komornik

Sposób na komornika – spółka cywilna

0
(0)

Komornik na wypłacie i koncie bankowym to dla wielu przysłowiowy koniec świata. Ale nie dla wszystkich. Wielu Polaków posiadając nawet duże długi żyje i funkcjonuje normalnie. Mają swój sposób na komornika….

Jak Polacy radzą sobie z komornikiem

Wbrew pozorom sposób na komornika jest niezwykle prosty. Polega on na delikatnej zmianie w życiu zawodowym. Zmianie formy zatrudnienia z umowy o pracę bądź umowy zlecenia na działalność gospodarczą. Prowadzoną rzecz jasna w formie całkowicie blokującej komornikom możliwość wyegzekwowania z dochodów czy konta bankowego jakichkolwiek środków.

sposób na komornika

Wielu powie – ale to drogie, trudne i niedostępne dla mnie. Nic bardziej błędnego. Sposób na komornika jest dostępny prawie dla wszystkich i tym, którzy myślą stereotypowo – polecam zapoznanie się z dokładnym opisem funkcjonowania tego, co często jest jedynym możliwym ratunkiem przed komornikiem.

Sposób na komornika – spółka cywilna

Nie musisz jej nawet zakładać. Spółkę cywilną możesz po prostu wynająć. Tak, wynająć na okres taki, na jaki jest Ci ona potrzebna. Wynajem gotowej spółki, specjalnie dla Ciebie utworzonej, to rozwiązanie natychmiastowe i najprostsze z możliwych. Na swoje potrzeby otrzymasz gotową do działania spółkę, w imieniu której jako pełnomocnik prawny możesz na przykład podpisać umowę ze swoim pracodawcą.

Jako zamiennik etatu czy umowy zlecenia. Nie zmieniasz pracy, stanowiska, ale Twoje wynagrodzenie zaczyna być wynagrodzeniem spółki. W efekcie zaczyna być poza zasięgiem komornika.

Co więcej – Twoje wynagrodzenie znacząco się zwiększa. Pracodawca nie musi bowiem już pokrywać kosztów Twojego ZUS-u, odprowadzać podatków, płacić za urlop czy chorobowe. Dzięki temu będzie mógł Ci zaoferować wynagrodzenie wyższe o ok. 40% od dotychczasowego. A i tak na tym zaoszczędzi.

Taka forma zatrudnienia jest wymarzona dla każdego pracodawcy. Często była nawet wymuszana na etatowcach. Dlatego też Twoja konkurencyjność na rynku pracy znacząco wzrośnie. Nadwyżkę dochodów przeznaczysz natomiast na pokrycie kosztów wynajmu spółki.

Ile kosztuje wynajem spółki cywilnej?

Koszt wynajęcia spółki to 773 zł netto – umowa najmu jest na czas nieokreślony, a zatem jest to opłata jednorazowa. Cena ta zawiera koszty rejestracji spółki indywidualnie powołanej dla Ciebie i wszystkich formalności z tym związanych.

Opłata miesięczna, jaką będziesz musiał ponieść, to 450 zł netto miesięcznie – za obsługę księgową (pełna księgowość) spółki. O szczegóły możesz zapytać pisząc na adres: kontakt@bank-komornik.pl

Sposób na komornika – spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Wynajem spółki cywilnej to tylko jedna z możliwości neutralizacji komornika, stosowanej przez Polaków. Drugą jest założenie własnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

To również nie jest trudne i tutaj również można liczyć na profesjonalną pomoc wyspecjalizowanych firm. Ta forma prowadzenia działalności pozwala dodatkowo na tworzenie jako spółka posiadająca odrębną osobowość prawną zdolności kredytowej i umożliwia zaciąganie na spółkę kredytów czy leasingowanie pojazdów.

Jak założyć szybko i sprawnie spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością

Do założenie spółki potrzebujesz posiadania Profilu Zaufanego ePUAP. Założenie go jest proste i możliwe przez system transakcyjny wielu banków. Alternatywnie można założyć go w Urzędzie Skarbowym czy ZUS-ie w trakcie jednej wizyty. Jednak opcja z wykorzystaniem banku jest zdecydowanie najatrakcyjniejsza.

Gdy będziesz posiadał już ePUAP całą resztą zajmą się w Twoim imieniu wyspecjalizowani księgowi. Usługa założenia spółki wiąże się z kosztem zaledwie 727 zł netto (w tym zawarte są wszystkie opłaty sądowe i administracyjne)

Na podany przez Ciebie adres przyjdą dokumenty spółki i tym samym będziesz mógł działać zawodowo (czyli świadczyć pracę) jako spółka z ograniczona odpowiedzialnością. Od tego momentu staniesz się niedostępny dla komornika, który nie będzie mógł zająć ani wynagrodzenia spółki, ani jej konta bankowego – spółka wszak nie ma zajęcia komorniczego. A dzięki konstrukcji prawnej, nadającej jej odrębny status prawny, Twoje prywatne długi jako wspólnika nie dotykają samej spółki.

Spółka z o.o. a ZUS, kapitał spółki i podatki

To ważna kwestia, która dla wielu jest niezwykle skomplikowana i enigmatyczna. A w rzeczywistości można ją oswoić w kilku zdaniach. Zacznijmy zatem od kwestii ZUS-u.

Zasada, która obowiązuje przy spółkach z o.o. jest jedna: jeśli spółka posiada jednego wspólnika (jednoosobowa spółka z o.o.) to obowiązek ubezpieczeniowy właściciela spółki jest identyczny jak prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą. Czyli musi on płacić tzw. pełny ZUS.

Gdy wspólników jest dwóch (lub więcej) nie mają oni obowiązku przystępowania do jakichkolwiek ubezpieczeń. Jest to miły wymyk prawny, który legalnie pozwala prowadzić działalność bez płacenia haraczu na rzecz ZUS.

Zatem to, czy w przypadku posiadania spółki z o.o. płaci się ZUS czy nie zależy wyłącznie od właściciela tejże spółki. Dodam tylko, iż wspólnikiem spółki może być najbliższa rodzina i nie ma tutaj żadnych ograniczeń – również wiekowych.

Kapitał spółki z o.o. to coś, co wielu szukających sposobu na komornika blokuje. Myślą oni bowiem tak: jak ja, człowiek z długami i komornikiem, mam nagle mieć te minimum 5000 zł kapitału?

Ano wcale nie musisz ich mieć. Nikt przy zakładaniu spółki nie wymaga od Ciebie posiadania kapitału. Kapitał zakładowy (czyli minimum 5000 zł) jedynie deklarujesz, a nie – jak wielu błędnie myśli – deponujesz. Jednym słowem – możesz założyć spółkę bez posiadania w kieszeni większej kwoty niż ta, którą mieć musisz, aby skorzystać z usługi założenia jej przez wyspecjalizowane biuro doradców podatkowych.

Spółka odprowadza niższy podatek niż inne podmioty czy osoby pracujące na etacie. Aktualnie jest to 15% podatku CIT. Tutaj znowu wygrywasz…

Ile kosztuje prowadzenie spółki z o.o.?

W omawianym pakiecie umowa na prowadzenie pełnej księgowości spółki zawierana jest na okres jednego roku. Koszt miesięczny pełnej obsługi księgowej i prawnej spółki to 450 zł netto. Po roku możesz przenieść księgowość do innego biura, jednakże lojalnie uprzedzam, że ciężko będzie znaleźć lepszą ofertę.

Analogicznie jak w przypadku spółki cywilnej opłata jest finalnie pokrywana przez Twojego pracodawcę, który dokonując migracji z pracownika na przedsiębiorce z automatu daje Ci znacznie wyższe wynagrodzenie. Nadwyżka pokrywa wszystkie koszty związane z działalnością spółki. W ten sposób wielu Polaków opłaca swój sposób na komornika i… nie narzeka na swoje finanse.

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie do podanych informacji, całkowitych kosztów lub po prostu jesteś zainteresowany, szanowny Czytelniku, założeniem dla siebie spółki – skontaktuj się z firmą zajmującą się kompleksową obsługą i zakładaniem nowych spółek: Adres do korespondencji: kontakt@bank-komornik.pl

Porównanie typowych kosztów założenia i prowadzenia firmy

Porównanie typowych kosztów założenia oraz prowadzenia spółki cywilnej i sp. z o.o.
Opłaty główneS.C.SP. Z O.O.
Założenie spółki773 zł727 zł
Pełna księgowość (księgi rachunkowe) + obsługa prawna450 zł/mies.
Dodatkowe opcje
Wirtualne biuro (jeśli nie chcesz dać spółce prywatnego adresu)78 zł/mies.
Zmiana umowy u pracodawcy sporządzona przez prawnika122 zł

Wszystkie ceny podane w artykule są cenami netto. Pamiętaj opisywana oferta oraz podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Firma zastrzega sobie prawo do zmiany cen oraz opisywanych na niniejszej stronie usług. Zmiany te mają wówczas charakter wiążący.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...