Ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej

4.5
(24)

Jeśli masz długi, których suma przekracza wartość Twojego majątku, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Słyszałeś o niej różne rzeczy. Również to, że jest to trudne i udaje się nielicznym. To prawda. Głównie dlatego, że dłużnicy wnioskują u upadłość konsumencką bez odpowiedniego wsparcia.

Co kończy się odrzuceniem przez sąd wniosku i ogłoszenie upadłości konsumenckiej staje się niemożliwe.

Ponieważ trafiłeś do nas, masz niepowtarzalną szansę na skorzystanie z profesjonalnej pomocy prawnej w procesie upadłościowym. Dzięki temu unikniesz wielu błędów innych dłużników, którym ogłoszenie upadłości konsumenckiej nie udało się.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej – oferta pomocy dla zadłużonych

odrzucenie wniosku o upadłość

Nasza oferta pomocy dla zadłużonych to kompleksowa pomoc i opieka prawna od pomysłu na ogłoszenie upadłości konsumenckiej do finału sądowego procesu upadłościowego.

Rolą klienta jest jedynie przygotowanie wskazanych przez pełnomocnika dokumentów związanych z posiadanym majątkiem i wierzytelnościami.

Wszystkim kompleksowo zajmować się będzie pełnomocnik prawny. W tym przypadku – co niezmiernie istotne dla jakości i skuteczności działań – doktor nauk prawnych.

Wiemy wszak, że ofert pomocy w przejściu procesu upadłości jest wiele. Ale wiemy, że różnica w obsłudze spraw tego typu przez „zwykłego” prawnika a doktora nauk prawnych to właśnie ta subtelna różnica, która decyduje o końcowym sukcesie lub jego braku.

Wiele osób podejmuje działania zmierzające do umorzenia przez sąd długów i ogłoszenia upadłości. Udaje się nielicznym. Z reguły tym, którzy mają lepsze wsparcie prawne i skutecznego pełnomocnika.

Na czym polega pomoc pełnomocnika prawnego?

Zaczyna się ona od oceny sytuacji i sprawdzeniu kryteriów upadłościowych, którymi będzie kierował się sąd. Następnie pełnomocnik prawny zajmie się przygotowaniem i złożeniem do sądu wniosku i dokumentacji. Przez cały okres trwania umowy będzie również służył wsparciem i doradztwem w zakresie samej upadłości.

Ramowy program pomocy wygląda następująco:

  1. ocena sytuacji finansowej w zakresie zobowiązań;
  2. sprawdzenie kryteriów upadłościowych w odniesieniu do aktualnej sytuacji dłużnika;
  3. sporządzenie wniosku o ogłoszenie upadłości;
  4. doradztwo w zakresie postępowania upadłościowego.

Ile kosztuje pomoc prawnika?

Ponieważ wiemy, iż osoby chcące ogłosić upadłość konsumencką są z reguły w trudnej sytuacji finansowej, opłatę z tytułu pracy prawnika podzieliśmy na transze – aktualną cenę każdej znajdziesz w naszym cenniku. Pozwoli to na opłacenie usługi w ratach w zależności od aktualnych możliwości finansowych.

Co najważniejsze – osoba starająca się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej nie ponosi opłat z góry bez względu na powodzenie procesu upadłościowego.

Transza I to opłata za sprawdzenie przez prawnika sytuacji finansowej i historii zadłużeń w odniesieniu do kryteriów ustawy „Prawo upadłościowe”.

Transza II to opłata za sporządzenie i wysłanie do sądu poprawnie i zgodnie z wymaganiami Ustawy wypełnionego wniosku. Opłata ta jest wnoszona dopiero wówczas, gdy prawnik uzna, że postępowanie upadłościowe ma realne szanse powodzenia i złożenie wniosku o upadłość konsumencką jest zasadne.

Usługa obejmuje kompleksową korespondencję z sądem po złożeniu wniosku.

Transza III to wynagrodzenie prawnika za skutecznie przeprowadzony proces upadłościowy. Co istotne – wynagrodzenie za wykonaną pracę wypłacane jest prawnikowi wyłącznie po postanowieniu przez Sąd o upadłości dłużnika. Wynagrodzenie za sukces (własny adwokat w cenie obrońcy z urzędu!) płatne jest w terminie 30 dni od daty wydania przez sąd upragnionej decyzji.

Kto może starać się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Każdy, którego długi przekroczyły wartość majątku i stał się niewypłacalny. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego, czy możesz starać się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami. Pozwolą one zaznajomić się z kryteriami, jakie musi spełnić dłużnik, który chciałby umorzenia długów po ogłoszeniu przez sąd jego upadłości.

Artykuły na temat upadłości konsumenckiej:

Upadłość konsumencka osób fizycznych oraz Umorzenie długów przez sąd

Jak zamówić usługę pomocy w procesie upadłości konsumenckiej?

Nic prostszego wystarczy zgłosić się do nas pisząc na adres kontakt@mamdlugi.pl. Oczywiście na początek prosimy zapoznać się z cennikiem zamieszonym powyżej.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 24

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

3 komentujących “Ogłoszenie upadłości konsumenckiej”

  1. Transza III czyli po ogłoszeniu upadłości stajecie się wierzycielem i nawet jak wam upadły zapłaci to syndyk wezwie do zwrotu.

    1. Najogólniej mówiąc transza jest płatna dobrowolnie przez klienta. Dlatego też nie ma
      konieczności zgłaszania wierzytelności do syndyka.

  2. Witam
    Chyba jedna z nielicznych firm prawniczych – z poczuciem taktu.
    Chodzi mi w szczególności o zastosowane formy rozliczania należności za usługi.
    Gratuluję
    Pozdrawiam

Zostaw swój komentarz...