. w Auchan. Jeśli zatem brałeś paletę kostki brukowej na raty w Leroy Merlin, to ta firma pojawiła się gdzieś po drodze. Sam Oney również nie stroni od działalności on-line i wniosek o kredyt można złożyć na ich stronie internetowej. Żeby nie przedłużać -Oney Polska daje dostęp do szerokiej gamy rozwiązań finansowych, takich jak:

  • karty kredytowe,
  • kredyty gotówkowe i konsolidacyjne,
  • kredyty ratalne,
  • produkty ubezpieczeniowe.

Wbrew temu, co gdzieniegdzie można przeczytać, nie jest to bank i nie posiada takiej licencji, za to posiada uprawnienia Krajowej Instytucji Płatniczej. Wprawdzie większość udziałów ma tam francuska grupa bankowa, jednak w tym świecie nie jest tak, że jedna firma dziedziczy uprawnienia po innej i tak firma, której właścicielem jest bank, nie jest z automatu bankiem. Być może dla niektórych mylące jest to, że Smartney należy do grupy Oney Bank, a to nie to samo co Oney Polska. Dlatego Smartney nie nazwiemy spółką-córką tej ostatniej.

Oney idzie w internety, czyli powstaje Smartney

Powstała zatem firma-siostra – Smartney, która udziela w przeciwieństwie do wcześniej omawianego Oney Polska, udziela pożyczek on-line, a nie kredytów. Jak poważnie traktuje się biznes on-line? Niech świadczy o tym, że kapitał zakładowy Oney Polska to 14 mln złotych, a spółki Smartney o 6 mln złotych więcej. Z jednej strony to więcej niż w znanej i uznanej firmie Wonga, z drugiej kapitał ten nie zbliża się do Providenta, który na swój kapitał zakładowy wyłożył już prawie 143 miliony złotych. A należy pamiętać, że kapitały te nie są deklarowane – taka kwota została fizycznie zdeponowana na kontach danej firmy. Tak czy siak nie mamy do czynienia z pierwszą lepszą firemką.

Mamy zatem dwie związane ze sobą firmy, jednak nie oferujące tego samego produktu. Mamy też w mojej opinii prawidłową relację w ofertach, co nie jest takie oczywiste:

Pożyczka on-line jest tańsza niż kredyt

Oczywiście w stosunku do kredytu, na stole będzie leżeć mniejsza maksymalna kwota zobowiązania i krótszy okres na spłatę.

Oferta Smartney – pożyczki przez internet i stacjonarnie

Propozycja od Smartney jest ciekawa z wielu względów. Po pierwsze możemy ją porównać do siostry oferującej pożyczki w tradycyjnym stacjonarnym kanale. Po drugie mamy żywy przykład, że oferta tej pożyczki może być inna, jeśli zaciągniemy ją… stacjonarnie. Tak, dokładnie, bowiem Smartney dostępny jest również w biurach kredytowych. Robi się ciekawie?

Pożyczka Smartney tańsza od kredytu, ale nie najtańsza

Wróćmy na chwilę do informacji, że pożyczka w Smartney jest tańsza od kredytu w Oney Polska. Dowód poniżej.

Smartney - pożyczka przez internet kontra pożyczka w biurze
zdj.1. Siostry Smartney i Oney kontra stary wyjadacz Provident

Co tu robi Provident? Może po prostu udowadnia, że nie taki diabeł straszny. Jeśli spotkasz teraz na ulicy kogoś kto twierdzi, że Provident to lichwa pierwszej wody i pożyczka dla stracenców. miej przed oczyma to małe porównanie. Gdybyś porównał tą ofertę do ofert banków w dniu, w którym powstaje ten artykuł zapewne byłbyś zdziwiony, że opisywane propozycje zostawiają w tyle sporą część banków.

Jeśli chcesz to zweryfikować, zaloguj się na konto swojego banku, wejdź do zakładki z ofertami kredytu i sprawdź RRSO oferowanej pożyczki. A następnie porównaj ofertę banku z 9.89% RRSO Providenta, by raz na zawsze przekonać się, że myślenie stereotypowe prowadzi na manowce. I że wiele osób myślących stereotypowo spłaca bankowe pożyczki, nierzadko mające RRSO ok. 20% nie wiedząc, że pożyczając w |Providencie spłaciliby mniej.

Gdzie wziąć pożyczkę Smartney – oferta w biurze kredytowym

Na to pytanie należy sobie odpowiedzieć samemu. Co może przekonać klienta do takiego kroku? Możliwość zaciągnięcia pożyczki na oświadczenie czy wyższa kwota pożyczki? W moim porównaniu posiłkowałem się ofertą dostępną w sieci Unilink Cash

Smartney pożyczka przez internetSmartney pożyczka w biurze kredytowym
wiek klienta25 – 70 lat23 – 70 lat
kwota pożyczki60 tys.100 tys
ilość rat6096
pożyczka na oświadczenieTAKTAK

Niezależnie, jak zawierasz umowę, musisz dysponować źródłem dochodów. Oprócz podstawowej palety akceptowanych dochodów Smartney off-line jest udzielany osobom prowadzącym działalność gospodarczą, spółkę cywilną, a także utrzymującym się np. z 500+.

Smartney – pożyczka dla pracujących za granicą

Oferta pożyczkowa nadąża za aktualną sytuacją na rynku pracy i pożyczkę Smartney można otrzymać będąc zatrudnionym za granicą. Wciąż jednak pracownicy otrzymujący pieniądze w obcych walutach nie są traktowani na równi z tymi, którzy mają zatrudnienie w Polsce. Zatem:

  • jeśli wynagrodzenie wpływa na konto zagraniczne, pożyczkodawca może liczyć na maksimum 15 000 zł,
  • lepiej będzie gdy wynagrodzenie w obcej walucie wpływa na polskie konto. Wówczas można liczyć nawet na 60 000 zł pożyczki.

Pamiętaj, że wypłata nastąpi zawsze w złotówkach. Przy wpływie na konto walutowe w banku dokonane zostanie przewalutowanie.

Czy pożyczka Smartney jest dostępna dla utrzymujących się z alimentów

W Smartney alimenty mogą stanowić Twój podstawowy dochód, zresztą tak jak świadczenie 500+. Posiadanie dzieci zazwyczaj sprawia, że rodzic dysponuje równocześnie obiema formami świadczeń, a te się sumują zwiększając zdolność kredytową. Warto pamiętać, że do puli można dorzucić przychody z Mama 4+

Pożyczka konsolidacyjna w Smartney

Duże kwoty i niewygórowane koszty pożyczki sprawiają, że jest ona również oferowana jako pożyczka konsolidacyjna. Na dodatek konsolidacja do 15 tys. udzielana jest na oświadczenie.

Konsolidować można zewnętrzne (nie udzielone przez Smartney) kredyty i pożyczki pozabankowe widoczne w BIK, wskazane przez Smartney. Konsolidacja jest możliwa dla pożyczek z okresem spłaty powyżej 6 miesięcy i chwilówek do 30 dni.

Pamiętać należy, że z udzielonej kwoty pożyczki konsolidacyjnej zostają spłacane zobowiązania i kredyty, to co zostanie po ich spłaceniu dopiero trafia na konto pożyczkodawcy.

Pożyczka Smartney – opinie

Smartney to dobra pożyczka dla osób z kłopotami finansowymi jeszcze nie pogrążonymi w otchłani zadłużenia ale już nieatrakcyjnych dla banków. Niezależnie Smartney przez internet czy w biurze, celuje w „lepszego” klienta. To widać po wymaganiach w stosunku do historii kredytowej (sprawdzanie BIK). Na lepszego nie oznacza jednak na idealnego. Na plus zaliczyć można:

  1. Próg wejścia dla klienta jest niższy niż wówczas, gdy produkt wchodził na rynek – wynosi on 410 pkt w scoringu BIK. To niewiele poniżej minimum akceptowalnego przez banki.
  2. Oferowane warunki pożyczki są często atrakcyjniejsze od tego co w tych bankach można uzyskać. Na dodatek jak to przy pożyczce uzyskanie pieniędzy nie wymaga skomplikowanej procedury.
  3. DTI (debt-to-income) tolerowane jest w granicach 80 – 95 %. Po polsku to stosunek długu (raty) do dochodu. Żeby zrozumieć jak wyrozumiały jest Smartney wystarczy powiedzieć, jak wygląda akceptowalne DTI zgodnie z rekomendacją KNF-u (Komisji Nadzoru Finansów). Otóż dla kredytów wskaźnik DTI powinien wynosić maksymalnie 50% (przy przychodach poniżej średniej krajowej) do 65 % (przy przychodach przekraczających średnią krajową).

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...