Sprzeciw od nakazu zapłaty pisany przez adwokata
|||

Sprzeciw od nakazu zapłaty

4.4
(39)

Sprzeciw od nakazu zapłaty to narzędzie, które pozwala każdemu dłużnikowi bronić się przed firmą pożyczkową czy windykacyjną. Umiejętnie wykorzystany może być niezwykle skutecznym narzędziem w walce z długami. Jednocześnie jest dostępny dla każdego dłużnika. Może pomóc w bardzo wielu przypadkach uchronić przed wpadnięciem w pętlę długów.

Posiadasz długi, których nie możesz spłacić w danej chwili? Podpowiadamy jak skutecznie wykorzystać sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego przez sąd.

Dzięki temu narzędziu uzyskasz dodatkowy czas, który wykorzystasz na poukładanie swoich finansów. Oraz rozpoczęcie skutecznego oddłużania. A dzięki odpowiedniej argumentacji adwokata uzyskasz nieznane Ci wcześniej korzyści, w tym np. sądowe unieważnienie lichwiarskich kosztów wielu pożyczek pozabankowych.

Czym jest sprzeciw od nakazu zapłaty i co daje dłużnikowi?

Mówiąc najprościej – dłużnik i jego wierzyciel są wyposażeni w możliwości prawne regulujące sytuację, w której jedna ze stron nie dotrzymuje umowy pożyczki.

Czas nagli? Pisz na adres bok@mamdlugi.pl, możesz skrócić czas przygotowania sprzeciwu korzystając od razu z poniższego przycisku.

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Pożyczkodawca ma prawo wystąpić o wydanie nakazu zapłaty. Ten jeśli się uprawomocni będzie mógł stanowić podstawę zlecenia komornikowi egzekucji z majątku dłużnika. Na marginesie – jest to jedyne skuteczne narzędzie w ręku wierzyciela, o czym wielu dłużników nie wie.

Dłużnik natomiast może wnieść sprzeciw od tego nakazu.

Sprzeciw ma skutek natychmiastowy – nakaz (wydany w EPU lub postępowaniu upominawczym) straci moc prawną, a tym samym wierzyciel straci możliwość uruchomienia komornika i egzekucji komorniczej.

Dlaczego zatem tak wielu dłużników ma komornika?

Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Większość z biorących pożyczki nie wie o przysługującym im prawie wniesienia sprzeciwu od nakazu zapłaty. Wielu może i chciałoby, ale się boi. Bo nie rozumie instytucji sprzeciwu i korzyści z niego płynących. Jeszcze inni po przejściu procesu windykacji są zaszczuci i boją się nawet pomyśleć, aby zrobić coś przeciwko wierzycielowi. Kolejnym jest już wszystko jedno….

To bardzo duże błędy, z których cieszą się wierzyciele. Dla nich strach przed używaniem sprzeciwu od nakazu zapłaty przekłada się po prostu na pieniądze.

Kiedy możesz złożyć skuteczny sprzeciw od sądowego nakazu zapłaty?

Jest tylko 14 dni w życiu każdego długu, kiedy możesz skorzystać z przysługującego Ci prawa do złożenia sprzeciwu. Czas ten płynie od odebrania z sądu listu, zawierającego wydany właśnie nakaz zapłaty. Od odebrania tej przesyłki masz wspomniane wcześniej 14 dnia na wysłanie do sądu sprzeciwu od nakazu zapłaty.

Sprzeciw ten (jeśli będzie napisany poprawnie) automatycznie:

  1. Unieszkodliwi wydany nakaz zapłaty.
  2. Odsunie od Ciebie widmo szybkiego kontaktu z komornikiem.
  3. Jeśli będzie napisany przez zawodowego adwokata – da wierzycielowi do myślenia.

Do trzeciego punktu wrócimy za chwilę.

Jak napisać sprzeciw do sądu?

Sugerujemy nie robić tego na własną rękę. Tak jak bez odpowiedniej wiedzy nie powinno się nastawiać złamanej ręki, tak samo nie powinno się samodzielnie tworzyć sprzeciwu od nakazu. Choć w jednym i drugim przypadku instrukcje znajdziesz bez problemu w internecie. Ale ponieważ traktujemy się poważnie, uznajemy, że za tak poważne rzeczy jak złamanie czy sprzeciw do sądu powinni się wziąć fachowcy, czyli odpowiednio chirurg i adwokat.

Sprzeciw od nakazu zapłaty

Profesjonalny sprzeciw od nakazu zapłaty – jak go zdobyć?

W porozumieniu z kancelarią adwokacką oferujemy możliwość zamówienia profesjonalnego sprzeciwu w prawdopodobnie najlepszej cenie w kraju. Jego koszt to tylko 297 zł. Ale to nie wszystko. W tej ofercie, oprócz samego sprzeciwu, zostanie również przeprowadzona analiza umowy pożyczki pod kątem jej zgodności z obowiązującym w Polsce prawem. W ramach (oraz w cenie) usługi zostanie dokonana ocena czy umowa pożyczki nie narusza np. ustawy antylichwiarskiej.

Znalezienie w umowie pożyczki klauzul niedozwolonych zostanie odnotowane w sprzeciwie od nakazu zapłaty. Kopia sprzeciwu trafi również do wierzyciela. Gdy w oczy spojrzy mu widmo sądowego unieważnienia umowy, możesz zamiast dalszych kroków prawnych spodziewać się jego rejterady z drogi sądowej i pozbycie się niewygodnego dłużnika poprzez sprzedanie długu. Sprzedaż długu z kolei daje Ci możliwości, o jakich wcześniej mogłeś tylko marzyć:

  • umorzenie długu w znacznej części lub
  • nieoprocentowane raty w wysokości przez siebie ustalonej.

Chcesz skorzystać z niepowtarzalnej szansy i zamówić profesjonalny, adwokacki sprzeciw od nakazu zapłaty?

Zakładam, że czytając ten tekst masz już nakaz zapłaty w ręce. Czas biegnie – zamów go jak najszybciej, abyśmy zdążyli Ci pomóc. W trosce o czas umożliwiamy Ci złożenie zamówienia jednym kliknięciem:

Czas nagli? Pisz na adres bok@mamdlugi.pl, możesz skrócić czas przygotowania sprzeciwu korzystając od razu z poniższego przycisku.

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Darmowy sprzeciw od nakazu zapłaty

Nie chcesz płacić za napisanie przez adwokata sprzeciwu i jednocześnie mieć taki dokument w ciągu maksymalnie doby? Jest to możliwe dla każdego z naszych klientów realizującego plan oddłużeniowy.

Nasi klienci, będący pod opieką specjalistów ds oddłużania i kancelarii adwokackiej, za obsługę prawną i pomoc w wychodzeniu z długów płacą stałą miesięczną zryczałtowaną opłatę w wysokości ok. 1.4 kosztów sporządzenia sprzeciwu.

W ramach tej opłaty przysługuje im korzystanie z pomocy prawnej związanej z pisaniem sprzeciwów i odpowiedzi na pozew bez ograniczeń ilościowych. Przykładowo, jeśli w miesiącu kalendarzowym wystąpi konieczność napisania 3 sprzeciwów i 2 pism procesowych – zostanie to stworzone w ramach jednej stałej opłaty abonamentowej bez konieczności wnoszenia jakichkolwiek dopłat. Klient płacący abonament oszczędza w ten sposób nawet 1000 zł w skali jednego tylko miesiąca.

Opłaca się być naszym klientem. Sprawdź to.

Dowiedz się więcej o tym, w jaki sposób wyjść z nawet dużych długów, pozornie takich, z jakich nie da się wyjść

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.4 / 5. Liczba głosów: 39

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Zostaw swój komentarz...